Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Farklı Bir Boğa Koşusunda Olabilir mi ?

ant

Uzman Çavuş
Fiyatı Mart ayında yaşanan çöküşten bu yana yaklaşık %300 artış gösterdi. Piyasalara bomba gibi düşen PayPal haberinin etkisi de bu büyümeye yardımcı oldu.

PayPal’ın ödeme platformuna kripto alım ve satım özelliklerini sunacağı haberinin ardından lider kripto para Btc'nin fiyatı bugün %8 artış gösterdi. Btc şu anda, 12.944 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu da gün içerisinde yaklaşık 400 dolarlık bir kazanca işaret ediyor ve Haziran 2019’dan bu yana en yüksek fiyat aralığında işlem görüyor.

Btc, 2017 yılında bir süre boyunca 12.500 doların üzerinde tutundu ve bu yatay ticaret sonrası tüm zamanlarının en yüksek seviyesi olan yaklaşık 20.000 dolar seviyesine kadar yükseldi. Daha sonra 2018 yılında büyük kripto para çöküşü yaşandıktan sonra yalnızca iki kez 12.500 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Haziran ve Temmuz 2019 yılında yaşanan bu yükselişler kalıcı olmadı ve Btc tekrardan geriledi.

Bugün ise 12.940 dolarlık fiyatı ile Btc, üçüncü kez yükseliş trendini zorluyor ve açıkcası PayPal haberi, lider kripto parayı bu konuda oldukça destekliyor.

Bugünkü artış, Covid-19 salgının neden olduğu ve piyasalara “Black Friday” olarak geçen 12 Mart’taki 4.644 dolarlık yılın en düşük seviyesinden %275’lik bir artışa işaret ediyor. Ancak bu mevcut ralli, Btc’nin nispeten kısa tarihindeki diğer rallilerden oldukça farklı.

PayPal Bitcoin’in Kitlesel Benimsenmesini Başlatabilir

Online ödeme devi PayPal, bugün kripto para topluluğuna bir şok dalgası göndererek, müşterilerinin yakın zamanda Btc ve diğer kripto paralar ile ödeme alıp ödeme yapabileceklerini belirtti.

2017 ve 2019 yılının başlarında görülen boğa koşuları, parabolik bir görüntü çiziyordu. Mart ayında başlayan son fiyat eğilimi ise çok daha az değişen. Bu tüccarların kısa vadeli bir etkiye sahip olan haberlere daha az bağımlı olduğunu ve yeni boğa koşusunun tartışmasız çok daha sağlıklı bir büyüme modeli ortaya koyduğunu gösteriyor.Eğilim bu şekilde devam ederse, Btc’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması çok uzun sürmeyebilir.
bitcoin-yillik-degisim.png
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,352
Mesajlar
62,638
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic
Geri
Üst