Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

DENT // 21 Nisan 2021 // Teknik Analiz

Dent’te dünden itibaren yükselişe yönelik bir trend değişimi görülüyor. Bu trendin devamı için iki kritik noktanın bulunduğunu düşünüyorum. Bunlardan ilki; Fibonacci düşen trend çizgisi (kesik beyaz çizgi) diğeri ise mavi pointer ile gösterilen yer. Buna göre iki senaryo üretebiliriz.

Dent_21.04.2021.png

Senaryo A

Fiyat, Fib. Düşen trend çizgisini yukarı yönlü kırarsa (şu an içinde bulunduğumuz seviyeler) ikinci hedefi mavi kesişim noktası (0.0103 seviyeleri) olacaktır. Bu seviyeyi de geçmesi durumunda karşılaşacağı ilk direnç; 0.0120 seviyesi gibi görünüyor. Devamında ise 0.0137 ve 0.0157 dirençlerinin geleceğini düşünüyorum. Trendin devamına uygun olarak hedef fiyat ise 0.0175048 olarak gözüküyor.

Senaryo B

Fiyat, Fib. düşen trend çizgisiyle paralel bir seyir izlerse güçlü destek seviyesi olan 0.0075434 fiyatını iki, belki üç kere aşağı yönlü kırmayı deneyecektir. Eğer bu desteği kırarsa 0.0057190 seviyesi yeni desteğimiz olur. Kıramaz ve yoluna devam ederse ben şu an var olan düşüş trendiyle destek arasında fiyatın sıkışmasını beklerim. Şayet şu an 52 seviyelerinde olan BTC.D 50’nin altına düşerse ve bahsettiğim fiyat sıkışması gerçekleşirse yukarı yönlü sert bir kırılma gerçekleşebilir. Ki bu da dipten alım için büyük bir fırsat yaratır.

Özetleyecek olursam fiyatın Fib. düşen trend çizgisini yukarı yönlü kırıp kırmayacağına göre senaryolarımızın gidişatı belli olacak. Tabii bir yandan da gözümüz RSI ve MACD’de olacak. İzleyip görelim neler olacağını.

Yatırım tavsiyesi olmadığını bir kez daha hatırlatırım.

Günlük olarak baktığımda İlk ATH'si Martın 2. Haftası olmuş, İkincisi ise Nisanın ilk haftası gözüküyor. Sizin de analizin doğrultusunda bu ayın sonunda tekrardan bir ATH yapabilir veya çakılabilir.

İzleyip görelim :coffee: YTD

Günlük olarak baktığımda İlk ATH'si Martın 2. Haftası olmuş, İkincisi ise Nisanın ilk haftası gözüküyor. Sizin de analizin doğrultusunda bu ayın sonunda tekrardan bir ATH yapabilir veya çakılabilir.

İzleyip görelim :coffee: YTD
ATH hakkında konuşmak için bence biraz erken ama senaryo A gerçekleşirse beklentim Nisan'ın ikinci haftasındaki fiyatlara kadar yükselmesi yönünde. (Yatırım tavsiyesi değildir.)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,182
Kullanıcılar
6,690
Son üye
argrn
Geri