Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

BTCUSD 16000$ Savaşı Sürüyor

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Bu günkü BTCUSD parite analizinde durum dünden çok da farklı değil. Bildiğiniz veya okuduğunuz üzere 16000$ seviyesi için taban oluşturmaya çalışıyor. Bu çaba tıpkı 10000$ ve 13850$ seviyelerinde verdiği çabada olduğu gibi zorlu geçiyor. Zorlu geçmesi de normal çünkü yatırımcının bir kulağında sürekli düşüş tehlikesi için çanlar çalıyor. Durum böyle Olunca da insanlar satışa hazır konumda bekliyor. Grafiklere bir bakalım.

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
2Iw8rhSG

Saatlik grafikte bir SAT sinyali var; fakat bu net olarak bir satış göstergesi değil. Her SAT sinyaline aldanıp satış yaparsak dakikalık grafiklerde gün içinde yüzlerce SAT sinyali oluştuğu için zararın bir dönüş noktasını bulamazdık.

Şu an saatlik grafikte alım ve satım oranlarının neredeyse eşit olması sebebiyle oluşan bir yatay seyrin fotoğrafını görüyoruz.

Son alçalışta 15970$ seviyesinde durak yapıp tekrar yukarı yöneldi ve anlık fiyat 16247$ olarak seyrediyor. Durum bence iyi; ama kırmızı renge alerjisi olan bir büyük yatırımcıya denk gelirse anında aşağı düşüşler başlayabilir. Saatlik grafikte genel yön yatay.


BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
k1XiJots

Saatlik grafik için nasıl ki SAT sinyali devam ediyor ama yatay izliyor ve risklidir dediysek 4 saatlik grafik için de tam tersini söyleyeliriz. AL sinyali devam ediyor ama yatay izliyor ve burada ise yukarı fırlama olasılığı artıyor.

Yukarı yönlü risk olabilir mi diye düşündüm bir an. Eğer düşmesini isteyen bir yatırımcı iseniz ve ters parite pozisyonunu almışsanız yukarı çıkması sizin için risklidir. Evet yukarı yönlü ani hareketler de risk taşıyor. Şu an 4 saatlik grafikte bu durum var.

Şu an için 4 saatlik grafikte 16646$ direnç, 15092$ ise destek olarak çalışıyor. Riskleri unutmayalım.


BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
vBNG8KuV

Günlük grafikte yine rahat bir duruş var. Olan bitenden haberi yok gibi. Bu durumum açıklayıcı cümlesi şudur: "Günlük yükseliş trendi içinde gerçekleşen 4 saatlik ve saatlik düşüş trendleri." Evet tam olarak bu. Destek ve dirençler belli. Grafiğin durumu göz önünde. Artık grafiklere aşina olduğunuza göre çok uzatmaya gerek yok. Uzun yazıları okuma alışkanlığımız yok biliyorum.

Balarılar.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.
 
Görsellerde çok kolay gibi görünüyor ama bu analiz için zaman tam olarak iki saat. 1 saat da yazma dersek 3 saat boyunca 5-6paragraf yazı yazmak için uğraşıyorum. Senin bir paragrafın ise tüm bu uğraşlarımı tekrar gözden geçirmeme neden oldu. :D
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,259
Mesajlar
61,845
Kullanıcılar
6,697
Son üye
ibrahim6314
Geri
Üst