Neler yeni

“Dünya Önlemini Alsın” Ünlü CEO’dan ABD Seçimleri Öncesi Altın Dahil Tüm Piyasalar İçin Önemli Uyarılar

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
23
Puanları
1
Konum
İstanbul
BNB
0.00013454
altin.jpg

Tüm varlıklarını nakde ayıran InvestorsHub CEO’su Clem Chambers, piyasaların yakında, büyük olasılıkla cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce büyük bir düzeltme göreceğini söyledi ve şu uyarıyı yaptı:

“Yaklaşık on gün önce piyasadan bir uyarı aldım. Bu yüzden desteleri temize çıkardım, çünkü bence büyük olasılıkla bir çöküş için içinde olacağımız piyasalarda olma ihtimalimiz çok yüksek. Normalde bir çöküşten önce, portföyümün olması gerektiği gibi davranmadığı bir piyasa kırılması olarak adlandırdığım bir durumla karşılaşırım.”


Altın Dahil Piyasalarda Satış Durumu
Chambers, önümüzdeki haftalarda % 25’in üzerinde bir piyasa satışının gerçekleşeceğine dair % 65 ila % 70 kesinliğe sahip olduğunu ve bu koşullar altında belirli hisse senetlerinde long pozisyonunda kalınmamasının en iyisi olduğunu ekledi ve şu vurguyu yaptı:

“Pencereden düşen bir piyano gibi, sadece altında olmak istemezsin.”


Böyle bir “ani çöküş” senaryosu altında, çoğu varlık pozitif bir çapraz korelasyona sahiptir ve birbirine düşme eğilimindedir.

Chambers “Bu durum gerçekleştiğinde, o kadar çok margin çağrısı olacak ki, tıpkı yılın başlarında kazada olduğu gibi, hemen hemen tüm varlıklara zarar verilecek. Altına bir tokat atıldı, kripto paraya çarptı, hepsi tokatlandı. Çünkü piyasa çöktüğünde, zincirleme kısır döngüye neden olan margin çağrıları alan insanlardır” diyor.


Para Basımının Sonu Değil Başlangıcı
Büyük bir piyasa satışının beklenmediği normal piyasa senaryoları altında Chambers, % 33 nakit, % 33 hisse ve % 33 altın ve kripto para birimlerine sermayenin eşit dağıtılmasını tavsiye ediyor.

Ekonomi üzerinde, salgının tam etkileri henüz hissedilmemiş durumda. Nicel genişlemeden kaynaklanan artan para arzı fiyatları artıracak ve enflasyon yaratacaktır. Chambers bu noktada da şu ifadeleri kullanıyor:

“Hükümetlerin bütçelerini karşılayamadığı büyük bir açık durumumuz var ve bu, enflasyonu bırakın, hiper enflasyonu neyin yarattığına dair kesinlikle bir ders kitabı örneğidir. Hükümetler bütçelerini karşılayamadığında, sadece para basıyorlar. Bunun sonunu değil, başlangıcını görüyoruz.”
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
12,508
Mesajlar
54,530
Kullanıcılar
6,514
Son üye
kuzgun
Üst