Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
İyi akşamlar herkese. Yine Bitcoin ile devam edelim. Bildiğiniz gibi 13850$ seviyesine takıldı, kaldı. Bundan önce 8400$, 9189$, 10000$ seviyelerinde de aynen şu günlerde olduğu gibi takılmıştı ve bir süre bu dirençlerle uğramıştı. Sonuç olarak tüm bu adımları, engelleri atlamayı bir bir başarmıştı. Bitcoin yapar. Bu seviyelere nerelerden geldiğini hatırlatmama gerek yok sanırım. Bakalım neler göreceğiz ileriki dönemlerde.


BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
OtBthtcL

Saatlik grafikte SAT sinyali devam ediyor ve bu sinyal bu kez fiyatları 13500$ seviyesine kadar getirdi. Yaklaşık 400 veya 500 Dolarlık hareketler Bitcoin için ufak kalıyor ama uzun bir süredir eskisi gibi sert hareket etmediği için insanlara yüksek bir değer kımıldaması gibi gelebilir. Doğal olarak panik havası yaratabilir. Oluşan bu düzeltmeleri yükselişe hazırlık gibi algılayanlar da var.

Saatlik satışlar sonucu 13220$ seviyesinden destek alarak tekrar yukarı yönelen saatlik grafikte direnç olarak 13850$ ve 14100$ seviyeleri karşımıza çıkıyor. Aşağıda aman dikkat diyebileceğimiz 11200$ her zaman mümkün görelim. Fakat ilk durak 13014$ desteğidir.


BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
E7vkBFfR

Yaklaşık olarak 12 saat önce gelen satış sinyalleri ile 4 saatlik grafik 8 saat önce ise normalleşme çabasına girdi. SAT sinyali henüz bitmedi; fakat 13200$ civarını yeteri kadar uygun bulan bir takım yatırımcı, alım yaparak düşüşün derine inmesine engel oldu. Yalnız SAT sinyali devam ediyor. Dikkatli olmakta fayda var. Zira bu grafik satış pozisyonunda iken iyi bir strateji yoksa alım yapılmaz.

Saatlik grafiklerle aynı destek ve dirençlere takılması iyi. Bu durum nadir olan bir durumudur. Normalde daha sert hareket ederek saatlik grağin desteklerini delip geçer. Aynı şey alış pozisyonunda dirençler için de geçerlidir.


BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
I9QoZVb0

Günlük grafik hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor. Fiyatların çok fazla düşmemesinin en büyük sebebi bu grafik. Bu dediklerim, günlük grafiğe hiçbir şey olmuyor, anlamına gelmez. Sadece trend değişiminin saatlik ve 4 saatlik grafiğe göre daha yavaş olmasından kaynaklanıyor bu dik duruş.

Yükseliş trendinde böyle mutlu ediyor ama düşüş trendinde de aşırı oranda can sıkıyor. Durumlar şimdilik iyi ama 4 saatlik grafikte bir an önce AL sinyali oluşması gerekiyor. Yoksa işler kötüye gider.

Günlük grafikte 11200$ seviyesini unutmayalım. Bu seviyenin tekrar etmemesi için 13850$ direnci bir an önce kırılmalı.

Strateji sahibi tecrübeli ve güçlü yatırımcı her türlü kötü durumdan kendini kurtarmasını bilir; ama yeni ve acemi kullanıcılar çok dikkatli olmalı.


Yazıyı Hive bloğumdan görüntülemek için tıklayabilirsiniz.
Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,352
Mesajlar
62,638
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic
Geri
Üst