Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin NFT'leri (Ordinals) Üretim Yöntemi: Dosyaların Nadirliği ve Her Bir Satoshi İle İlişkisi

nft-g92a11bfe5_640.jpg

Bitcoin NFT'leri (Ordinals) Üretim Yöntemi: Dosyaların Nadirliği ve Her Bir Satoshi İle İlişkisi
Bitcoin NFT'leri (Non-Fungible Tokens) veya "Bitcoin Ordinals" olarak da bilinenler, Bitcoin blockchain üzerinde özel olarak tasarlanmış bir NFT türüdür. Bitcoin Ordinals, farklı sayıda Satoshi'ye (Bitcoin'in en küçük birimi) sahip olan benzersiz dijital dosyaları temsil eder.

Bitcoin Ordinals'in üretim yöntemi, dosyaların nadirliği ile ilişkilidir. Her bir dosya, benzersiz bir imza ve benzersiz bir sayıda Satoshi'ye sahip olacak şekilde tasarlanır. Satoshi sayısı, dosyanın nadirliğini belirler. Örneğin, 1 Satoshi'ye sahip bir dosya çok yaygın olacakken, 1.000.000 Satoshi'ye sahip bir dosya çok daha nadir olacaktır.
Bitcoin Ordinals'in üretim süreci, bir dizi adımdan oluşur. İlk adım, benzersiz bir dijital dosya oluşturmaktır. Bu dosya, bir resim, bir müzik parçası veya herhangi bir diğer dijital varlık olabilir. Daha sonra, dosya, özel bir hash fonksiyonu kullanılarak bir benzersiz imza oluşturacak şekilde işlenir. Bu imza, dosyanın benzersizliğini ve kimliğini doğrular.
Sonraki adım, dosyaya bir Bitcoin adresi atamaktır. Bu adres, dosyanın Bitcoin blockchain üzerinde temsil edileceği yerdir. Adres, bir dosyayı temsil eden Bitcoin Ordinal'in bir parçasıdır.
Son olarak, Satoshi sayısı atanır. Bu sayı, dosyanın nadirliğini belirler. Bir dosyaya daha yüksek bir Satoshi sayısı atandığında, o dosya daha nadir ve daha değerli hale gelir.

Bitcoin Ordinals, diğer NFT'ler gibi birbirinden farklıdır, çünkü her biri Bitcoin blockchain üzerinde saklanır ve işlem yapılır. Bu da Bitcoin Ordinals'in daha güvenli ve şeffaf bir şekilde saklanmasını ve işlem yapmasını sağlar.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Bu yazıdaki bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değil. Yüksek volatilite kaynaklı risklerin olduğu bu piyasada işlem yapmak herkesin kendi inisiyatifinde.

ChatGPT: Bitcoin NFT'lerinin (Ordinals) adım adım detaylı üretim sürecini açıkla

Bitcoin NFT'leri olarak adlandırılan ordinals, her biri benzersiz olan ve bir önceki orijinal Bitcoin blok zincirindeki blok yüksekliği ile belirlenen özel tokenlerdir. Bitcoin NFT'leri üretmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
  1. Bir Bitcoin tam düğümüne bağlanın ve blok zincirinin tam bir kopyasını indirin.
  2. Python veya başka bir programlama dili kullanarak, blok zincirinden blok yüksekliklerini okuyun ve her blok yüksekliği için benzersiz bir NFT oluşturun.
  3. NFT'lerinizi Ethereum ağına taşımak istiyorsanız, bir Ethereum cüzdanı oluşturun.
  4. ERC-721 akıllı sözleşmesi kullanarak, her bir NFT'ye benzersiz bir kimlik atayın.
  5. Her bir NFT'ye özel bir sanat eseri veya başka bir dijital varlık atayın. Bu, NFT'lerin değerini belirleyen faktörlerden biridir.
  6. NFT'leri bir NFT pazarında (Örneğin OpenSea) listelemek için Ethereum ağındaki bir ERC-721 uyumlu kontrat kullanın.
  7. NFT'lerinizin pazarlama stratejisi oluşturun ve çevrimiçi olarak satışa sunun.
Bu süreçte, özellikle 5. adımda sanat eseri veya dijital varlık atanması oldukça önemlidir. Sanat eseri veya dijital varlık, NFT'nin birincil değer kaynağıdır ve NFT'nin satış fiyatını belirleyen faktörlerden biridir. Bu nedenle, bir sanatçı veya diğer dijital varlık üreten kişiler ile işbirliği yapmak NFT'lerinizi daha değerli hale getirebilir.

@Vonzarovich
Hocam, senin sorduğun bu mu?

ChatGPT: Bitcoin NFT'lerinin (Ordinals) adım adım detaylı üretim sürecini açıkla

Bitcoin NFT'leri olarak adlandırılan ordinals, her biri benzersiz olan ve bir önceki orijinal Bitcoin blok zincirindeki blok yüksekliği ile belirlenen özel tokenlerdir. Bitcoin NFT'leri üretmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
  1. Bir Bitcoin tam düğümüne bağlanın ve blok zincirinin tam bir kopyasını indirin.
  2. Python veya başka bir programlama dili kullanarak, blok zincirinden blok yüksekliklerini okuyun ve her blok yüksekliği için benzersiz bir NFT oluşturun.
  3. NFT'lerinizi Ethereum ağına taşımak istiyorsanız, bir Ethereum cüzdanı oluşturun.
  4. ERC-721 akıllı sözleşmesi kullanarak, her bir NFT'ye benzersiz bir kimlik atayın.
  5. Her bir NFT'ye özel bir sanat eseri veya başka bir dijital varlık atayın. Bu, NFT'lerin değerini belirleyen faktörlerden biridir.
  6. NFT'leri bir NFT pazarında (Örneğin OpenSea) listelemek için Ethereum ağındaki bir ERC-721 uyumlu kontrat kullanın.
  7. NFT'lerinizin pazarlama stratejisi oluşturun ve çevrimiçi olarak satışa sunun.
Bu süreçte, özellikle 5. adımda sanat eseri veya dijital varlık atanması oldukça önemlidir. Sanat eseri veya dijital varlık, NFT'nin birincil değer kaynağıdır ve NFT'nin satış fiyatını belirleyen faktörlerden biridir. Bu nedenle, bir sanatçı veya diğer dijital varlık üreten kişiler ile işbirliği yapmak NFT'lerinizi daha değerli hale getirebilir.

@Vonzarovich
Hocam, senin sorduğun bu mu?
Hayır hocam. ChatGPT saçmalamış :)

''Satoshi sayısı, dosyanın nadirliğini belirler. Örneğin, 1 Satoshi'ye sahip bir dosya çok yaygın olacakken, 1.000.000 Satoshi'ye sahip bir dosya çok daha nadir olacaktır. '' kaynak ne bilmiyorum veya ben mi yanlış anladım acaba ama sanki yanılıyorsunuz gibi geldi bana, nft üreticisi bu fiyatı kendi belirler, çok nadir bulunan değerli bir nft'sini dilediği gibi bir fiyat biçer, satoshi dediğimiz değer birimidir.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,199
Kullanıcılar
6,692
Son üye
CryMsty
Geri