Neler yeni

ETH Sinyallerinde Son Durum

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Katılım
26 Eki 2020
Mesajlar
2,068
Çözümler
1
Tepkime puanı
1,566
Puanları
1
Konum
İzmir
BNB
0.00141235
Cinsiyet
Erkek
ETHUSD paritesinde fiyatlar yavaş yavaş artmaya başladı. An itibarı ile BTCUSD paritesinde de yükselişler başladı. Bakalım iki paritede nereye kadar devam edecek. Konu ETH olduğu için şimdi BTC'i bir tarafa bırakıp ETH grafiklerinin son durumuna bakalım.


ETHUSD SAATLİK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI
rJePsdU6Düşüşlerin başladığı hareketlere göre çok daha yumuşak ve yavaş olsa da sonuç olarak saatlik grafikte bir AL sinyali gelmek üzere. Devam edebilmesi dakikalık alım satımların ortalama miktarına bağlı tabi. Devam edebilirse ETH yatırımcısına yeni alımlar yapma fırsatı verecek.

Fiyat 391$ civarında seyrederken yukarıda saatlik grafik için 395$, 405$ ve 410$ sırasıyla beklemekte. Aşağıda ise dünkü ETH analizimde belirttiğim ve önemine vurgu yaptığım 380$ güçlü bir biçimde bekliyor.

ETHUSD 4 SAATLİK SAT GRAFİKTE SİNYALİ
2VhqIG2PArada yükseliş gösterse de dayanıksız kalıp düşüşe devam etmek zorunda kaldığını görebiliyoruz. Saatlik alımlar ile hafiften yukarı yönelmek istese de şu an için zorlandığını söylemem gerekiyor. 4 saatlik grafik karar aşamasına gelebilirse hemen sonraki mumda alım için bekleyen ETH yatırımcısı harekete geçebilir. Şu an için erken. Risk sevenleri hariç tutabiliriz.

Yukarıda 410$ beklerken aşağıda yine 380$ destekçi olarak duruyor.


ETHUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
DKM7EF2G


AL sinyali devam etmesine rağmen günlük alım ortalamaları iyice düştüğü için artık SAT sinyali oluşturmak için hazırlanıyor. Yalnız saatlik alımlar öncülük edip yarın sabaha kadar durumu kurtarabilir. Günlük grafikte AL pozisyonu sürdükçe yükseliş umudu beslenebilir; fakat göz göre göre çamura atlanmaz. İyi bir olan olması gerekiyor bu noktada.

Aşağıda 350$, yukarıda 421$ seviyelerinin beklediği görmezden gelmemek lazım.

Başarılar dilerim.
Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
12,487
Mesajlar
54,354
Kullanıcılar
6,510
Son üye
İlhan
Üst