Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

En Çok Kazandıran Kripto Para

images (6).jpeg

Kripto para sektörünün hemen hemen hepimiz içerisindeyiz. Çeşitli yatırımlar yapıyoruz bu süreçte. Bu yatırımlar arasında tutar ve oran olarak en çok kazandıran kripto paralarınız hangisiydi?

Ben başlıyorum. :)

Fredick (meme token) : 1000x

3 dolarlık almıştım. Bir hafta içinde 1000 katı oldu. Yaklaşık 3000 dolar yani. Çektim paramı. 1-2 hafta içerisinde de çöp oldu :)

Tutar olarak ise AVAX. Onun sayesinde yeni aldığım evimin tüm borcunu tek seferde kapattım.

Son düzenleme:
BtcTürk ilk açıldığı yıllarda spot Bitcoin al-sat yaparak 100 bin lira kazanmıştım. Sermayem ise 200 bin lira idi.

O yıllarda 100 bine 3+1 normal daire, 200 bine ise 5+1 lüx daire alınabilirdi. 300 bine ise neler neler alınmazdı ki?

Ama ben aç gözlülük ettim: 200 bin anaparam var nasıl olsa. 100 bin de kazandım. Etti 300 bin.. Düşündüm ki; anaparamı 500 bine çıkartayım, ondan sonra kârları cebe atmaya başlayayım.

Ama keşke öyle düşünmeseydim. 😁

Önce 100 bin kâr gitti. Neyse anaparamız duruyor, tekrar kazanırım dedim, ona sevindim. Sonra baktım ki zamanla bir kazanıyorum, bir kaybediyorum, iki kazanıyorum, iki kaybediyorum; derken enflasyon artıyor, 200 bin liranın üstüne birşeyler koyamıyorum.

Bu iş böyle olmaz dedim çektip anaparayı, biraz borçlarımı ödedim. Anaparam azalınca bir dönem dolar al-sat yaptım; ki o da vergisi, makası, ıvırı, zıvırı derken kârın çoğu gidiyordu.

2017 miydi neydi? Binance'yi duymaya başladım. Biraz da orada tetherle spot al-sat derken (iki sene sonra olması lâzım) vadeli işlemler açıldı.

Ve o günden beri sermayemin en büyük kısmı Binance vadelide.

Tek avantajım, dolara erken geçmek oldu. İlk tetherimi aldığımda 6-7 lira civarındaydı tether. O zaman bir kuruş/lira bırakmadım hesabımda. Hepsini tethera çevirdim.

Enflasyona ezilmediğime seviniyorum en azından.

Yılı yanlış hatırlamıyorsam 2014 yılında sıfır sermaye ile başladım. Btc 300 dolar seviyelerindeydi, al/sat işlemlerinde en çok xbc'den kazandım. Bitcoin ve dogecoin ile devam ettim. Dogecoin fiyatı 1 satoshi oynasa kar yeterli oluyordu, gün içinde bir kaç defa dogecoin al sat yaptım.

İlk kripto harcamamı telefonuma kontör yükleyerek yaptım. 0,01 btc karşılığında 100 kontör (ya da 20 TL) yükledim. Borçlarımı ödedim, ilk başladığımda banka hesabı bile kullanamaz durumdaydım. Ekonomik özgürlüğe kavuştum.

En büyük fırsatı dogecoin'de kaçırdım. 100 bin dogecoini 0,002 dolardan sattıktan kısa süre sonra meşhur o twit geldi ve dogecoin uçarken hayallerimi de uçurdu.

Son kripto harcamamı pandemi zamanında gerçekleştirdim. 0,5 ether bozdurup berberlerin kullandığı iyi saç kesme makinelerinden aldım. Kalan parayı da markette dolaşırken indirime giren 2 kilo somon balığına verdim. Ether fiyatı uçsa da umurumda değil çünkü saç sakal olmuş 250 TL, berbere gitmeyi unuttum. 5 Tane tarağım var, o anki ruh halime göre birini seçip tıraşımı oluyorum.

Şimdi elimde btc, bch, blurt ve hive var. Bir miktarda Smartbch tokenlerinden, bir süredir takip etmiyorum. Sanırım onlarda çöp oldu. En son çekim yapılabilecek bir köprüde yoktu.

Hepsinin toplamı 1500 - 2000 dolar arasında, beklentim 10x yapmaları yönünde, özellikle blurt'tan bir şeyler bekliyorum.

Beklentim, bir sonraki kripto harcamamın iyi bir masa üstü bilgisayar olması yönünde, en büyük kaybımı ise xbc ile cryptopia borsasında yaşadım.

Yarılanmadan sonra kazançlarımı aylık çekme fikrindeyim. Bir 4 yıl daha sabredemem. Ölüm gelse başa kriptolarım gidecek boşa durumundayım. Çevremde kimse kripto ile ilgilenmiyor.

Bunlardan hiç biri yatırım tavsiyesi değildir. Bireysel düşünce ve beklentidir. Karını kimseyle paylaşmayacak olanların kaybından insanları sorumlu tutmalarını da anlamıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 16577

Kripto para sektörünün hemen hemen hepimiz içerisindeyiz. Çeşitli yatırımlar yapıyoruz bu süreçte. Bu yatırımlar arasında tutar ve oran olarak en çok kazandıran kripto paralarınız hangisiydi?

Ben başlıyorum. :)

Fredick (meme token) : 1000x

3 dolarlık almıştım. Bir hafta içinde 1000 katı oldu. Yaklaşık 3000 dolar yani. Çektim paramı. 1-2 hafta içerisinde de çöp oldu :)

Tutar olarak ise AVAX. Onun sayesinde yeni aldığım evimin tüm borcunu tek seferde kapattım.
valla bana çok öle denk gelmedi olanları ise ben tam takip edemediğim için geç satış yaptığım için kar oranları çok düşük kaldı :D

pas diyorum.
anlatmayayım, hepimiz üzülürüz.

Ben piyasaya başladığımda 500 TL gibi bir tutara yanlış hatırlamıyorsam milyona yakın doge alınabiliyordu o dönemde kendime göre çok doğru bir mantı ile trade yapmaya başladım bir kaç gün bir coin yada token incelemem de kalırdı sonra al sat işlemlerine başlardım yatırdığım tutarın 2 katına geldiğimde ise ana parayı çekip kar ile devam ederdim.

Tüm işlemlerimi 2 sene boyunca böle devam ettirdim. Yani içerde her zaman sadece ilk yatırdığım tutar kaldı geri kalanı çektim tabi çektiklerimizi de çatır çutur yedik :D Kar cebe yakışır evet ama @Vonzarovich o kazandıklarımı çekmek yerine usdt olarak nakitte bıraksaydım süper olurdu :D

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,181
Kullanıcılar
6,690
Son üye
argrn
Geri