Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin (BTC) Fiyatında Sert Yükseliş ve Düşüşler: Nedeni Ne?

Bazinga

Tümgeneral
Lütfen Sadece Özgün İçerik Paylaşımı.
Bitcoin (BTC) fiyatı için birkaç gün bir fazlaca hareketli gelişmelere sahne oldu. Geçen hafta 11.200 dolara kadar düşüş yaşamakta olan önder kripto para birimi dün aniden sert bir yükseliş yaşadı. BTC, bu yazının yazıldığı sırada ortalama olarak 12.779 dolardan işlem görüyordu. Lider kripto para birimi yalnızca birkaç saat önce 13.000 dolarlık önemli bir seviyeye ulaşmayı başardı.


Bitcoin Neden Yükseliyor?


Amerika diğer bir mali teşvik tasarısına doğru ilerlemeye devam ederken temel eğilimler de yükselişte. Analistler, bu görüşmelerin sona ermesinin, ülke ekonomisine daha çok sermaye girişine işaret edeceği için Bitcoin’i yukarı çekeceğini söylüyor. Bununla beraber kurumsal açıklamalar da Bitcoin’i yükselişe götüren önemli etmenlerden birisi. Ardı arkasına yapılan kurumsal yatırımların bununla beraber dün PayPal’ın kripto para desteği duyurusu da Bitcoin’in yükselişini sağlamayı başaran önemli etmenlerden birisi oldu.

Çok sayıda piyasa faktörü Bitcoin‘in fiyatını zaman içerisinde etkiledi. Mart ayında global bir salgının duyurulmasının ardından kripto para birimi %40 düştü, sadece istikrarlı bir biçimde yükselmeye devam etti. Örneğin hepimizin süre içinde izlediği ve fark etmiş olduğu gibi Başkan Donald Trump’ın tweet’leri Bitcoin fiyat değişimlerinde şaşırtıcı derecede önemli bulunduğunu kanıtladı. Başkan Trump, koronavirüs bulunduğunu kabul ettiğinde Bitcoin düştü. Arkasından, bu haftanın başlarında, Başkan Amerika seçimini kazanırsa çok büyük bir teşvik paketini işleme sokacağı önerisi Bitcoin’in değerini artırdı.


Neden Düşüş Yaşandı?


Bitcoin’in dün geceki bu sert yükselişi onu 13.100 seviyelerine kadar çıkarsa da daha sonrasında hızlı bir geri çekilme yaşandı. Bitcoin’in yaklaşık 6 dakikalık bir sürede 600 dolarlık bir çöküş yaşaması pek çok analist tarafınca bekleniyordu. Bu çöküşün anatomisi hakkında henüz aslabir veri yayınlanmadı, sadece bazıları bunun vadeli işlem borsalarında bir takım basamaklı long pozisyonlar bulunduğunu öne sürdü. Bu 600 dolarlık geri çekilme, Bitcoin’in bugün gördüğü en büyük düşüşe işaret ediyor. Gene de, kripto para tecim seansında %9 arttı.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,186
Mesajlar
59,554
Kullanıcılar
6,725
Son üye
sefaclr
Geri
Üst