Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Blockchain Projelerinin Sağlık Sektöründe Kullanımı

blockchain.jpg

Blockchain teknolojisi, sağlık sektöründe birçok farklı alanda kullanılabilir. Örneğin, bir hastanın tüm sağlık verilerinin bir blockchain üzerinde saklanması ve bu verilerin güvenli bir şekilde paylaşılması, hastaların tıbbi geçmişlerinin daha iyi anlaşılmasını ve tedavi edilmesini kolaylaştırabilir. Ayrıca, bir blockchain üzerinde saklanan verilerin değiştirilememesi, hasta verilerinin güvenliğini ve gizliliğini koruma açısından önemlidir.

Diğer bir kullanım alanı ise ilaç dağıtımının izlenebilirliğini sağlamaktır. Özellikle, sahte ilaçların piyasaya sızmasını önlemek amacıyla bir blockchain üzerinde ilaçların üretim, dağıtım ve tüketim aşamalarının takibi yapılabilir. Bu sayede, sahte ilaçların piyasaya sızması önlenmiş olur ve ilaçların etkinliği ve güvenilirliği artar.

Sağlık sektöründe blockchain teknolojisinin diğer potansiyel kullanım alanları arasında, ödeme sistemlerinin güvenliğini artırmak, araştırma verilerinin paylaşımını ve izlenebilirliğini sağlamak, hastane ve sağlık kuruluşları arasında veri paylaşımını kolaylaştırmak ve tıbbi cihazların performansını izlemek de bulunmaktadır.

Aklıma ilk gelen proje DeHealth. ICON'unda Güney Kore'de sağlık sektörüne ilişkin girişimleri olduğunu biliyorum.

Çok iyi işler başarılıyor açıkçası sağlık sektöründe blockchain ile. Veri güvenliğinden tut, koordinasyon ve düzenine kadar. Erişebilirlikte cabası.Bir sağlık çalışanı olarak söylüyorum bunu.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,194
Kullanıcılar
6,694
Son üye
Dogubeyggv
Geri