Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

En Eski Faucet Sitesinden Pasif Gelir Sağlama

foryoubtc09

Kıdemli Üstçavuş
2014 yılından beri ücretsiz kazanç yöntemi sağlayan siteler üzerinden, damlama yöntemle ek gelir elde etmeye çalışıyorum. Faucet siteleri başta olmak üzere, share, ptc siteleri, offerwall ve anket siteleri en çok zaman harcadığım yerler oldu. Son birkaç yıldır da, blockchain topluluklarında blog yazarlığı yapıyorum.

Hatırladığım kadarıyla, şuan aktif olan ve ödeme yapan faucet siteleri içerisinde en eski olanı freebitco.in sitesidir. Bu siteyi sanırım çoğu kişi bilir ve muhtemelen içinizde kullananlarda vardır. Bu yazıda sizlere sitenin kullanımından ziyade, pasif gelir elde etmenize yarayacak bilgiler vereceğim.

Öncelikle sitenin kazanç kapılarıyla ilgili kısa bilgi vereyim. Her saat roll butonuna tıklayarak faucet özelliğini kullanmış olursunuz. Her roll yapışınızda site size çıkan roll rakamına göre bitcoin verir. Anlık btc kuruna göre rakamlar değişkenlik gösterebilir. Resimde çıkan sayıya göre verilen kazançlar btc bazlı olarak gösterilmektedir.

1698950416526.png

Aynı zamanda her roll butonuna başımızda ‘’Revard Points’’ ve ‘’lottery Ticket’’ kazanıyoruz. Lottery şansa dayalı olduğu için ondan çok fazla bahsetmeyeceğim. Reward Pointler ile resimde gördüğünüz bonuslardan birini ya da daha fazlasını aktifleştirebilirsiniz. Ben çoğunlukla BTC bonusunu aktifleştiriyorum, böylece her roll butonuna basışımda 10 kat gelir sağlıyorum.

1698950499534.png

Sitenin Multi Play Btc ve Betting gibi bölümleri de var ancak kazanmaktan ziyade kaybetmeyi sağladığı için o kısımları göz ardı ediyorum.

Şimdi gelelim siteden pasif gelir elde etmedeki detaylara; Sitede her saat roll butonuna basma karşılığında gelir elde ediyoruz ama öncesinde captcha’yı tamamlamak gerekiyor. Captcha’yı ortadan kaldırmak için siteden Premium üyelik almak lazım. Premium üyelik sadece Fun Tokenlerle alınıyor. Premium üyelik almak için siteye Fun Token göndermek ya da bitcoin ile deposit yapmak gerekiyor. Şuan için,

1 Fun Token 14 Satoshi (btc) değerinde,

2500 Fun Token x 14 Satoshi 35,000 Satoshi (0,00035 btc) deposit yapılması gerekiyor ya da 2500 Fun Tokeni borsadan alıp gönderebilirsiniz.

Premium üyelik alındıktan sonra captcha ortadan kalkacak ve sadece roll butonu kalacak. Pasif gelir olabilmesi için sitede hiçbir şey yapmıyor hatta bilgisayar başında bile olmamanız gerekiyor. Bunu sağlayabilmek için firefox tarayıcınıza Freebitcoin Auto-Roll eklentisini kurmanız gerekiyor. Eklentiyi kurup açtığınız anda; Eklenti sizin yerinize her saat otomatik olarak Roll butonuna tıklayacak.

Bilgisayarını sürekli açık tutanlar için 24 saatte 24 tıklama demek oluyor. Her tıklamada kazanılan btc ve rewards pointler pasif gelir sağlıyor. Ayrıca Rewards Pointler 100,000 adet olduğunda her biri 1 satoshi karşılığında satılabiliyor, buda ekstradan 0,001 btc kazanç demek. Sürekli bilgisayarı açık olanlar ise Btc Bonusu aktifleştirerek 10 kata kadar pasif gelir sağlayabilir.

1698950949396.png

Ayrıca Premium üyelik için satın aldığınız Fun Tokenleri sitede 15 gün ile 360 gün arasında kilitleyerek stake geliri elde edebilirsiniz.

Stake geliri 15 gün için %5 360 gün için %25 olup, aylık, 3 aylık gibi seçenekleri de mevcuttur.

Sahip olduğunuz Fun Tokenler içinde Whell Of Fortune bölümü için spin elde ediyoruz. Fun Tokenler miktarına ve kaç gündür elimizde olduğuna göre spin veriyor. En düşük miktar olan 2500 Fun Tokene göre alttaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

1698951161370.png

Örneğin, benim 6000 Fun Tokenim 1 yılı aşkın süredir var ve site bana günde 6 spin veriyor. Spin ile bitcoin, rewards point ve lottery ticket kazanılıyor.

Bugünkü 6 spin ile kazandıklarım;

1698951219094.png

Premium üyeler içinde günde 1 adet siteye üye olunan mail adresine spin hakkı gönderiyor.

Eklenti ile roll yapmayı siteyi aldatmak olarak yorumlayabilecek olanlar için açıklama yapayım. Günde 24 adet roll yapmanın normal şartlarda imkansız olduğunu herkes bilir. 2 Yıldır bu yöntemle aralıksız roll yapıyorum ve siteyi bu şekilde kullanan milyonlarca üye var. Site admininin bunlardan habersiz olması imkansız, ayrıca site zaten bilgisayarda açık kalıp görüntülenmiş oluyor.

Yıllık siteden elde edebileceğimiz pasif gelir oranını en düşük haliyle hesaplayalım. Bitcoin’in iniş çıkışlarında oranlar değişebilir. Reward point ile açılabilecek bonuslar hesaplamaya dahil değildir, onlarla birlikte çok daha fazlası olur.

Saatte 6 satoshi x 24 saat; günde 144 satoshi

Günde 144 satoshi x 360 gün ; yılda 51840 satoshi

Her tıklamada en az 2 rewards point x 24 saat; 48 rewards point

48 rewards point x 360 gün; 17280 rewards point

2500 Fun Token 1 yıl boyunca kilitlendiğinde %25 stake getirisiyle birlikte 750 Fun Token kazancı demektir.

750 Fun Token x 14 satoshi ; 10500 satoshi

Rewards pointlerle birlikte yıllık kazanç en az 79620 satoshi, anlık bitcoin kuru ile 786 Türk Lirasıdır.

1698951351815.png

Hesaplamalar en az değerler üzerinden yapılmış olup, Premium üyelikten kaynaklı spin kazançları eklenmemiştir. Farklı sebeplerle bilgisayarını sürekli açık tutanlar değerlendirebilir.

ÜYELİK İÇİN LİNKİMİ KULLANMAK İSTEYENLER TIKLAYABİLİR
site linki: freebitco.in

Bayağı detaylı bir anlatım olmuş. Eline saglik
Teşekkürler, kesinlikle yararlanılması gereken bir site olduğunu düşünüyorum.

Dün istediğim ödeme gece probit borsasındaki hesabıma gelmiş.

1699096069963.png

Bundan önceki ödemeyi 2 ay önce almıştım. Yani bu 2 aylık; stake gelirleri dahil olmadan, sadece roll ve rewards pointler ile elde edilen kazançtır. Konuda yıllık pasif geliri, en az değerler üzerinden hesaplamıştım. Gerçekte sitenin yıllık verdiği kazanç konu da kinin 5-6 katıdır.

Sitede, coinbase cüzdan adresim kayıtlıydı. Coinbase kyc yapmama rağmen kafasına göre tekrar, tekrar kyc istemesinden dolayı yeni cüzdan girdim. Yeni cüzdanı girerken site; eski tip btc cüzdanlarını kabul ettiğini söyledi, yani 1 ve 3 ile başlayanları; yeni üye olacaklar btc cüzdan adreslerini girerken buna dikkat edebilir.

6000 Fun Tokene alınca 6 tane mı cevırme verıyor. 2 tanede maıle gelenler var onların harıcınde dımı.
kendı kendınemı cıkıyor yoksamaıllemı gelıyor bu 6 spın hakkı hergun

sitede çıkıyor, ana ekranın üst kısmında görebilirsiniz ama 6000 fun tokenden dolayı değil. Fun tokenlerin ne zamandan beri olduğuna bağlı olarak, yukarıda çizelgesi var.

Sistemleri çökmek üzere bence. Şuan 5 satoshi veriyor. BTC fiyatının 200-250 bin dolarlara gelmesinin öngörüldüğü düşünüldüğünde ödeyecek durumları olmayacak. Sonuçta en küçük birim 1 satoshinin de altında ödeme yapmaya çalışacaklar. Zaten gördüğüm fun token a yonlendirmeye çalışıyor.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,184
Kullanıcılar
6,690
Son üye
Yusuf Erdoğan
Geri