Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ethereum Ağında Bitcoin Kullanımı Sağlayan Projenin Altcoin’i Sert Yükseldi

ant

Uzman Çavuş
Wrapped Bitcoin rakibi renBTC, geçen hafta projenin token’ının fiyatı ve protokolde tokenize edilen toplam Bitcoin miktarı olarak büyük kazançlar elde etti.

Ren, şu anda DeFi protokollerindeki kullanım açısından Bitcoin’i tokenize etmenin en popüler yöntemi olan Wrapped Bitcoin veya wBTC’nin arkasında, ikinci sırada yer alıyor. Btconethereum.com’a göre, Ethereum’da şu anda 29.000’i aşkın wBTC var ve 17 Ağustos’ta 10.000’i aşan renBTC şu anda bu miktarın yaklaşık 9.5 bininden sorumlu.


DeFi popülerlik kazanmaya devam ettikçe daha fazla yatırımcı yield farming fırsatlarına erişmek için BTC’lerini kullanmak istiyor. Toplamda 44.000 BTC (yarım milyon dolardan fazla değer), şu an Ethereum ağında.

DeFiPulse.com’a göre, bir haftadan kısa bir süre içinde zincirler arası likidite sağlayıcısı Ren’in bir ürünü olan RenVM platformunda kilitlenen toplam değer (TVL); 175 milyon dolarlık yeni bir rekora ulaştı ve %210’dan fazla yükseldi.


renVM’in yerel token’ı Ren de Ağustos başında 0.16 dolar iken; 19 Ağustos’ta 0.55 dolara yükseldi, %245 oranında parabolik bir artış gördü.

Samson Mow eleştirisi

Bitcoin maksimalistlerinin Ethereum hayranlarının ağdaki tokenize Bitcoin miktarı hakkında övünmelerinden rahatsızlık duyduklarına dair çeşitli işaretler var. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in yer aldığı, Peter McCormack tarafından sunulan yakın tarihli bir poscast’te Blockstream CSO’su Samson Mow, tokenize edilmiş Bitcoin’in yalnızca Ethereum’dakilerin Bitcoin’e ihtiyaç duyduğunun kanıtı olduğunu söyledi:

“Bitcoin’in Ethereum’da kullanılması için tokenize edilmesinin tek sebebi, kararlı ve güvenilir olmasıdır. Görünüşe göre Ethereum fanları DeFi işleri için wrapped Bitcoin kullanmayı tercih ediyor.”
Bankless tarafından yayınlanan bir YouTube yanıt videosunda, Samson Mow’un argümanı “bariz bir yalan” olarak etiketlendi. Bankless sunucuları, Ethereum’un şu anda Bitcoin’de de olduğu gibi ölçeklendirme ve yüksek işlem ücretleri gibi aynı sorunlara sahip olduğunu söyledi. Şu anda Bitcoin’in Ethereum’da tokenize edilerek “ölçeklendirildiğini” söyledi.
 

Konuyu Görüntülüyor

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,448
Mesajlar
63,542
Kullanıcılar
6,724
Son üye
ㅤㅤㅤㅤㅤㅤ
Geri
Üst