Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Cosmos ( Atom )

satoshiMe

Kıdemli Çavuş
cosmos.jpg
COSMOS , geçtiğimiz hafta 23$ seviyelerinde iken BTC deki düşüşle bu saatlerde 20$ seviyelerinde görülmektedir.

ATOM coin'nin son üç gündür, BTCTurk ve Binance gibi önde gelen Coin borsalarındaki fiyat farklılıkları, yatırımcılarını küstürmüş durumda.

Günlerdir takip ettiğim ATOM(COSMOS) fiyatının, bu dengesiz seyri, kullanıcılar tarafından şikayet edilse de BTCTurk ve Binance borsaları bu fiyat farkını, oluşan talep ve hacim oranıyla açıklamaktalar.

Atom coin, 6 ay öncesinde, Türk lirası olarak 67 liralardan katlanarak gelmesine rağmen, halen güncellemeler ve yatırımlarını sürdürdüğünü belirtmektedir.

Fakat şu saatlerde bu fiyat farklılıkları yüzünden, pump dedikleri ciddi artışları gösteremeyecek gibi...
Uzun vaadede COSMOS 'un yatırımcılarını üzmeyeceğini düşünerekten

YTD. kısaltmamı da koyarak, yazıma burada ara veriyorum.

ATOM Coini konuşmak için tekrar burada olacağım. İlerleyen yazılarımda bu başlık altında grafik analizlerini de sizlerle paylaşmak dileğimle ... sevgiler​

Atomdan An itibari ile kırmızı iğneyi yedik.... Satış ve bir sonraki alış ne zaman olmalı... Satmayan yatırımcılar için tekrar BTC nin 46$ olmasına göre Analize devam edilebilir....

atom_son.png

Grafiğe göre Kırmızı iğnenin yeşil muma dönmesi BTC ye bağlı görünüyor. Gece gece Panik havası estirmiş gibi YTD.

Saatlik grafikte yeni oluşan SAT sinyali var. 17.14$ seviyelerine kadar gerileyebilir. 15$ ve 11$ seviyeleri de düşüşler devam ederse önemli destek noktaları.
Evet gün içinde 17$ seviyelerine inebilir... 2 günlük grafikte henüz 15 ve 11$ seviyelerine inmedi ama tehlikeli destekler diye katılıyorum.

ATOM da geri çekilme BTC nin 45$ dolar seviyelerine düşmesiyle devam ediyor. Peki düşüş devam edecek mi kritik seviyeler neresi?
Gelin birlikte son grafiğe bakalım...

Atom_Son5dk.png

Son paylaştığımız Grafiklere göre 17$ seviyeleri destek olarak söylemiştim, halen destek olarak 17,02$ seviyesini gösterebiliriz.
bu seviyenin altına inmesi durumunda BTC'nin pozisyonuna göre düşüş yaşanma durumu var. YTD. bir sonraki 30dk lık mumda tekrar analiz grafiğimi paylaşacağım.

An itibari ile 45$ seviyelerine geriledi... sizce bu saatlerde BTC neden geri çekilmiş olabilir ? Açılan kapanan borsalarla bir ilişkisi var mıdır ?

@satoshiMe

Kendi kullandığınız indikatörlerle hazırladığınız grafikler oldukça hoş, paylaşım içinde teşekkürler..

Genel olarak, düşüş ve yükseliş formasyonlarını güncel olarak takip edebiliyor musunuz ?
Cevabınız evet ise, Ters omuz baş omuz, yükselen üçgen, ikili dip, çanak vs... gibi formasyonlardan şöyle güncel veriler verebilseniz sanırım tadından yenmez... :cool::)

@satoshiMe

Kendi kullandığınız indikatörlerle hazırladığınız grafikler oldukça hoş, paylaşım içinde teşekkürler..

Genel olarak, düşüş ve yükseliş formasyonlarını güncel olarak takip edebiliyor musunuz ?
Cevabınız evet ise, Ters omuz baş omuz, yükselen üçgen, ikili dip, çanak vs... gibi formasyonlardan şöyle güncel veriler verebilseniz sanırım tadından yenmez... :cool::)
hafta içi çok fazla takip edemiyorum ama değişik analizlerimi paylaşmaya çalışırım. beyenmenize sevindim. ATom şarşırtmadıkça grafikleri olumlu seyreder umarım. (y)

Günlük oldukça fazla sayıda işlemler yapıyorum ama ATOM şimdiye kadar trede etmediğim bir para..
.
Sadece yakın sayılabilecek iki zaman aralığı dikkatimi çekti...

15 doları test ettiği 15 Şubat tarihinden 1 gün sonra 26 dolara yaptığı bir atak var. Yine aynı seviye olan 15 dolar seviyelerini test ettiği 23 Şubat tarihinde de aynı gün içinde tekrar 22 dolar civarına uzanan bir atak var..

Dediğim gibi çok bildiğim bir para değil ama bitcoin 42 bin doların altını görmediği sürece, bu zaman aralığında ATOM oldu ki 14,8-15,2 dolar civarlarını test edecek olursa sanırım bir zarar kes seviyesi de belirleyerek muhtemelen Atom da olurum...Takip listesine aldık bakalım...

doğru söylüyorsun ben otumu 34 liralardan bu yana takipteyim... Atomun ani çıkış rallilerini de gördüm DOT ile birlikte hareket eden bir Coindi şu son iki haftadır biraz üzüyor. tekrar çıkışa geçerse stopla zararkesle takipte kalalım. (y):cool:

btcturkten gelen bir bildirime göre, "Stargate sert çatallanması hardfork nedeni ile geçici olarak durdurulan cosmos yatırma çekme işlemleri cosmos ağının stabil hale gelmesinin ardından açılmıştır. Hesabınızdan cosmos yatırma çekme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz..." BTC deki fiyat oynaklığı sanırım artık yaşanmayacaktır.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,252
Kullanıcılar
6,700
Son üye
Wolfman0735
Geri