Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

BTCUSD Devam Ediyor

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Günaydın. Sabah saatlerinde hazır vakit bulmuşken küçük bir paylaşım yapmak takip edenler için iyi olacak gibi duruyor. Çünkü bu sabah yine yukarı hareketlerle karşılaşıyoruz BTC için.

Fiyatlar 14390 Dolara kadar çıktı. 14100$ üzerinde kaldığı her saat bu seviyenin tabanda güç kazanmasını sağlayacak ve yukarı yönelmeleri hızlandıracak. Çok dikkatli ve sıkı takipçi olmakta fayda var.


BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
V8WCtShc

Saatlik grafik güçlü bir duruşla ilerliyor. Sıradaki 14618$ hedefi 2019 yılının Haziran ayından bu yana ilk defa ekranımda görünmeye başladı. Bu direnci daha o zamanlar çizmiştim. Heyecan doruktaydı. 20 bin dolar bekleniyordu tekrar ama her şey aniden alalaşağı oldu. Bakalım bu sefer ne göreceğiz.

Pozitif yorumlar, düşüş olmayacak anlamına gelmiyor. Dikkat etmek gerek.


BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
p8xwpZSH


Geldik 4 saatlik grafiğe. Burada da ortalama olarak artık 13850$ direncinin üzerine çıkmayı başardı. Yine sırada 14618$ var. Bu seviyeden sonra 16646$ ve 17221$ dirençleri 13850$ direncinden çok daha önemli duruyorlar. 13850$ seviyesini hafif geçmek için (kırmak için değil, sadece geçmek için) 12 gün uğraştı. Daha yukarıdaki dirençler gittikçe zorlaşacak ve daha uğraştırıcı olacak. Belki de aşağı düşüş daha kolay olacak. Oralara gidebilirse göreceğiz.


BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
wbqOiCsw

Günlük grafikte AL sinyali devam ediyor. Dün gece yazdığım yazıda yeni günlük mumun öneminden bahsettim. Ortalama olarak açılışı 13850$ ile neredeyse aynı seviyede yaptı ve bu iyi bir durum. Zaten AL sinyali varsa bu grafik için sıkıntı yok. Vade uzun sinyal güçlü.

Yukarıdaki grafik 10000$ ile 13850$ kanalının 227 günlük serüvenin bir bölümünü gösteriyor. Yıl boyu çok iyi bir performans ile ilerledi. Aynı performans ile devam ediyor. Nereye kadar gideceğini de biliyorum ama söylemem. :)

Kolay gelsin.
Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm
 
Hocam , grafik paylaşımlarınızda ,grafiklerde ne anlamalıyız. Mevcut grafiklerde sadece kesik kımızı çizgiyle bir hat çizip sonrasında Al sinyali devam ediyor gibi yorumlar bırakıyorsunuz.
Verdiğiniz grafiklerde destek veya direnç noktalarını gösterildiği hiç bir indikatörü göremiyoruz. Hangi teknik analiz yöntemlerini kullanarak direnç veya destek belirliyorsunuz? Macd verisine göre mi ? skostik rsı veya sadece rsı verisine göre mi ? 20-100-200 günlük veya başka ağırlıklı ortalama verilerine göre mi ? Hangi dip noktalardan destek veya tepe noktalarından direnç çiziyorsunuz ?
 
Selam hocam. Sinyal belirlemelerimin kesik veya devamlı çizgilerle bir alakası yok. Çizgiler yıllardır takip ettiğim ve her trend değişiminde çizdiğim çizgilerdir. Bunlar doğal olarak destek ve dirençleri belirliyor. Destek ve dirençleri sıkı takip ederseniz hiçbir indikatöre ihtiyacınız kalmaz. Kesik kırmızı çizgi 13850$'a denk geliyor. Çok önemli olduğu için kesik ayarlayamıştım. Diğerleri düz ve siyah. Öneme göre kendimce renklendirme ve şekillendirme yapıyorum. Kendi analiz stratejimde indikatör inancı yoktur. Ayrıca MACD, EMA, SMA, RSI gibi indikatörler kısa vadeli gelecekten haber verebilirler (şüpheli) ama uzun vadede asla başarılı indikatörler değildir. Grafik üzerinde olay olduğu anda değil olay olmadan önce bilgi verecek bir indikatör lazım. Böyle bir indikatör yok. Bu yüzden kendi indikatörlerim kendi çizşmlerimdir. Çizimlerden kastım formasyonlar değildir.

AL-SAT sinyallerini veren Heiken Ashi indikatörden faydalanıyorum. Bunlar aslında sinyal değildir. Ama daha anlaşılır olması için mecburen SİNYAL diyorum. Bu sinyallerin altında ise bir ticaret psikolojisi, para ve risk yönetimi; bir felsefe yatıyor.
 
Heiken Ashi indikatör al-sat sinyalleri verir doğrudur ama sadece o kadar. Tek başına da bir şey ifade edeceğini düşünmüyorum .Al -sat sinyalleri dağıtan macd ,atr ,ppo, adx gibi sizin de bildiğiniz ve hatırlayamadığım başka trend takip edici sinyallerde var. Birini kullanmak ne kadar fayda sağlar bilmiyorum ama hepsini bir arada kullanmak sanki analizi bir adım öne geçirir. Ayrıca ,destek ve direnç noktalarını belirlemek için , hareket edeceği kanalı belirlemek için belirlenen bir dip seviyesi ile yine belirlenen bir tepe seviyesinden bir hat çizmek gerek ki kanal ortaya çıksın. Sadece farklı düşünüyoruz. Bir çok insan gibi farklı sinyaller kullanıyoruz diyelim . Kolay gelsin hocam..
 
Haklısınız hocam. Tanışma yazımda indikatörün tek başına yanıltıcı olabileceğinden, birbirinden farklı komplike birkaç sistemin birleşiminden olışan bir ana sistemden söz ettim.

Neyse bu çok uzun bir konu. Keşke karşımda dursaydınız önümüzde çay olsaydı uzun uzun sohbet etseydik. :) Böyle yazmayla olmuyor bazı sohbetler. Hayırlısı diyelim. Yorum için teşekkürler.
 
Sorun ,aslında sorun değil de izlenen yol farkı.. Kabaca çizdiğim ince ayarlama ile hiç uğraşmadığım ,üstte yüksek ve altta düşük noktalardan faydalanarak belirlediğim noktalardan aynı zaman da destek ve dirençte olabilecek kanal sınırları. Zaman periyodu günlük ..
Ekran Görüntüsü (154).png


Bu 60dakikalık da durum , kanal dışına çıkmış durumda ..
Ekran Görüntüsü (156).png


Evet çok uzun bir konu dediğiniz gibi.. Bakmayın böyle yazdığıma , konu kesinlikle uzmanlık işi . Siz en azından bu konuda bir hedef belirlemiş gibisiniz , benim bilgi hanemde olanlar epey bir süredir hisse senedi piyasasında deneme yanılma yoluyla elde ettiğimizi düşündüğüm biraz pratik biraz da yüzeysel bilgiler. Tüm cevaplarınız için teşekkür ederim ,belki bir gün çay sohbeti de olur hocam ...:)
 
Evet izlenen yol farklı. Aslına bakarsan burada gösterdiğim grafiklerin izlediği yol farklı. Arkaplanda yılların verdiği birikimle komplikasyonu oldukça zor bir analiz var. Bu analizde senin gösterdiğin gibi klasik analiz tekniği de var. Tek bir grafik tek bir analiz ama yıllarca devam eden bir şey düşün.

Arkaplandaki ile gösterilen arasında özgün bir analiz olmasından dolayı fark var. :)
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,186
Mesajlar
59,552
Kullanıcılar
6,725
Son üye
sefaclr
Geri
Üst