Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin'de Kafalar Karışık

Bitcoin Blockchain üzerinden yapılan veri incelemsine göre büyük bir kesim BTC'lerini soğuk cüzdanlara çekerken, yine o büyüklüğe benzer bir kesimde soğuk cüzdanlardaki BTC'lerini borsalara aktarıyor. Bu durum uzmanlar tarafından BTC'ye yatırım yönünde alıcı ve satıcı taraflarda kafa karışıklığı olduğu şeklinde yorumlanıyor.

Mayıs 2020 ayından beri borsalara ciddi miktarda BTC akışı mevcut. Özellikle madenciler tarafından bu BTC'ler borsalarda satılıyor. Bu tip satış durumlarda BTC üzerinde baskıdan kaynaklı düşüş eğilimleri görülebilirken şu an görünen durum bunun tam tersi. Her ne kadar baskı oluşmuş olsa da Paypal gibi bir online ödeme sisteminin bile BTC'yi benimsemiş olması artık BTC ile bankacılık sistemleri arasındaki buzların tamamen çözüleceği yönünde görüşlerin artmasına sebep oluyor. Kısacası BTC artık tam anlamıyla bir ödeme yöntemi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Elbette ödeme kabul eden yerler mevcut. Ancak bahsettiğim ödeme şekli aynı kredi kartıyla ödeme yapar gibi yapılacak ödemeler. Şu an kullandığımız Trendyol, Gittigidiyor gibi sitelerin bile Kredi kartı ile beraber bir ödeme şekli olarak BTC kabul etmesi. Transfer ücretlerinde de yapılan düzenleme ile daha kullanılabilir hale gelen BTC için ileride neler getireceği soru işareti olsa da yatırımcıların fikirleri sabitleşinceye kadar küçük dalgalanmalarla bir süre daha devam edileceği görülüyor.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,259
Mesajlar
61,845
Kullanıcılar
6,697
Son üye
ibrahim6314
Geri
Üst