Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin'de Son Durum Nedir?

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Bitcoin için 18486$ seviyesi, son yükseliş hareketi ile durak yeri oldu ve şu anda hafiften geri çekilmeler başlıyor. Saat 20.23, fiyat 17979$. Bu düşüş demek değil. Geçtiğimiz 10 bin Dolar seviyesinden bu yana her kademede dinlene dinlene ilerlemesinin bir örneği. Fark ettiyseniz her 500 Dolarlık geri çekilmede haberler düşüş çığırtkanlığı yapıyor. Olabilir de aslında; ama şu an için ana yön belli ve durak durak ilerliyor. Saatlik grafikteki son durumu görmek için aşağıya grafiği bırakayım da başlayalım.


BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20201119_203930_org.telegram.messenger.jpg


Bitcoin için 17221$ direncinin önemine önceki yazılarımda değinmiştim. Şimdi bu direnç artık güçlü bir destek görevi görüyor.

Fiyatlar dirençleri aşıp, kırıp demiyorum, aşıp o dirençler üzerinde kalıcı olmaya çalışarak onları destek olarak çalışmaya zorlar ve başarılı olunca yükseliş hareketi devam eder. Şu an ve 10 bin Dolardan bu yana BTC bunu yapıyor.

Şimdi yapmaya çalışğıtı şey, tıpkı diğer seviyelerde yaptığı gibi 17221$ seviyesinin de üzerinde kalmaya çalışarak yeni yükseliş trendine zemin hazırlamak. Dikkat edin, yukarı çıkma işinden bahsetmiyorum. Yukarıda kalmasından bahsediyorum. Yani yükseliş değil yatay seyir söz konusu.

Bitcoin 17221$ seviyesinin üzerinde kaldığı müddetçe sıkıntı yok. Ama eğer gereğinden fazla uğraşır ve yatay seyirden kaynaklı fiyat sıkışması olursa yatırımcı bir süre sonra bıkkınlık yaşamaya başlar. Yatay seyir trendleri aşırı risk barındıran seviyelerde sık sık görülür ve her hareket her yöne tehlikeli olmaya başlar.

Şu an için hafif aşağı yönelmeler söz konusu; fakat durum normal.

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20201119_205137_org.telegram.messenger.jpg


İşte bahsettiğim yatay seyrin etkilerini 4 saatlik grafikte de görebiliyoruz. Saatlik grafikte 4 saatlik grafiğin şu anki şeklini alabilmesi için defalarca SAT sinyali oluştu. Demek istediğim 4 saatlik grafikte bir kanal devam ederken saatlik grafikte birkaç tane kanal değişimi oluşur. Bu da 4 saatlik grafiğin karar aşamasını zorlaştırır.

Destek ve dirençler belli. Önemli olan fiyat sıkışmalarının gecikmesi veya hiç oluşmaması. Yoksa 4 saatlik grafik için işler kötüye gidecek. Yine 4 saatlik grafik için de durum olumlu.


BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20201119_205804_org.telegram.messenger.jpg


Tüm risklere rağmen durumların olumlu ve normal görünmesinin sebebi rahatlıtıcı tavırları ile ağır ağır ilerleyen günlük grafik. Adamın umurumda bile değil. Saatlik ve 4 saatlik grafiklerde küçük yatırımcılar fiyatları hafif hafif dalgalandırıyor ama asıl hareket büyük grafiklerde.

Saatlik ve 4 saatlik grafiklerde alım satımlarla mini yatırımcılar oynarken ayılar ve boğalar günlük, haftalık ve aylık grafikleri baz alarak oynuyor ve piyasanın asıl şeklini burada veriyorlar. Bu yüzden büyük grafiklerde ortalamalar aşırı değişken değildir. Ayrıca zaman dilimi olarak da günlük, haftalık ve aylık grafiklerin, geniş bir paya sahip olmalarının etkisi de büyük oluyor, piyasa hareketlerinin üzerinde.

Bu demek değildir ki düşüş olmayacak. Balinanın birine nakit para lazım olursa durum alt üst olur. Dikkatli olmak lazım.

Günlük grafikte de durum normal seyrinde ilerliyor. Yatırımcının dikkat etmesi gereken saatlik ve 4 saatlik grafikleri takip edip ani hareketlere karşı hazırlıklı olması.

Başarılar.


Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,379
Mesajlar
62,927
Kullanıcılar
6,695
Son üye
Samet1
Geri
Üst