Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ethereum’da (ETH) Rekor! Eylül Ayında Madencilerin Yüzü Güldü

ant

Uzman Çavuş
Ethereum madencileri, Eylül ayında işlem ücretleri yoluyla 166 milyon dolar kazanarak DeFi sayesinde en coşkulu aylarını geçirdiler.

Ethereum vs. Bitcoin Madencileri
Ethereum madencileri geçen ay işlem ücretlerinden 166 milyon dolarlık bir rekor kırdılar. Bununla birlikte, Bitcoin madencileri 26 milyon doları zar zor toplayabildi.

Zincir üzeri veri sağlayıcısı Glassnode’dan gelen veriler, en popüler ikinci blok zinciri platformunda çalışan madencilerin Eylül ayında ETH işlemlerini gerçekleştirerek 166 milyon dolar kazandıklarını gösteriyor. Bu, kripto para piyasa verilerini sağlayan firmanın işaret ettiği gibi; Ağustos ayına göre yüzde 47’lik bir artışa ve tüm zamanların en yüksek seviyesine denk geliyor.

Ethereum Madencileri Eylül’de Bitcoin Madencilerinden 6 Kat Daha Fazla Para Kazandı
Karşılaştıracak olursak Bitcoin madencileri, geçen ay işlem ücretlerinden yalnızca 26 milyon dolar kazandı. Hızlı bir matematik ile Ethereum madencilik bloklarının, BTC gaz gaz ücretlerine göre 6 kat daha fazla komisyon kazandığını görebiliriz.

Bir günlük hareketli ortalama kazanç (1dMA) 18 Eylül’de 2275.790 ETH ve 2 Eylül’de 2273.540 ETH olarak gerçekleşti.Yükselen işlem ücretleri de Ethereum’un madencilik hashrate’inde bir yükselişe yol açtı. Haberin yazımı sırasında gösterge 253.21 TH/s saat hızına ulaştı.

Artan Ücret Kazançlarına Neden Olan Artan DeFi Aktivitesi
Ethereum’un merkeziyetsiz finans ekosistemi, Eylül ayında zayıf bir performans sergiledi. Bununla birlikte Uniswap, Maker, Aave, WBTC gibi en iyi DeFi protokollerinin artan popülaritesi, toplam değeri kilitli sayıları 11 milyar dolara yükseltti.

Özellikle Uniswap’in ekosistemdeki hakimiyeti, Ethereum ağ kullanımı için daha fazla talep yarattı. Trader’lar, Uniswap’teki likidite altına hücumuna katılmak için toplu olarak ETH ve USDT satın alıyor. Bu, son zamanlarda 2 milyar dolarlık likidite sınırını aşan DEX’ten görülebilir. Bu rakam 2,5 milyar dolara yaklaşıyor.

ETH, 1,13 milyar dolarlık en yüksek ‘toplam likidite kilitli’ değerlemeye sahip. Bunu 313 milyon dolar ile USDT takip ediyor. Uniswap’ta Ethereum’un yerel kripto para biriminin kilitlenmesindeki artış, son 24 saatte yüzde 4’lük bir fiyat artışına yol açan ETH satın alma faaliyetinin artmasına neden oldu.

Ayrıca Ethereum’da WBTC’lerin çoğalması, insanların Bitcoin ağını çok daha az kullanmasına neden oldu. Bitcoin, son 14 gündür çoğunlukla yatay işlem gördü. Yani madencilerin işlem ücretleriyle para kazanmak için fazla bir yolu kalmamıştı.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,186
Mesajlar
59,547
Kullanıcılar
6,724
Son üye
petto
Geri
Üst