Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

ECB, Dijital Euro Çalışmaları Devam Ediyor

ecb-reuters_16_9_1607606230.jpg

ECB, Dijital Euro Çalışmaları Devam Ediyor​

Avrupa merkez bankası ( ECB ), Dijital Euro Danışma grubuna 30 üye atamasını gerçekleştirdi.

Dijital Euro Danışma Grubu üyeleri, Merkez bankası dijital para birimi ( CBDC ) potansiyel Euro tasarımı ve dağıtım konusunda tavsiye vereceği biliniyor.

Eurosystem AMB ile Euro’yu kullanan ülkelerin ulusal merkez bankalarını içerir.

Dijital Euro danışma üyelerinin görüşlerini dikkate alacağını belirten ECB, Kasım ayı itibariyle üç ayda bir olmak üzere toplantı düzenleyeceğini ve oturumlar arasında yazılı tavsiyeler gerçekleştireceğini belirtti.

Üyeler içerisinde BBVA, Deutsche Bank AG, Société Générale, Avrupa Ödeme Konseyi, Stripe ve IKEA gibi dev şirketler mevcut.

Dijital Euro tasarımı ve dağıtım araştırması yaklaşık iki sene sürecek.

Bununla birlikte Merkez bankası, çıkması kesin olmayan Dijital Euronun nakdi yerini alamayacağını söyledi.

ECB yönetim kurulu üyesi Fabio Panetta, katılımlardan ve mevcut ilgiden dolayı memnun olduğunu belirtti.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,201
Kullanıcılar
6,694
Son üye
selcuk
Geri