Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Yükseliş Altyapısı Oluştu

bitcoin yükseliş.jpg


Bitcoin son yıllarda yatırımcılar için popüler bir yatırım aracı olma yolunda ilerliyor. Piyasa hacmi olarak dominant seviyede bulunan Bitcoin'in hareketlerinin ise neredeyse piyasada ki tüm altcoinleri etkilediği ve benzer yönde hareketlere sebep olduğu ise bilinen bir gerçek. Ancak Bitcoin'in sert yükseliş dönemlerinde çoğunlukla altcoinlerde bu durum tam tersi şekilde işleyebiliyor. Çünkü yatırımcılar altcoinlerden büyük ölçüde çıkarak Bitcoin'e yönelebiliyor. Bu durumu da büyük ölçüde kendini kanıtlamamış projelerin kripto paralarında gerçekleştiriyorlar.

Bloomberg analistlerinden Mike McGlone, Covid -19 dönemi de dahil olma üzere teknoloji hisselerindeki astronomik oranda yükselişlerin düşüş trendine gireceğini ve Bitcoin'in bu trendde tam tersi yönde hareket edebileceğini altını çizdi. Son yılların en iyi performans gösteren endeksleri arasında olan Nasdaq 100 teknoloji hisseleri üzerinden yaptığı analizleri paylaşan McGlone, Bitcoin'in 2017'den bu yana teknoloji hisselerine bağlı bir ivme gerçekleştirdiği, ancak kısa zaman önce bu bağlantının kırıldığını ve Nasdaq 100 teknoloji hisselerinden bağımsız yönde hareket etmeye başladığını belirtti. Bu durumunda teknoloji hisselerindeki astronomik rakamlara gelecek düzeltmelerden etkilenmeyerek bu kırılmayı arttıracağı yönünde yorumlayan usta analiste göre Bitcoin ile teknoloji hisseleri arasındaki doğru orantılı ilişkinin tersine döndüğünü bildirdi.

Bitcoin'in 11.500 dolar seviyelerine yeniden düşmesi olası olduğu, bu durumun ciddi bir al pozisyonu için sinyal olabileceği ve bu seviye sonrasında çoğu zaman olduğu gibi ciddi bir yükselişin gelebileceği değerlendirmeler arasında. Bilindiği üzere ellerinde yüklü miktarda kripto para bulunduran balinalar, bazı dönemlerde kripto paranın fiyatını manipüle ederek yükseltip, sonrasında düşürerek, düşükten yeniden alım gerçekleştirip, kripto paranın yeniden yükseliş trendine girmesine sebep olabiliyorlar. Ancak bu düşüş trendinin bir al sinyali değil de bir çöküş sinyali ya da uzun süreli bir düşük seviye göstergesi olabileceği de olasılıklar arasında.

Kaynak : Bloomberg
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,379
Mesajlar
62,929
Kullanıcılar
6,695
Son üye
Samet1
Geri
Üst