Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Elon Musk'ın Dogecoin Etkisi

elon musk bitcoin.jpg

Elon Musk'ın bir tweet ile başlattığı ve kısa zamanda DogeFather lakabı almasına kadar geçen süreçteki attığı tweet ve yaptığı açıklamalar ile aralıklarla gündeme gelen Doge, bugün bir kez daha hareketli saatler yaşadı. Halihazırda sakinleşmemekle beraber, hızı kesilmiş görünüyor.

Doge Neden Yükselişe Geçti?

Elon Musk'ın canlı olarak katıldığı bir TV Programında DOGE'den bahsedileceğine kesin gözüyle bakılıyordu ki beklenen gerçekleşti. Bunun üzerine piyasanın büyük çoğunluğunda aşağı yönlü bir hareket gözlenirken ve Bitcoin düşüşe geçmişken Doge yükselişine başladı. Aslında temelden bakıldığında zararsız ve Doge sahiplerini büyük kar ettiren bir yükseliş gibi görünse de, şaka maksatlı ortaya çıkarılmış bir kripto paranın Dünya sıralamasında 4'ncü sıraya yerleşmesi, kripto para dünyasının ciddiyetsizliğini bir kez daha gözler önüne sermiş oldu.

Doge, ilk çıkarıldığında kripto para yatırımcıların analizlere değil dengesiz bir biçimde yatırım yaptığını göstermek ve sayısal anlamda gönderilebilecek büyük miktarlar ile birkaç Bitcoin gönderme hazzını yaşayamamış ve o treni kaçırmış insanlar arasında bir nevi sembolik yüksek sayılarda ödeme yapmak amacıyla ortaya çıkarıldı. Şuan geldiği noktaya bakıldığında aslında piyasanın endişelenmesi gereken bir durum olduğu ortada. Doge içerisinde çok ciddi boyutlarda bir yatırım mevcut. Piyasada bu kadar iyi ve üst seviye proje varken, tüm o projeleri tek bir adamın desteği ve tweetlerinin etkisiyle geçen bir kripto paranın, sert düşüşlerinin başlayacağı gün piyasanın çok ciddi zarar göreceği bir gün olacak denilebilir. Yani en azından bu öngörüde bulunulabilir. Aslında çıkış amacından da yola çıkarak Elon Musk'ın piyasanın ne kadar kolay manipüle edildiğini gösterme amacıyla ilk tweeti attığını. Sonrasında eğlenmek maksadıyla birkaç tweetle daha desteklediğini. Ancak kendisine takılan lakap ve Doge'ye olan etkisiyle beraber olayın bir espri olmaktan çıkıp gerçek bir yatırım durumuna dönüştüğünü düşünülüyor.

Doge'nin yükselişi her ne kadar zararsız gibi görünse de, bu yükselişi sağlayabilmek için bu boyutlardaki bir kripto paranın duyduğu likidite ihtiyacı düşünüldüğünde, çok ciddi oranda bir paranın Doge'ye kaydığı ve piyasadaki küçük düşüşlerin daha sert olmasına sebep olduğu kolaylıkla söylenebilir. Bu davranışları nedeniyle Elon Musk her ne kadar hedef tahtasında olsa da, regüle edilmemiş bir piyasada olduğundan kendisine karşı yapılabilecek bir yaptırım bulunmuyor.

Büyük yükselişini yaşamadan önce "dursun bir kenarda, ne olacak" mantığıyla bir miktar Dogecoin almıştım. Hiç bir şekilde beklemediğim bir kazanç elde ettim fakat yine de üzerine ekstra bir yatırım yapmadım. Beni korkutan durumlardan bir tanesi de bu. Dogecoin üzerinden kâr eden yatırımcılar bu yükselişten bilinçsizce etkilenip ana paralarının çok üzerinde miktarlarda yatırım ekliyorlar. Bir kişi tarafından bu kadar kolay bir şekilde somut etki altında kalabilen bir kripto paranın, hızlı bir şekilde kazanç sağlatmasına rağmen çok daha hızlı bir şekilde zarara uğratabileceğini düşünüyorum. Umarım böyle bir durum yaşanmaz çünkü böyle bir şeyin yaşanması durumunda ciddi zarar edecek insan sayısını tahmin etmek mümkün değil. (YTD)

Evet dünyanın sayılı zenginlerindendi zaten ama dogenin iyi ekmeğini yedi. Telegram pump grupları gibi adam mübarek.

Dogecoin yükselişe geçer diye düşünüyorum ilerliyen zamanlarda çok yüksek bir coin olurmu dersek orasını zaman gösterecek bizlere inşallah yükselir de bizde biraz gelir elde etmiş oluruz

Bence tamamen şahsi görüşüm;baktı ki bu piyasayı çok kolay manipüle edebiliyor ve teslanın getididğinden kat kat fazlasını kazandırma potansiyeli var. O yüzden hala manipüle etmeye devam ediyor.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,194
Kullanıcılar
6,692
Son üye
erdmkrmn1
Geri