Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Crypto Wallet'lar arasında en kullanışlı Wallet hangisi?

artı özelliklerini yazın, böyle bir cevap sizce de mantıksız değil mi?
daha sonra görecek kullanıcılar ne öğrenecek amacımız bilgi vermek.
lütfen dikkatli olalım hocam.

btc cüzdan değil
dick cüzdan değil
ayrıca koyin değil = koin veya coin

profilde 40 yaşında olduğunuz yazıyor.
40 yaşında biri biraz daha mantıklı cevaplar verebilir konuyu açan arkadaşla aranızda 20 yıl var.

@sahinadm @Vonzarovich @KriptoLuis
arkadaşlar sizden ricam arkadaşın yorumunu ve benim yorumumu silmeyin.
En bilinen ve yaygın olanı metamask tabiki..Chrome kullanıyorsanız uygulama olarak ekleyebilirsiniz. Faucet (musluk) siteleri için ise https://faucetpay.io/ öneririm .Ayrıca Tron ağı için ise Tronmask var (Metamask benzeri) Chrome kullanıyorsanız uygulama olarak ekleyebilirsiniz.

Ben Metamask kullanıyorum. Birkaç ana problem dışında gayet iyi. Diğer cüdanları denemediğim için aşağıdaki handikapların olmadığını bildiğiniz wallet tavsiyelerinizi merak ediyorum açıkçası...

Metamask'taki Problemler ve/veya geliştirilmesi gerekenler:
1) BSC ağı ve bazı ağlar otomatik gelmiyor ayarlarını bulup kendimiz el ile eklemek zorunda kalıyoruz.
2) Cüzdanıma gönderdiğim coinler otomatik görünmüyor. Kontrat adresini manuel ekledikten sonra elimdeki coinleri görebiliyorum. Elimde hangi coin var bilmiyorsam bu coinlerim hiç olabilir.
3) Eğer coini nontrat adresiyle ekliyorsam logosunu otomatik getirmiyor. Bu da karmaşa yaratıyor. Bu sebepten Coinmarketcap'e girip, coinimi bulup, sayfasında görünen kontrat adresinin yanındaki "Add To Metamask" buttonuna tıklayarak ekleyince logosuyla birlikte gelmesini sağlıyorum.
4) EN ÖNEMLİ SORUNUM BU: BSC ağımdaki bir coini ETH ağımda göremiyorum ve METAMASK üzerinden transfer de edemiyorum. Önreğin Metamask'taki ETH ağımda USDT'em var. Bununla Pancakeswap'ta işlem yapabilirken, Uniswap'ta yapamıyorum. Hadi bir çözüm buldum (Bu forumdan bir arkadaşımız yardımcı oldu). Bu USDT mi Borsaya çekip oradan ETH ağı üzerinden Metamask'ıma gönderirsem oluyormuş. Ancak trans fee (komisyon adedlerim çoğalıyor) ödemlerimde bu sefer katlanıyor. Hadi bunu sineye çektim diyelim. Peki Binance'da listelenmeyen bir coini Metamask'da nasıl BSC ağımdan ETH ağına veya ETH ağımdan BSC ağıma çekeceğim. Ya da bunu kolayca veya kolay olmasada yapabilen bir züdan var mı?

Ben Metamask kullanıyorum. Birkaç ana problem dışında gayet iyi. Diğer cüdanları denemediğim için aşağıdaki handikapların olmadığını bildiğiniz wallet tavsiyelerinizi merak ediyorum açıkçası...

Metamask'taki Problemler ve/veya geliştirilmesi gerekenler:
1) BSC ağı ve bazı ağlar otomatik gelmiyor ayarlarını bulup kendimiz el ile eklemek zorunda kalıyoruz.
2) Cüzdanıma gönderdiğim coinler otomatik görünmüyor. Kontrat adresini manuel ekledikten sonra elimdeki coinleri görebiliyorum. Elimde hangi coin var bilmiyorsam bu coinlerim hiç olabilir.
3) Eğer coini nontrat adresiyle ekliyorsam logosunu otomatik getirmiyor. Bu da karmaşa yaratıyor. Bu sebepten Coinmarketcap'e girip, coinimi bulup, sayfasında görünen kontrat adresinin yanındaki "Add To Metamask" buttonuna tıklayarak ekleyince logosuyla birlikte gelmesini sağlıyorum.
4) EN ÖNEMLİ SORUNUM BU: BSC ağımdaki bir coini ETH ağımda göremiyorum ve METAMASK üzerinden transfer de edemiyorum. Önreğin Metamask'taki ETH ağımda USDT'em var. Bununla Pancakeswap'ta işlem yapabilirken, Uniswap'ta yapamıyorum. Hadi bir çözüm buldum (Bu forumdan bir arkadaşımız yardımcı oldu). Bu USDT mi Borsaya çekip oradan ETH ağı üzerinden Metamask'ıma gönderirsem oluyormuş. Ancak trans fee (komisyon adedlerim çoğalıyor) ödemlerimde bu sefer katlanıyor. Hadi bunu sineye çektim diyelim. Peki Binance'da listelenmeyen bir coini Metamask'da nasıl BSC ağımdan ETH ağına veya ETH ağımdan BSC ağıma çekeceğim. Ya da bunu kolayca veya kolay olmasada yapabilen bir züdan var mı?
1) Doğrudur hocam bu noktada en azından popüler olanlar eklenir.
2) https://www.youtube.com/watch?v=Nc2de-c-bPE Burayı izlerseniz size yardımcı olacaktır. Tüm tokenleri görebilirsiniz eklemeyi unuttuklarınızı vs. Kanal benimdir, takip de edebilirsiniz, sevinirim.
3) Logolar Trust Wallet'ta oluyor. MetaMask'ta olmuyor ne yazık ki. Olsa güzel olur tabi ki.
4) Bunu yanıtladım. Ek olarak transfer ücretlerini ödemek istemiyorsanız ağlara dikkat etmelisiniz. Trust Walletta da böyle. Hatta borsalar arası transfer ederken de dikkat etmezseniz paranız direk uçar gider. En önemlisi burası gerçekten dikkat etmelisiniz. Bir de ETH ağına attığınız zaman maazallah transfer ücreti arşa değebiliyor.

1) Doğrudur hocam bu noktada en azından popüler olanlar eklenir.
2) https://www.youtube.com/watch?v=Nc2de-c-bPE Burayı izlerseniz size yardımcı olacaktır. Tüm tokenleri görebilirsiniz eklemeyi unuttuklarınızı vs. Kanal benimdir, takip de edebilirsiniz, sevinirim.
3) Logolar Trust Wallet'ta oluyor. MetaMask'ta olmuyor ne yazık ki. Olsa güzel olur tabi ki.
4) Bunu yanıtladım. Ek olarak transfer ücretlerini ödemek istemiyorsanız ağlara dikkat etmelisiniz. Trust Walletta da böyle. Hatta borsalar arası transfer ederken de dikkat etmezseniz paranız direk uçar gider. En önemlisi burası gerçekten dikkat etmelisiniz. Bir de ETH ağına attığınız zaman maazallah transfer ücreti arşa değebiliyor.
Yanıtınız için teşekkür ederim. Kanılınız da beğenip abone oluyorum. Kripto dünyası hala emekleme aşamasında diyebiliriz. Bir çok işimizi hala ilkelce hallediyoruz diyebiliriz. Elbetteki orta uzun vadede teknoloji, olanak ve seçenekler gelişecektir. Cross platformlar, yeni alt yapı ve yazılımlar bu sorunlarımızı çözecektir.

Hem sağlamlık hemde transfer ücreti düşüklüğü açısından hangi cüzdanı önerirsiniz ?
Sağlamlık için bir şey diyemeyeceğim herkesin kendi kararı ama MetaMask, Trust Wallet, SafePal bunlar yamuk yaparsa Binance yapmış gibi piyasa alt üst olur. Ama gene de araştırmayı kendiniz yapın tabi.

Transfer ücret düşüklüğü için de cüzdanlara değil de ağlara odaklanmak gerek. En ucuzu Matic ağı ama dediğim gibi cüzdan fark etmiyor burada.

Ben paribu kullanıyorum açıkçası bir problem yaşamadım şu zamana kadar. Metamask, Faucetpay,binance de iyidir

selam, uzun vadeli yatırımlar için borsalardan alıp soğuk cüzdanlara aktarmak mı daha uygun, bu yoksa soğuk cüzdan uygulamalarına usdt ve ya usdc gönderip, oralardan mı coin'leri almak uygundur? hangisini önerirsiniz?

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,159
Kullanıcılar
6,697
Son üye
Hamza
Geri