Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Hacim Yarışmaları Nedir Kazandırır Mı?

Theleoncoin

Korgeneral
Moderatör
Kripto para piyasası oldukça geniş bir kitleye sahiptir. Gerek yatırımcı, gerek borsalar gerekse para birimleri olarak on binlerce farklı seçenek bulunmaktadır. Bu sebeple de rekabet oldukça büyüktür. İşte bu rekabette borsalar ve coinler yeni yatırımcı çekmek için farklı etkinlikler yapmaktadır. Bunlardan biriside hacim yarışmalarıdır.

Hacim Yarışması Nedir?

Hacim yarışmaları borsaların veya tokenlerın yatırımcıları kendilerine çekmesi alım satımlar ile ile artan hacimden elde edilen komisyonlar ile proje sahiplerinin yada borsaların gelir elde etmesini sağlamaktadır. Borsalar düzenledikleri hacim yarışmalarında bir para biriminden yapılacak işlemler sonucunda belirlenen kriterleri karşılayan kullanıcılarına ödül vermektedir. Bu ödüller işlem yapılan para birimi olabileceği gibi doğrudan nakitte olabilmektedir.

Hacim yarışmalarının yatırımcılar için önemine gelecek olursak alım ve satımlar ile oluşturulan hacimlerde belirlenen sıralara girildiğinde yatırımcılar ödül kazanmaktadır. Buda özellikle durgun piyasa dönemlerinde yada düşüş dönemlerinde ekstra bir gelir kaynağı olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken ise komisyon oranlarının hesaplanarak alım ve satımlarda zarar etmemektir.

Bazı platformlar örneğin global alanda huobi, mexc ve by bit gibi platformlar oluşturulan hacimler sonucunda kullanıcılarına ön satış çekilişine katılma hakkı gibi ödüller verebilmektedir. Bunun haricinde telefon çekilişi araba çekilişi gibi ekstra ödüllerde veren platformlar bulunmaktadır.

Hacim Yarışmaları Kazandırır Mı?

Hacim yarışmalarında ödül ve istenilen şartlara bağlı olarak kazançlı olması değişmektedir nakit ödüllü ve düşük şartlı yarışmalar güzel kazanç bırakabilmektedir. Kendi risk ve gelirinize göre yarışmalara katılabilirsiniz.

Ben birkaç hacim yarışmasını ilgili borsanın tahtasından takip ettim bir süre. Açıkçası alım satım fiyatları arasında uçurum vardı. Ödül kazanacağım derken bakiyeyi tüketmemeye dikkat etmek lazım. Tabi bir de sağlam bir bakiye. YTD.

Hacim yarışmalarında Türk iki borsada güzel paralar kazanmıştım. Bodrumspor token ile kazandığımdan bisiklet almıştım 😬
Dengeli bir şekilde gerçekleştirilirse enfes oluyor

Önceki yarışmalardaki istatistiklere erişilebilmesi lazım. Gereksinimleri karşılasan bile kazanacağın $50 ödül için daha fazla işlem ücreti ödemiş olabiliyorsun. Bazı borsalarda maker, bazı borsalarda taker olmak daha düşük işlem ücreti ödeme açısından avantajlı. Aynı zamanda borsanın utility tokenini tutman gerek vs.
%0 transaction fee görene kadar hiçbir hacim yarışmasına katılmam gibi. :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,183
Kullanıcılar
6,691
Son üye
Yusuf Erdoğan
Geri