Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin'de 2 kere Hash

Çözüm
double hashing, Bitcoin'in adres oluşturma, imza hashleme ve blok başlıklarının hash'lenmesi gibi önemli işlemlerinde kullanılır.

bunun bir kaç nedeni vari, saldırıların önüne geçmek, veri gizliliği ve kriptografik güvenlik.
double hashing, Bitcoin'in adres oluşturma, imza hashleme ve blok başlıklarının hash'lenmesi gibi önemli işlemlerinde kullanılır.

bunun bir kaç nedeni vari, saldırıların önüne geçmek, veri gizliliği ve kriptografik güvenlik.

Çözüm
Olabilecek saldırı türleri aşağıda

Length Extension Attacks
Protection of Sensitive Information
Increased Cryptographic Security

bu başlıkları araştırın, fırsat bulursam blockchain kategorisine eklerim yakın zamanda.

Teşekkürler, biraz araştırdım ve anladığım kadarıyla olmasa da olur gibi. Sanırım Satoshi eşeği sağlam kazığa bağlamak istemiş :)
aslında önmemli hususlar. evm tarafında işler daha karışık :)

aslında önmemli hususlar. evm tarafında işler daha karışık :)
EVM taraflarında bilgim yok, yorum yapamayacağım :). Ancak Bitcoin tarafında ise bildiğim kadarıyla Hash alırken genellikle checksum olarak kullanılıyor yani bir "Length Extension Attack" yapılsa da çok bir işe yarayacağını düşünmüyorum. Bir yanlışım varsa düzeltin lütfen :)

EVM taraflarında bilgim yok, yorum yapamayacağım :). Ancak Bitcoin tarafında ise bildiğim kadarıyla Hash alırken genellikle checksum olarak kullanılıyor yani bir "Length Extension Attack" yapılsa da çok bir işe yarayacağını düşünmüyorum. Bir yanlışım varsa düzeltin lütfen :)
işe yarayıp yaramayacağını bilemiyorum, bu gün satoshiturk'e ait bir chaini hacklemek ile ethereum chaini hacklemek arasında büyük fark var. önemli olan saldırının basitliği değil saldırı yapılan ağın pretij ve kalitesini ne derece etkiler daha çok bunu düşünmek gerekiyor diye düşünüyorum :)

işe yarayıp yaramayacağını bilemiyorum, bu gün satoshiturk'e ait bir chaini hacklemek ile ethereum chaini hacklemek arasında büyük fark var. önemli olan saldırının basitliği değil saldırı yapılan ağın pretij ve kalitesini ne derece etkiler daha çok bunu düşünmek gerekiyor diye düşünüyorum :)
Bence saldırı basit değil ama Bitcoin üzerine etkisi az. Ancak ilk başta da dediğim gibi eşeği sağlam kazığa bağlamak lazım, sonuçta hiç kimse çözümü bu kadar basit olan bir olası saldırıdan muzdarip olmak istemez :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,181
Kullanıcılar
6,689
Son üye
SavKripto
Geri