Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Çevre Dostu NXT Coin

Bitcoin'de madencilik, Proof of Work ilkesine göre yapılır. Madencilik, kullanılan cihazların veya bilgisayarların işlem gücüne bağlı olarak yapılır. Hızlı bilgisayarlar ve güçlü cihazlara ihtiyaç vardır. Ekipman gücü ne kadar yüksekse, o kadar fazla maden üretilebilir. Bu alandaki rekabet nedeniyle tüketilen enerji, orta büyüklükteki bir şehrin enerji ihtiyacına neredeyse eşittir.

NXT coin farklı bir madencilik ilkesi benimsemiştir. NXT madenciliği Proof of Stake ilkesine göre çalışır. Bu ilke işlem gücüyle ilgili değildir. Bu prensibe göre yapılan işleme dövme denir. Bu işlem için cüzdanınızda en az 1000 NXT bulunmalıdır. Bu tutarı cüzdanınızda 24 saat tuttuktan sonra bir tuşa basarak dövme işlemini aktif hale getirebilirsiniz. Elbette dövme işlemi sırasında çevrimiçi olmanız ve cüzdanınızı açık tutmanız gerekir. Bir blok oluşana kadar dövme yapılır. Blok oluşumu tamamlandığında, oluşturulan paralar cüzdanınıza aktarılır. Oluşturulan coin sayısı, cüzdanınızda tuttuğunuz NXT miktarına göre belirlenir. Bu prensibe dayanarak madencilik için gerekli olan tek şey cüzdanınızda NXT'ye sahip olmaktır. Dövme prensibi, diğer madencilik prensiplerine göre çok daha az enerji tüketimi ile sonuçlanır. Bu, NXT'nin çevre dostu bir coin olduğu anlamına gelir.

Peki, NXT'nin Bir Geleceği Var Mı?

Bence parlak bir geleceği var. Bir düşünün, madencilik için enerjiye ihtiyacınız yok. Kazanmak için sadece küçük bir miktar tutmanız gerekir. Bu özellik tek başına, insanların her zaman NXT'ye sahip olmasını sağlayabilir. Piyasadaki dalgalanmalardan olumsuz etkilenmediği ortadadır. Binance gibi dünya çapında bir borsada listelenmiş bir coindir. Güncel değeri için Coinmarketcap’e bakabilirsiniz.

Sonuç olarak, henüz yatırım yapmadım ama ilk fırsatta yapmayı düşünüyorum. Ayrıca bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Ben fırsat bulursam yapabilirim. Bu illaki NXT’nin çok kazandıracağı anlamına gelmez. Belki de zarar ettirir. İyi araştırıp kendi kararınızı verin.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,352
Mesajlar
62,638
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic
Geri
Üst