Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin (BTC) Grafik Yorumu 05.12.2023

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Bitcoin yine istediğim yönde ilerliyor. Geçenlerde 42000$ üzerine çıkması ile beraber 48216$ ve 52640$ seviyelerin hızlı bir şekilde görüleceği üzerinde durmuştum. Şu an tam olarak olmasa da bunu yapmaya çalışıyor. Neden tam olarak olmadığı konusuna az sonra değineceğim. Şimdi grafiğe bakalım önce.

TradingView_Screenshot_1701797711668.jpg

Grafikte gördüğümüz çizimleri dikkate almayın. Onlar benim hayali çizgilerim. Tüm analistlerin çizimleri hayalidir. Çizimlerini dikte etmeye çalışanlara itibar etmeyin. Önemli olan sağlam seviyeleri belirleyip yıllar boyunca bu seviyelerin dönüm noktası olduğunu grafiklerle ispatlayan analistlerdir. Ben önemliyim demeye getirmiyorum; fakat verdiğim rakamlar strateji oluşturma açısından cidden önemli. Yıllardır defalarca test ediliyor gerçi görüyorsunuz. Bunun üzerinde durmayalım.

Önemli noktalar siyah fiyat tabelaları. Bunları heybelerinize atın ve takip edin.

Şu an sıcak bir yükseliş var. Bitcoin için bu günkü hareket çok küçüktü. Gerçi gün bitmedi halen. Hareketin devamı var. Önümüzdeki haftayı 42 binin üzerinde kapattığında 48216$ çok yukarı yönlü kırılmaya çok yakın olacak. Ancak 34800$ halen kırılmadı. İşte yukarıda "tam olarak değil" dememin sebebi 34800$ seviyesi. Önümüzdeki en az iki hafta daha bu seviyenin üzerinde kalması lazım. Sonrasında tam olarak 52640$ seviyesini bekleriz. Geçenlerde bir yerde 42 günlük bir bekleyişten bahsettim. Yaklaşık olarak o güne denk geliyor. Şunun şurasında 26 gün filan kaldı. Bu süre içinde mutlaka 34800$ üzerinde devam etmesi gerek. Kapanışı böyle yapmaso lazım. Yoksa var ya...

Neyse şaka bir yana. Her şey çok olumlu şu an için. Sadece bahsettiğim bu hareketi kollamak lazım. Bitcoin her zaman olduğu gibi hiçbir şey dinlemeden kendine has tarzıyla yoluna devam ediyor. Peşine takılmak yerine trene binmekte fayda var. İlk istasyondan henüz çıkmadı.

Yatırım tavsiyesi değildir!

Şuan söylediğiniz seviyenin üzerinde duracak gibi gözüküyor. Peki ilerleyen aylarda düzeltme ihtimali var mı ?

Mutlaka bir yerden düzeltme gelecek. Düzeltme gerekli çünkü. Çünkü sürekli yükselen bir üründen uzak durmak gerek. Çünkü akıllı yatırımcılar potansiyel kârı gerçekleştirmek zorundadırlar.

Seviye olarak 48216$ düzeltme olabilecek bir seviye. Şu an zaten ayrıca 42 bin düzeltmesi yapmakla uğraşıyor.

Mutlaka bir yerden düzeltme gelecek. Düzeltme gerekli çünkü. Çünkü sürekli yükselen bir üründen uzak durmak gerek. Çünkü akıllı yatırımcılar potansiyel kârı gerçekleştirmek zorundadırlar.

Seviye olarak 48216$ düzeltme olabilecek bir seviye. Şu an zaten ayrıca 42 bin düzeltmesi yapmakla uğraşıyor.
Hangi seviyelere kadar düzeltme mümkün ?

Hangi seviyelere kadar düzeltme mümkün ?

Şu anda en önemli alt seviye 34800$ bir altında 32950$

Önümüzdeki 20 30 gün içinde gelen herhangi bir düzeltme yanlış anlaşılıp sert satış tepkisine dönüşürse 29231$ seviyesi ile karşılaşır. Bunun adı artık düşüş olur. Daha altında da ciddi yerler var. Ama şu an yukarılara 52640$, 58353$, 61779$ gibi seviyelere odaklanmak gerek.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Şu anda en önemli alt seviye 34800$ bir altında 32950$

Önümüzdeki 20 30 gün içinde gelen herhangi bir düzeltme yanlış anlaşılıp sert satış tepkisine dönüşürse 29231$ seviyesi ile karşılaşır. Bunun adı artık düşüş olur. Daha altında da ciddi yerler var. Ama şu an yukarılara 52640$, 58353$, 61779$ gibi seviyelere odaklanmak gerek.

Yatırım tavsiyesi değildir.
Notlarımı aldım hocam. Değerlendireceğim belirttiğin seviyeleri.

Benim anlamadığımda birşey var. Twitter'da bakıyorum vadeli işlemlerde kimse zarar etmiyor herkes kazanıyor kimsenin profilinde zarar yok. Bu konuda yorumunuz nedir ?

Takipçi kasmak için kayıplarını saklıyorlar. Onlar ekip zaten. Hepsi birbirini takip ediyor ve üç aşağı beş yukarı aynı şeyleri söylüyorlar. Arada ters düşüp tatrışıyorlar sonra barışıyorlar filan... 😂

Takipçi kasmak için kayıplarını saklıyorlar. Onlar ekip zaten. Hepsi birbirini takip ediyor ve üç aşağı beş yukarı aynı şeyleri söylüyorlar. Arada ters düşüp tatrışıyorlar sonra barışıyorlar filan... 😂
İnsanın psikolojisini bozuluyor :D Ben mesela param kısıtlı olduğu için sürekli alım yapamıyorum adamlar 3-5-10x yapıyor :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,184
Kullanıcılar
6,690
Son üye
Yusuf Erdoğan
Geri