Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ethereum Hashrate Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

ant

Uzman Çavuş
Glassnode tarafından bildirilene göre Ethereum (ETH) hashrate’i tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Ethereum madencileri, DeFi heyecanı ve yükselen ücretlerin ardından hashrate yeni bir rekor seviyeye yükseltti. Hashrate 250 T/s’yi geçti ve yılın başından bu yana %80 oranında arttı.


Glassnode verilerine göre, Ethereum hashrate yeni bir ATH’ye ulaştı. Bazı yatırımcılar ve trader’lar bu yükselişin bullish olduğunu ve ETH fiyatını olumlu yönde etkileyeceğini ifade ediyor. ETH has oranında yaşanan bu artış, genel olarak merkezi olmayan finans (DeFi) sektörüne bağlanıyor.

Ethereum Hash Oranı Nedir?

Ethereum hashrate, mevcut Ethereum bloğunu çözmeye çalışan Ethereum madencileri tarafından kaç tane hash üretildiğinin bir tahminini belirten hesaplanmış bir sayısal değerdir. Ethereum ağının hashrate değeri arttıkça ETH hashrate sayıları o kadar büyür ki kısaltmaların kullanılması gerekir. Kısaltmalar, bir saniyelik zaman çerçevesinde gerçekleştirilen karma sayısını temsil eden SI’dan türetilmiş birimlerdir.

Ethereum hashrate’in her bloğun ne kadar hızlı veya yavaş çözüldüğünü belirlemediğini söylemek önemlidir. Blok süresi olarak adlandırılan bu zamanlama, blokların sabit bir zaman diliminde çözülmesini sağlamak için her blok zorluğu yeniden hedefleme sırasında yukarı veya aşağı doğru ayarlayan Ethereum madenciliği zorluk değeri tarafından uygulanır.

Ethereum hashrate, mevcut Ethereum zorluğu, tanımlanan Ethereum blok süresi ve son (X) blok sayısının ortalama blok süresi kullanılarak hesaplanır.

Artan Hash Oranı Ne Anlama Geliyor?

Ethereum’da artan hashrate, blockchain üzerinde yer alan kullanıcıların aktifliğinin arttığını belirtiyor. Özellikle DeFi hareketinin devam etmesi ve gün geçtikçe daha çok insanın DeFi’a yönelmesiyle beraber Ethereum’un temelleri de güçleniyor.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,379
Mesajlar
62,929
Kullanıcılar
6,695
Son üye
Samet1
Geri
Üst