Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

BTCUSD Denemelere Devam Ediyor

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Bitcoin, dün belirttiğim gibi bir yükseliş hareketi başlattı ve bu harekete 14100$ civarında bir yerde ara verdi. Şu an de debeleniyor devam etmek için ama grafiğe göre işler kolay olmayacak gibi. Aslında debelenmek yanlış bir kelime oldu. Buna düzeltme diyelim analiz dilinde. Yukarı çıkmadan önce bir kere fiyat test edilir. Direnç kırılamayınca bir geri çekilme olur daha sonra tekrar denenir. Bu geri çekilme hareketleri çoğu zaman düşüş olarak algılanır; fakat aslında küçük bir düzeltme olarak tanımlanması ve ona göre planlar kurulması gerek. Neyse bu düzeltme sonrası grafikte neler değişmiş bir bakalım.


BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI
AZiHLCa7

Grafiğin iyice yamulup SAT sinyali vermek üzere olduğuna aldanmamak gerek çünkü daha kırmızı mum gelmedi ve her an yukarı devam edebilir. Net hareketi (kararı) görmek için her zaman bir sonraki mumu beklemekte fayda var. Bu yüzden saatlik trend şu an karar aşamasında.

Yukarıda son test ettiği fiyat, 14100$ seviyesi (direnci) var. Aşağıda ise son hareketle güç kazanan 13420$ desteği var. Yani 13850$ direnci halen kırılmadı.


BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
m9mWpZVb

Mumlar ilerlemeye devam ediyor. Saatlik grafikteki satış baskısı devam ederse bu kez 4 saatlik trend değişimi gündeme gelir ve bir düzeltme de bu grafik için gerçekleşir. Bu düzeltme artık saatlik grafik için düzeltmeden ziyade düşüş anlamına gelebilir.

Şimdilik durum gayet iyi. Olumlu fikirlerimizi koruyoruz. Yukarı devam etmesi halinde 14100$ direncinden sonra 14618$ daha önemli bir seviye olarak karşımıza çıkacak. Aşağıda ise 4 saatlik düzeltmeler için 12892$ desteği mevcut. Şimdi günlük grafiğe bakalım.


BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
pDxryFEw


Günlük grafikte AL sinyali varsa korkulmaz dediğimi hatırlıyorum. Evet korkulmaz çünkü dev gibi duruyor. Saatlik ve 4 saatlik ortalamaları ayakta tutan grafik, günlük grafiktir. Ağır ve dolayısıyla yavaş olduğu için aslında fiyatların ani yükselmesine bir yerde engel de oluyor. Çünkü istikrarlı ilerlemeyi sağlıyor. Bu da istediğimiz güveni veriyor bize. Hızlı yükselip sert düşmekten daha iyi değil mi?

Grafikte de görüldüğü gibi direnç olarak 13850$ ve $14100 var ki $14100 direncinin çok güçlü olduğunu düşünmüyorum. İleride daha güçlükleri var; fakat 15000$ civarından sonra zorluklar başlıyor.

Destekler ise 13014$, 11984$, 11174$ şeklinde sıralanıyor. Yukarıları izlerken aşağıda neler var bilmek faydalı olacaktır.

Yazıyı buradan da görmek isteyebilirsiniz. İyi ticaretler.


Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam ben zaten oradan yapıyorum. Ama link paylaşıyorum. Ekran görüntüsü gibi yüklemeye kalktığımda kalite düşüyor.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,352
Mesajlar
62,638
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic
Geri
Üst