Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi, AL-SAT Sinyalleri 18.04.2021

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Bitcoin yine yaptı yapacağını, değil mi? Sert düşüş hereketinin perde arkasında değişik sebepler yattığı söyleniyor; fakat sonuç olarak çok güzel bir pozisyon patlatma operasyonu olduğu açık. Yükselecekmiş gibi gösterip sert bir düşüşle insanları fena bir tuzağa düşürmeyi yine başardılar. Yine diyorum çünkü bu ilk değil. Şimdi de düşüş bitmeyecekmiş gibi gösterip aniden yükseltecekler. Bu da ilk olmayacak.

Kripto Para ve Fiat para piyasalarında bu olay sürekli yaşanıyor. Merak etmeyin her şey eskisi gibi olacak; fakat ne zaman? Bilen varsa söylesin de hepimiz rahat bir nefes alalım he?

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI
IMG_20210418_211341_567.jpg

Bitcoin saatlik grafikte zaten var olan hatta AL pozisyonuna hazırlık yaptığı bir saatte aniden gelen düşüşle beraber 33 saattir SAT pozisyonu devam ediyor. Düşüşün sinyalleri sert hareketlerden 11 saat öncesinde verilmişti zaten. Olayı haberlere yorumlamak yerine grafiklere uyum sağlayan insanlar şu an zararda değil; hatta yeni alım için fırsat kolluyor yani.

Saatlik grafikte Bitcoin için daha önce belirlediğim ve çokça bahsettiğim 52640$ desteği yine çalıştı. Fiyatların aşırı düşmesine engel olarak görevini yerine gerdi ki henüz düşüş tam olarak bitmiş değil. Dikkatli olmak lazım.

Aşağıda 51541$ ile 48216$ seviyeleri bekliyor. Şimdilik normal bir düşüş seyri var. Saatlik grafik yukarı karar verebilirse 56218$, 58354$, 69894$ seviyeleri zor olmaz. Bunlar için kesinlikle 56218$ üzerine çıkıp kalıcı olması gerekiyor.

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
IMG_20210418_211424_232.jpg

Bitcoin 4 saatlik grafiği de sert düşüş öncesinde SAT pozisyonundaydı. Düşüşten önce 61778$ seviyesi ile boğuşuyordu. Şu an güzel bir toparlanma mevcut. Bu gece 57698$ seviyesinin üzerine çıkıp kalıcı olması yarını kurtarabilir. Başarısız olursa günlük grafikte yeni bir düşüş trendi başlatır.

Şu an 4 saatlik grafikte rahat kavuşması için en az 59061$ seviyesine çıkıp kalıcı olması şartı var. İzlemeye devam.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
IMG_20210418_211458_737.jpg

Gelen satış baskılarından günlük grafik de nasibini aldı. Hedefte 61778$ seviyesini kırmak varken ani gelen düşüşle 58354$ seviyesi yeniden gündeme geldi. Bu seviyenin günlük grafik tarafından iyice aşağıda bırakılmış olması da düşüşleri engelledi diye düşünebiliriz. İnsanlar bu seviyeyi ciddi psikolojik bir direnç ve destek olarak emir seviyesi şeklinde kullanıyor olabilir.

Günlük grafiğin AL pozisyonuna devam etmesi için veya en azından karar verme aşamasında kalıp SAT pozisyonunu ertelemesi için 60433$ seviyesinin üzeri lazım. Bu durumda bu gece en az 6 bin Dolarlık bir yükseliş göstermesi gerekiyor. Bu da yaklaşık olarak %8.6 oranında bir artış demek. BTC için bu çok da zor değil, biliyorsunuz.

Yukarı hareket edebilmesi için bu gece 58354$ seviyesine tekrar ulaşması şart. Sonrasında 60433$, 61778$ ve 64895$ seviyeleri ancak söz konusu olabilir. Daha yukarıları için önce şu anki krizi atlaması gerekiyor.

Aşağıda ise 52640$, 51541$, 48216$, 462194$, 43021$, 42000$ seviyeleri sırada bekliyor ki bu kadar diplere gelmesi veya gelmemesi konusunda fikir sahibi olabilmek için yarın ve hafta içi hareketlere bakıp tekrar yorumlamak lazım. Şu an bir toparlanma söz konusu olsa da dikkatli olmak gerekiyor.

Kolay gelsin.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Olayı haberlere yorumlamak yerine grafiklere uyum sağlayan insanlar şu an zararda değil; hatta yeni alım için fırsat kolluyor yani.
Aynen hocam, ben fark edip nakite geçmiştim, hatta düşeceğine okadar emindimki desteklerden alım koydum oradanda karlı çıktım, forumdaki arkadaşlara tavsiyem grafikler üzerine geliştirsinler kendilerini.

Bu gece 57698$ seviyesinin üzerine çıkıp kalıcı olması yarını kurtarabilir. Başarısız olursa günlük grafikte yeni bir düşüş trendi başlatır
Bu arada dediğiniz gibi 58000 dolar seviyesine gidip güvende olması gerek aksi taktirde 2 gün içinde sat sinyali gelip 48000 dolar seviyesine kadar bile deyme ihtimali var.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Vallahi ben dün gece 58.354 nöbeti tuttum resmen. Hadi dedim 58.000 doların altına inerse satayım. O noktada da işler karıştı, borsa kilitlendi. Yine de küçük karlarla satıp düşükten bir şeyler aldım. Zararı minimalize ettim diyelim. 2 dakika önce desteğin altına iner inmez satsaydım karlı bile çıkacaktım aslında. Tecrübe işte. Yine ucuz kurtardık canım. :)

Vallahi ben dün gece 58.354 nöbeti tuttum resmen. Hadi dedim 58.000 doların altına inerse satayım. O noktada da işler karıştı, borsa kilitlendi. Yine de küçük karlarla satıp düşükten bir şeyler aldım. Zararı minimalize ettim diyelim. 2 dakika önce desteğin altına iner inmez satsaydım karlı bile çıkacaktım aslında. Tecrübe işte. Yine ucuz kurtardık canım. :)
Hocam acemiler için gerçekten çok üzülüyorum şimdi panik satışları ile ne kadar zarar etmişlerdir halbuki biz alttan almak için nöbet tutuyoruz.
Piyasaya yeni girenlere tavsiyem uzun vade alım yapsınlar taki profesyonel olana kadar yoksa çok zarar ederler.

Arkadaslar işte amaçta bu zaten. Insanlar dususe gecıyor dıye butun krıptoları satıyor. sonrada bı yukseltıyorlar ve yıne alıyorsunuz. Zararına satıp yuksekten alıyorsunuz. Bıraz sabretmemız lazım bu tur ınıs cıkıslara

Gün sonundan sonra sanırım biraz daha hafta içi pozisyonumuz netleşecek. Hepimiz için güzel bir sabah olur umarım. Benim BTC üzerinde bir yatırımım yok ama altları da yakından ilgilendirdiği için baktım. Milimetrik çizgiler çizemesem de 52400 $ ile 50200$ seviyelerini çıkardım ama sizin seviyelerle örtüşüyor.

1618778064235.png

2 numaralı yazım. Buradaki düşüşün endişe veren tarafını şöyle yorumladım. Yükseliş trendine geçince dikdörtgene bir dokunma hissi uyanıyor grafikte sonra tekrar yükseliyor. Acaba burada da dikdörtgen dokunuşundan sonra aşağı yönlü eğilim devam eder mi?

Üçgen içine doğru bir yolculuk başlarsa da 56000$ seviyesi burada önemli bir an olarak bekliyor. Bir çok yatay çizgi vardı ama göstermek istediğim olaydan dolayı biraz çizimleri azalttım.

Hocam riskli oluyor malesef yanılırsak bu sefer vebal sahibi oluruz bu yüzden kendi riskimi aldım işlemimi yaptım. :) ayrıca sahinadm hocamızın grafiklerini iyice takib ederseniz çok iyi gelişirsiniz.
Evet hocam tüm grafiklerini, tüm mesajlarını takip ediyorum. Risk olarak değil de hocam hani grafikten ne çıkartırsanız analiz olarak paylaşırsanız çok iyi olur.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,260
Kullanıcılar
6,701
Son üye
Bayram4402
Geri