Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Halving Tarihleri

kapak_104928.jpg

Bitcoin'in ödül azaltma (halving) olayı, Bitcoin madenciliği sırasında, bir bloğun çözülmesiyle elde edilen ödülün yarıya düşürülmesidir. Bu olay, Bitcoin protokolünde belirlenmiş bir şekilde düzenli olarak gerçekleşir ve ödül miktarının yarıya düşmesiyle birlikte, Bitcoin madenciliği de daha zor hale gelir. Ödül azaltma olayı, Bitcoin ağının gelecekteki işlemlerinin onaylanmasını sağlamak amacıyla tasarlandı ve bu sayede, Bitcoin madenciliğinin maliyetlerinin yükselmesiyle, potansiyel sahtecilik ve işlemlerin geri çekilmesi gibi riskler azaltılmış olur.

Aşağıda Bitcoin halving tarihlerini görebilirsiniz:

• İlk halving, blok ödülünün 50 bitcoin'den 25 bitcoin'e düşürüldüğü 28 Kasım 2012'de gerçekleşti.
  • İkinci halving, blok ödülünün 25 bitcoin'den 12.5 bitcoin'e düşürüldüğü 9 Temmuz 2016'da gerçekleşti.
  • Üçüncü halving, blok ödülünün 12,5 bitcoin'den 6,25 bitcoin'e düşürüldüğü 11 Mayıs 2020'de gerçekleşti.
  • Dördüncü yarılanmanın, blok ödülünün 6,25 bitcoin'den 3,125 bitcoin'e düşürüleceği Mayıs 2024'te gerçekleşmesi bekleniyor.

• Beşinci halvingı: 2028 (tahmini)
Not: Bu tarihler blok sayısına göre değil, tarihe göre verilmiştir. Bu nedenle, blok sayısına göre halving tarihleri biraz farklı olabilir.

Gün itibariyle 450 gün kalmış görünüyor. Muhtemel tarih 30 Nisan 2024. Artık halving döngüleri piyasa fiyatlamasında ne kadar etken bilmem ama ben baktığımda Kasım çöküşünün dip olduğunu görüyorum. Yani boğa piyasasına girdiğimizi varsayıyorum. Ytd.

Gün itibariyle 450 gün kalmış görünüyor. Muhtemel tarih 30 Nisan 2024. Artık halving döngüleri piyasa fiyatlamasında ne kadar etken bilmem ama ben baktığımda Kasım çöküşünün dip olduğunu görüyorum. Yani boğa piyasasına girdiğimizi varsayıyorum. Ytd.
Ülkeler bu anlamda çok yanar döner açıklamalar yapıyorlar ve piyasayı kasıtlı yükseltip düşürüyo gibi görünüyorlar. O yüzden boğa demek için erken bence. YTD

Amerika bir aralar resesyon diyordu ama resesyona girecekler mi girerlerse ne olacak. Şahsen boğa için bence erken. YTD.
Resesyonun bizzat içinde değil miyiz zaten? :) Geliyor, gelecek denen şey geldi de geçiyor bence.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,196
Kullanıcılar
6,696
Son üye
CryMsty
Geri