Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi AL-SAT SİNYALİ 17.10.2023

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Herkese merhaba. Bitcoin yükseliş hazırlığına devam ediyor. Henüz hiçbir şey bitmediği gibi hiçbir şey başlamadı da. Lakin eli kulağında, diyelim.

Saatlik ve 4 saatlik grafikte önceki yazılarımın referans göstereceği 28378$ seviyesi aktif olarak işleniyor. Her şey normal ilerliyor. Bu seviyenin üstünde 29232$ seviyesi var. Burası için günlük grafik önemli.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
TradingView_Screenshot_1697565461439.jpg

Grafikte AL pozisyonu daha bu gün başlamış ve günü sabit kalarak tamamlamak istiyor. Biraz zorlanıyor ama olsun. İyidir. En önemli yer şu an için 29232$ seviyesi. Burası derin bir düşüşten sonra gelen ve 32 binlere kadar giden ilk tepe. Aynı zamanda düşüşü frenleyebilen bir sağlam bir destekti. Şimdi ise pek tabii direnç olarak sağlam iş görüyor.

Bu seviyeden sonra yukarıda 34800$ var. Burayı ve 42000$ seviyesini geçmeyen BTC yükseldi, diyemem. Sonrasında ipler iyice el değiştirmiş olacak. Şu an da bu iki seviye çok önemli. Bu hafta sıkı takip gerektiriyor. Dahasına sonra bakarız.

Başarılar.

@Teknik Analiz hocamın analizlerini tüm forum merakla bekliyoruz.

Ama halâ 12 bine düşecek, 19 bine düşecek diyen -sözüm ona- analistler var. Özellikle yabancı forumlarda çok karşılaşıyorum.

Sizin böyle bir beklentiniz var mı hocam? Ya da bu kadar derin bir düşüşü işaret eden herhangi bir teknik gösterge?

Teşekkürler. (y)

@Teknik Analiz hocamın analizlerini tüm forum merakla bekliyoruz.

Ama halâ 12 bine düşecek, 19 bine düşecek diyen -sözüm ona- analistler var. Özellikle yabancı forumlarda çok karşılaşıyorum.

Sizin böyle bir beklentiniz var mı hocam? Ya da bu kadar derin bir düşüşü işaret eden herhangi bir teknik gösterge?

Teşekkürler. (y)

Selam hocam. Evet var. 13850$ seviyesini düşüş başladığı zaman sıkça dile getiriyordum. O dönemlerde @SatoshiTURK ile bir yazımın altında böyle konuşurken 2 yıl gibi süteçten bahsettim ve bu ay 23 oluyor. 299 gündür düşüş trendi devam ediyor ve henüz bitmedi. Bu trendin test edilen dibi şu an için 15479$ seviyesi. Test edilmeyen dibi neresi? O dibin zirvesi işte 13850$ seviyesi. Burası ise 70 binin dibiydi. Bunun gibi onlarca takip edilmesi gereken önemli dönüm noktası var.

Bu bahsettiklerim ana hatlar. Ara trendlere bir gir bakalım... Şimdiye kadar size gösterdiğim en büyük zaman dilimine ait grafik aylık grafikti. Daha büyük; örneğin 6 aylık grafikte ya da 2 yıllık grafikte öyle dipler var ki mümkün değil, dersin. Düşüşün henüz bitmediğini ve daha büyük zamanlı grafiklerde ciddi risklerin var olduğunu da biliyorsun artık. Yukarıda bahsettiğim 34800$ ve 42000$ seviyelerini geçmezse ne olur, söylemedim. 🙂 Bu durumda adamlar haklı olabilirler yani.

Ama beni sitenin kemik kadrosu iyi bilir ki asla olumsuz konuşmam. Olumlu konuşurum ve Bitcoin yükselir. 😂

Son düzenleme:
@Teknik Analiz hocam çok teşekkürler. Bence daha sık uğramalısınız buralara. :)

Şimdi hocam tekniz analizim pek fazla iyi değildir. Genelde trendi yakalamaya çalışıyorum. Çok şükür daha önce hiç liq olmadım (maşâallah diyelim).

Bitcoin için kısa vadede 30 bini gördükten sonra, düşüş bekliyordum. İlk etapta 28, sonra 25 ve daha sonra da 22-21 arası beklentim.

Şu ana kadar 30 bine yükseliş ve oradan 28 bine iniş gerçekleşti. Dört adımlı tahminimin ilk adımı tamamlandı. Şimdi de bu düşünceme göre pozisyon açarak short tarafa geçtim.

Biraz tırsmıyor değilim. Çünkü ilk defa liq seviyem çok yakın. Pozisyonum kısmen büyük sayılır. Şu an 47 binlerde liq görünüyor. Ama yine de 31 bine kadar kapatmayı düşünmüyorum. Stop hiç kullanmıyorum. Şayet 31 bin gelirse, short pozisyonun yarısı kadar hedge-long girerim.

Ama kısa vadede 31 bini de beklemiyorum tabii.

Sizce doğru bir yol mu? Siz olsanız kısa vadede nasıl hareket edersiniz?

Teşekkürler. (y)

YTD.

Sen icimize su serpiyorsun zaten hocam. Analizlerini özlüyorum :)
@Teknik Analiz hocamın analizleri gerçekten kayda değer.

Keşke daha sık gelip, bazı alt coinler hakkında da analiz paylaşsa. 😁
Hocam bilgilendirme için sağolun. Sizin forumlarınızın bana çok yararı oldu. Tekrardan çok teşekkür ederim. :)
Elimde nakit olacaksa düşüş gelebilir. İşin şakası analiz için teşekkürler. En azından bir fikir oluyor

Çok teşekkür ederim. 🌹

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,182
Kullanıcılar
6,690
Son üye
argrn
Geri