Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Dikkat! Bitcoin Yükselmeden Önce Düşüş Yaşayabilir

graph-3078539_640.png

Ünlü Analistlerin Bitcoin Tahminleri Paralellik Gösteriyor

Bitcoin
düzeltmeler yapa yapa yükselişini sürdürürken ki, esasında sağlıklı olan budur. Piyasadaki tecrübeli yatırımcılar bunu bilir.

Bir ürünün yükselişinin dengeli olabilmesi için arada bir düzeltme yaparak fazlalıklarından kurtulması gerekir. Benim bu piyasaya ilk girdiğim zamanlarda öğrendiğim temel şeylerden biridir ve bu, klasik piyasalar içinde geçerli olan bir durum. Bu açıklamayı piyasaya yeni giren acemi yatırımcıların düzeltme diye tabir edilen düşüşler esnasında korkuya kapılıp zararına satış yapmamaları için yaptım.

Evet, Bitcoin 3 yükselip 1 düşerken piyasanın kalburüstü analistlerinden de bu durumla ilgili yorumlar ve yeni Bitcoin fiyat tahminleri gelmeye başladı. Şimdi gelin hep birlikte, ciddi sayıda takipçiye sahip ve başarılı yorumlarıyla ün kazanmış profesyonel analistlerin Bitcoin öngörülerine bir göz gezdirelim.

İlk olarak Benjamin Cowen’dan başlamak istiyorum. Kendisi kripto topluluğu tarafından sevilen ve yakından takip edilen bir analist ki, daha önce bu platformda onun görüşlerine yer vermiştim.

600 bin civarında takipçisi bulunan bir Youtube kanalı sahibi Cowen, son yaptığı yorumlarda, Bitcoin’in sınırlı arzına vurgu yaparak yükselişinin piyasadaki profesyonel trader’ların beklediğinden çok daha fazla olabileceğini iddia etti. BTC’nin genel yönünün yukarı doğru olduğunu belirten Cowen, çok rahat bir şekilde 100 bin dolara ulaşma potansiyeli olduğunu, hatta 100 bin doların zirve kabul edilmemesi gerektiğini çünkü daha da yükseleceğine inandığını vurguladı.

Yakın zamanda BTC hakkında fikir belirten analistlerden biri olan Plan B, S2F Modeli ile ün yaptı. Plan B, bu model göre BTC’nin 100 bin doların üzerine çıkacağını, bununla birlikte asıl hedefinin 288 bin dolar seviyeleri olduğunu hatırlatıyor. Özellikle Bitcoin ETF onayının ardından yükselişe geçen Bitcoin, birkaç gün önce yeni bir ATH belirlediğinden dolayı şu an için ön görülebilir bir direnç seviyesi söz konusu değil. Yani, BTC’nin önü açık görünüyor.

Twitter’da 129 K takipçiye sahip başka bir ünlü analist olan Crypto Ed, Bitcoin’in 70 in dolara çıkmadan önce 65 bin dolara inme olasılığının kuvvetli olduğunu savunuyor. 65 bin dolara indikten sonra BTC’nin sıçrama yapacağını iddia eden ünlü analist de Bitcoin’in yükseleceğine inanan analistler arasında yer alıyor.

Evet, piyasanın belli başlı ünlü analistlerinin Bitcoin tahmini bu şekilde. Twitter demişken unutmadan ilave edeyim, bugün Financial Times bir rapor yayınladı ve Twitter’ın, web3’ün bir parçası olabilmek için kendi bünyesinde bir kripto para ekibi oluşturduğunu yazdı. Üstelik bu yeni ekibin lideri tecrübeli Blockchain gelişitiricisi olan Tess Rinearson olacak. Twitter Ceo’sunun fanatik bir Bitcoin savunucusu olduğunu hesaba katarsak Twitter’ın attığı bu adımın Bitcoin için küçük de olsa bir katkısı olacağını söyleyebiliriz.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Bitcoin 10 bin dolarken hiç ünlü analist göremiyordum :) ayriyeten 30k'lara dump olduğundada yoktular şöyle vardı fud haberler sadece size bişey söyleyim diğer arkadaşlarda okur umarım ne zaman dump olacak ve oluyor ard arda kötü haberler sıralanır şu hacklendi şu bitti Çin yasakları v.s v.s uzar gider. Bu sırada ne olur? MM(Piyasa yapıcılar/Balina) Aşağıdan bedava MM malı toplar ve yatarlar ard arda güzel haberler örnek: Elon Musk BTC aldı,ünlü analistler 100k hedefledi v.s :)

Sonra ufak bir pump sonra ardı ardına güzel haberler bunu her zaman gördük. Yeter ki ky aradan çekilsin mal el değiştirsin. Keşke bunu kendi sayfamda yazsaydım klavyeye geçtiğim zaman duramıyorum. :)

Borsa, küçük yatırımcının yaptığı yanlışları tekrar yapacağı üzerine kuruludur. Bölece ky geçmiş yıllarda ki yanlışlarını kemikleştirerek para kaybetmeye devam etsin Piyasa yapıcılarının en çok güvendiği kural budur. BKA

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,248
Kullanıcılar
6,700
Son üye
Wolfman0735
Geri