Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

BTCUSD Fiyat Hareketlerinde Son Durum

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhabalar. Bitcoin şu an ne yapıyor, ne olacak, 20 bin tekrar gelir mi, diye merak eden arkadaşlar var. DM'den yazıp soruyorlar. Her gün bir analiz yazısı paylaşmaya çalışıyorum. Diğer arkadaşlar da tahmin ve analizlerini paylaşıyorlar. Sorularınızı yazıların altına yazarsanız hem diğer insanlar sorularınızdan faydalanır hem de forumun ilgili bölümü dolu dolu olur. Şimdi madem öyle grafiklerdeki son duruma bakalım hep beraber.


BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
fCfvwLMJ

Saatlik grafikte AL sinyali oluşalı daha 2 saat oluyor. Her sinyal, yeni bir trend (kanal) başlangıcı. Bu kanallar ara ve ana kanal olarak sürekli güncelleniyor. Saatlik ve dakikalık hatta 4 saatlik kanallar ara kanal olarak gerçekleşiyor. Ara kanal olmaları etkileri düşük anlamına gelmiyor. Çoğu zaman öncü kanal olarak işlev görüyorlar.

Oluşan bu saatlik AL pozisyonu tepe-dip ilişkisine uygun olarak oluştu ve grafik şu an normal seyrinde ilerliyor. Yani 4 saatlik grafikle eş zamanlı hareket etmesi bir bakıma trendin başlarsa daha güçlü başlayacağı anlamına gelir.

Yukarıda bildiğiniz gibi büyük öneme sahip 13850$ direnci var, aşağıda ise saatlik grafik için 12892$ desteği var. Geçelim 4 saatlik grafiğe.


BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
2zKq1CkP

Yukarıda saatlik grafikten bahsederken; trend başlarsa güçlü başlar, şeklinde bir cümle kurmamın sebebi saatlik grafik sürekli pozisyon değiştirirken 4 saatlik grafik önce bir SAT sinyali veriyor sonra ise yatay seyrediyor olmasından kaynaklanıyor. Yani pozisyonu saatlik grafik oluşturmaya çalışırken kararı 4 saatlik grafik veriyor.

Bu kadar detaya indiğimi hocam okursa kızar bana. Yeterlidir şimdilik efendim.

Direnç olarak 13850$ var yukarıda. Aşağıda ise 12892$ desteği var. Bu da saatlik ve 4 saatlik grafiklerin beraber hareket etmeye hazırlandıklarının başka bir kanıtı. Geçelim günlük grafiğe.


BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
wm7DpIMQ

Günlük grafikte durum stabil. Rahatlık da buradan geliyor aslına bakarsanız. Çünkü en nihayî olmasa da önemli bir hareket için izin kararı çıkaran güçlü yetki sahiplerinden biri günlük grafik oluyor.

Yukarıda 13850$ direnci dururken aşağıda günlük grafik için 11037$ desteği var.

Şimdi yorumlarınızı bekliyorum. BTC yukarı mı, aşağı mı gider? Hangi yönde nereye kadar ilerler?

Yazıyı buradan da görebilirsiniz.Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,352
Mesajlar
62,638
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic
Geri
Üst