Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Borsası Gemini, Artık Zcash ile Korumalı Para Çekme İşlemi Destekliyor

temp_s6MHJh9.width-800-1200x794-1.jpg

Kripto para borsası Gemini, ek bir finansal hizmet katmanı sunmak için “korumalı” Zcash (ZEC) çekimi için destek ekledi. Gemini, bu hamle ile birlikte bu özelliği sunan ilk düzenlenmiş borsa olduklarını söyledi. Gemini’ın rakibi Coinbase ise henüz korumalı ZEC para çekim işlemlerini desteklemiyor.

ZEC adresleri iki türdendir: “t” ile başlayanlar “şeffaf” ve “z” ile başlayanlar özel veya korumalı. T adresleriyle yapılan işlemler izlenebilirken, z adresli işlemlerin tümü “sıfır bilgi ispatı (zero-knowledge proof) adı verilen bir teknoloji kullanılarak şifrelenir.


Gemini, korumalı bir adres kullanmanın; kullanıcıların kimliklerini ve işlem miktarlarını korumalarını sağladığını söyledi. Borsa, “Korumalı bir para çekme işleminden yararlanmak istiyorsanız, ZEC’inizi bir z-adresine çekmeniz yeterlidir” dedi.

The Block’ta yer alan habere göre bir Gemini sözcüsü, borsanın bu özelliği düzenleyicilerle yaptıkları görüşmelerden ve gizliliği etkinleştiren kriptolarla ilgili çeşitli eğitimlerden sonra uygulayabildiğini söyledi.


Gemini’ın korumalı ZEC adresleri aracılığıyla fon hareketlerini nasıl izleyeceği sorulduğunda ise sözcü şu ifadeleri kullandı:

“GEMİNİ, SİSTEMİMİZDEN ÇIKAN HER PARA ÇEKME İŞLEMİNİN KAYDINI TUTUYOR. BU NOKTADA AKIŞLAR KONUSUNDA TAM ŞEFFAFLIĞA SAHİP OLSAK DA, FONLAR KORUMALI HAVUZA GİRDİKTEN SONRA – VE BU NOKTADA ŞİFRELENMİŞ OLUYORLAR- HİÇBİR BİLGİMİZ OLMUYOR VE MÜŞTERİLER AYRILDIKTAN SONRA DA PARA ÇEKME İŞLEMLERİNİ TAKİP ETMİYORUZ.”

Gemini ve Coinbase, ZEC ile korumalı bir adresten para yatırmayı zaten destekliyordu.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,352
Mesajlar
62,638
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic
Geri
Üst