Neler yeni

Bitcoin Hamlelerinde Daha da Güçleniyor

Vonzarovich

Orgeneral
Katılım
18 Eki 2020
Mesajlar
6,568
Çözümler
1
Tepkime puanı
3,695
Puanları
1
Konum
Kocaeli
BNB
0.00012666
Cinsiyet
Erkek
CoinTelegraf'ın haberine göre Bitcoin için geçtiğimiz hafa başka bir güçlü hafta oldu. Oldukça iyi bir yükselişle dolar karşısında yüzde %2.5 değer kazandı. Ancak 24 saat içerisinde %4'lük bir düşüş yaşadı ve sonrasında yeniden toparlandı. Balinalar bu düşüş ve yükseliş trendlerine aldırılmaması gerektiğini ve Bitcoin'in tahminen Mart ayında 20 bin dolar seviyelerine yeniden çıkacağını söylüyor. Bitcoin'in bu zamana kadar gördüğü en yüksek noktalar olan 20 bin dolar seviyeleri, hemen hemen herkes tarafından kripto paralar arasındaki güvenilir liman algısını oturtturan BTC'nin kolaylıkla görebileceği seviyeler gibi gösteriliyor. Bu durumun ne kadar doğru olduğu bilinmez ama Bitcoin'in hareketlerinde güçlü olduğunu söylemekte yanlış olmaz.

Gelecekteki Bitcoin fiyatlanması aynı Paypal gibi, bankaların Bitcoin kabul edip etmeyeceği ya da bu teknolojiye ne kadar hızlı uyum sağlayabileceklerine bağlı gibi görünüyor. Olası risk faktörleri arasında devletler tarafından gelebilecek sıkı yasaklardan bahsederek de Bitcoin'in sürekli iyimser bir tavır çizemeyebileceğinin altını çizmekte fayda görüyorum.

Piyasada ufak tefek gibi görünse de etkili olabilecek bir sürü haber mevcut. Örneği ABD Başkanı D.Trump'ın seçim kampanyalarını yürüttüğü web sitesinin Hackerlar tarafından hacklenerek karşılığında kripto para talebinde bulunması yada Japonya'da bir Bitcoin çiftliği açılarak 100 kadar işçiye istihdam sağlanması gibi olumlu ve olumsuz yönde hareketlere neden olabilecek pek çok haber mevcut. Ancak piyasada dolaşan ana düşünce Paypal'ın boyun eğmesinden sonra gerisinin geleceği yönünde.
 

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Katılım
26 Eki 2020
Mesajlar
2,093
Çözümler
1
Tepkime puanı
1,583
Puanları
1
Konum
İzmir
BNB
0.00290728
Cinsiyet
Erkek
Devletler de kendi içinde BTC'den faydalanıyordur muhakkak ama şimdilik sessiz davranıyorlar. İleride yasaklar yerine onlar da uyum sağlayacaklardır bana göre.

Her şeye rağmen BTC iyi gidiyor ve iyi gittikçe de gönül verenler çoğalacak mı göreceğiz hep birlikte.


Güzel konu açmışsın hocam. Teşekkür ederim paylaşım için.
 

Hitasyurek

Üsteğmen
Katılım
17 Eki 2020
Mesajlar
651
Çözümler
3
Tepkime puanı
406
Puanları
1
Konum
İstanbul
BNB
0.00035068
Bence bitcoinin dünyaca yaygın bir ödeme yöntemi haline gelmesi gerekiyor neden derseniz bir turist dovizci de ülkenin parasını çevirirken belki de çok fazla kayba ugraya biliyor veya yatırımcı veya ürün alırken ama bitcoin ile sabit bir fiyatlandırma az da olsa işe yarar gibime geliyor adını hatirlamadigim bir zincir restorant bitcoin ile ödeme yöntemi geliştirmişti ve çok fazla olumlu tepki almıştı ..
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,004
Mesajlar
57,863
Kullanıcılar
6,630
Son üye
Ahmetulasumutlu
Üst