Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Genel Amacı
Süper Bilgisayar GPU / CPU Güçlerini Merkezsiz Bir Ağda Birleştirerek Hesaplaması Çok Karışık İşlemler İçin Geliştirilmiştir.
Kripto Para Tam Adı
Golem
Kripto Para Kısa Adı
GNT
Madencilik Var mı?
Evet
Çıkış Tarihi
2016
Web Sitesi
https://golem.network
Teknolojinin getirdiği mükemmel katkıları gören her insan şuan gözünü kripto paralara dikmiş durumda arkadaşlar.

Bu mükemmel teknolojiler arasında Golem adında Ethereum alt yapısını kullanan bir Kripto Birim Mevcut.

Bu teknoloji günümüzde bilim ve render işlemlerinde yer almaya yavaş yavaş başlamış durumda peki bu GNT denilen teknolojinin amacı nedir ne yapar ?

Bilimsel hesaplamalarda kullanılabilir, Aktif olarak şuan kullanılan bir özelliği ise Grafik & Animasyon Render işlemleri, Aklınıza gelebilecek en zorlu hesaplamalar için süper bilgisayarlar gerekebilir günümüzde Nvidia bilimsel hesaplamalar için CUDA teknolojisini sundu ve büyük bir kitle tarafından kabul edildi.

Peki ya bize dünya üzerinde bulunabilecek en güçlü bilgisayar gerekirse ?

Golem merkezi olmayan bir ağ geliştirerek insanların CPU işlem güçlerini kiralıyor.

Örneğin 7 Çekirdek bir bilgisayarınız var ve gün içerisinde çok işlemler yapmıyorsunuz burada kullanmadığınız boşta kalan işlemci gücünü Golem'e kiralayabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz.

Aslında projenin amacı sadece CPU değil + olarak GPU işlem gücününde kullanmak düşünsenize böyle süper bir bilgisayarı toplamayı kim düşünebilir? Tabiki Blockchain 2.0 :)

Bugün makina öğrenimi, Yapay zeka gibi teknolojilerde ne kadar hızlı bilgisayar olması gerektiğini hepimiz biliyoruz.

Bizzat sabri yaşın olarak ben bu projeyi Render için kullanarak test ettim ve olumlu sonuçlar aldım.

Golem madenciliğine başlamanın bence en kolay yolu Docker kullanamktır burada sizleri uyarmak istiyorum

Bilgisayarınızda Bluestack, Virtualbox, Vmware gibi sanallaştırma programları kullanıyorsanız hata alabilirsiniz. Bu burada kalsın bilin istediğim

Bir diğer alabileceğiniz hata ise Bios üzerinden Virtualization özelliğini aktifleştirin hatasıdır bunları bilmekte fayda var.

Daha iyi bir şekilde anlatabileceğinizi düşünüyorsanız lütfen bilgi verin...

Maden yada kiralık güç örneği
Buraya tıklayarak ağdaki güç ve diğer tüm detayları görebilirsiniz

1613900663100.png

Son düzenleme:

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,239
Kullanıcılar
6,698