Neler yeni

Bitcoin'e Son Durum

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Katılım
26 Eki 2020
Mesajlar
2,076
Çözümler
1
Tepkime puanı
1,569
Puanları
1
Konum
İzmir
BNB
0.00161751
Cinsiyet
Erkek
Herkese merhaba. Bitcoin'i takip etmeye devam ediyoruz. Her şey çok güzel mi gidiyor? Güzel gidiyor ama harika değil. Durumların muhteşem olması için biraz daha vakit var. Bu vakit, normal fiyatların değil ortalamaların dirençleri kırdığı vakit olacak.

Grafikler şu an bu 'muhteşem olacak' dediğimiz zaman için hazırlık yapıyor. İşler yolunda giderse sanırım 1-2 hafta sonra belki de daha kısa bir süre sonra asıl koşu başlar. İşler yolunda gitmese de çok derin düşüşler olacağını tahmin etmiyorum. Yine de her şeye hazır olmak gerek.

Neyse şimdi saatlik grafiklere bir bakalım.


BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
kzByPK9u


Saatlik grafikte AL sinyali şu an için zayıf devam ediyor. Fiyatlar 13830$ civarında sabitlenmiş görünüyor. Bu grafiğin seyrini değiştirecek bir süreç çünkü sabit aralıklı fiyat hareketleri daralan üçgen formasyonları oluşturuyor ve bir süre sonra sıkışma oluşuyor. Fiyat makası iyice sıkıştığında ise artık karar vakti geliyor ve yön nereye ise oraya doğru bir patlama oluşuyor.

Saatlik grafikte yönün kararsız olduğunu, asıl kararın dünkü yazımda belirttiğim gibi günlük grafiğin verdiğini ve günlük grafiğin ise ağır ve yavaş olduğunu düşünürsek sonuç ne olur? Bu soruya cevap istiyorum.

Saatlik destek ve dirençler şöyledir:
Direnç: 13907$, 14100$
Destek: 13750$, 13629$


BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
ybKKQo1Y


Yatay seyrin verdiği kararsızlık havası 4 saatlik grafiği de sarmış durumda. Saatlik grafiğe göre daha sağlam adımlar atmasına rağmen bu grafikte de durumlar sıkışık. Devam etmesi halinde SAT pozisyonuna geçebilir. Ama bu ancak daha uzun süre baskı altında kalırsa ya da sert satışlar olursa gerçekleşebilir. Şimdilik yatay devam ediyor. İyimser düşünüyoruz.

Direnç olarak 4 saatlik grafikte 14100$, destek olarak ise 13129$ seviyeleri var. 4 saatlik grafikte destek ve direnç arasındaki makas farkı, saatlik grafiğe göre daha geniş. Bu da hareket alanının daha ferah olduğunu gösteriyor. Bu bakış açısı yukarı yönlendirmelere sebep olabilir. Durum güzel.


BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYAL
gzPe09ds


Günlük grafik yine hiçbir şeyden etkilenmeden ilerliyor. Bu güzel ilerleyiş, umut veriyor. AL sinyali devam ettiği sürece sıkıntı yok. Çok çok sert satışlar olmadıkça da ani trend değişimi yaşanmaz. Günlük grafikte de durum iyi kısacası. Çok uzatmaya, lafı dolandırma ya gerek yok.

Günlük grafik için direnç: 14100$, destek ise: 11200$

Küçük bir not düşmem gerekiyor; dirençler sabit, destekler her geçen gün yukarı çıkıyorsa durum iyi demektir.

İyi şanslar.


Yazıyı Hive bloğumdan görüntülemek için tıklayabilirsiniz.
Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
12,508
Mesajlar
54,530
Kullanıcılar
6,514
Son üye
kuzgun
Üst