Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

yecele

Tuğgeneral
Merhaba arkadaşlar. Son zamanlardaki shitcoin furyasının yeni ve farklı üyelerinden CougarCoin nasıl ve nereden alınır bununla alakalı bilgilendirme yapacağım sizlere.

sitesine giriş yapalım sonra sağ üstte Connect yazıyor oradan girişimizi yapalım herhangi bir cüzdan ile birlikte. Eğer cüzdanlarla ilgili bir bilgimiz yoksa siteyi gezebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra artık hazırız bizi karşılayan ekranın sol tarafından önce Trade'e tıklıyoruz ardından da açılan yerden Exchange kısmına tıklıyoruz.

1620977283579.png

Şimdi aşağıdaki ekran karşımızda. Burada Select a currency kısmına tıklıyoruz ve CougarCoin'in BSC adresini ekliyoruz. Cougar'ın BSC adresine resmi sitesinden, CoinMarketCap (Şu an aktif değil) üzerinden veya telegram gruplarında sorarak ulaşabilirsiniz. Adresi yapıştırdığınızda bir kaç saniye içerisinde Cougar görünecektir, buradan Add derseniz bir daha bu BSC arama işlemlerinde uğraşmazsınız.

1620977441246.png

Şimdi burada MAX butonuna tıklayarak veya istediğiniz miktarı girerek alım yapabilirsiniz. Unutmayın MAX dediğinizde içeride 0.01 gibi bir miktar bırakıyor sistem, otomatik olarak. Bu miktar sizin metamaskınızdaki coinlerin, pancakeswap üzerinden aldığınız coinlerin, satım işlemlerindeki komisyonda lazım veya transfer yaparken gas ücreti olacak sizden alınacak. O yüzden ya max dedim ama içerde bıraktı bunu da alsın dememenizi öneririm.

Portföyümü söylemeyeceğim ama içerde 3 adet dokunmak istemediğim coin olduğu için ben hiç bakiye bırakmadım. Olur da bir anda 2x 3x yapar hemen satma kararı vermeyeyim diye. Her neyse eğer hodl modunda takılacaksanız içerde bakiye bırakmayabilirsiniz, tabi sonra ekleyebileceğiniz (0.1 BNB) bakiye varsa.

Şimdi tüm bu işlemleri yaptınız ve Transaction uyarısı mı alıyorsunuz? Yukarıdaki son görselde yere paralel üç çizgiye tıklayın ve Slippage oranını kademeli arttırın. Bu sizin kayma oranınız yani satın alırken miktarın ne kadarlık bir kayma yapması dahilinde alım yapmaya devam etmek istediğinizi giriyorsunuz. Bu oran daha ilk çıkan coinlerde eğer alım çok fazlaysa anlık %50'lere kadar çıkabiliyor, işlem normale döndükçe Slippage de düzeliyor. Tabi tekrar satım aşamasında yüksek kâr marjına bir anda ulaşılırsa da satışta sıkıntı çekmemek adına slippage arttırmanızda fayda olabilir.

Tüm bu ayarlamalardan sonra tek yapmanız gereken SWAP'a tıklamak. Gerekli imzaları attıktan sonra işleminiz sıraya alınır. Slippage eğer düzgün ayarlanmadıysa sıraya alındıktan sonra da reddedilebilir, sıraya alınmanız onaylandığı anlamına gelmez. MetaMask üzerinden Activity'ye tıklarsanız eğer işlemlerinizi son durumunu inceleyebilirsiniz. Pending yazarsa hala işlemde olduğunu söyleyebilirim size. Başarılıysa zaten elinize geçer coin. Başarısızsa aşağıdaki görselde benim son işlemlerimde oluşan durumu görüyorsunuz :) Burada dikkat edin 0.002 lik bir kesinti yapıyorlar o son işlemde görünmese de yapmıştı bu kesintiyi, iyi ayar yapınız. Pendingten dönmesin en azından. O yüzden de telegram gruplarından yardım alabilirsiniz.

1620978545932.png

Size bir altın bilgi daha eğer bilmiyorsanız. CougarCoin veya x bir coini aldınız ve sürekli pankeke girip ne oldu ne bitti, elimde kaç tane vardı kaç tane oldu gibi sorular aklınızı karıştırıyorsa eğer O kopyaladığınız BSC adresini gene kopyalayın, MetaMask'a girin Assets'e getirin yukarıdaki görselimizdeki yeri. En alta inin ve jeton ekle deyin. Oradan Özel Jeton Ekle sekmesine geçip BSC adresinizi yapıştırın. Artık elinizdeki coinler tam olarak burada görünecek. Özellikle sürekli yakımlardan vs coin ekleniyorsa size kaç adet olduğuna, yükselişleri buradan gözlemleyebilirsiniz.

Her şeyi geçtim hodl modunda olun olmayın, içerdeki bakiyenin %90-95'ini çektiğinizde ileride ufak miktar değerlendiği zaman gözünüzün önünde olsun bu kısmı kesin yapın.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,235
Kullanıcılar
6,697
Son üye
Sdjaguar
Geri