Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Zaman geçtikçe üretiyoruz ürettikçe keşfedip icat ediyoruz. İcatlarımız alışkanlıklarımızı değiştiriyor. Bu da bizi insan olarak bir adım daha öne taşıyor evrende. Dünyamıza özel, en büyük ihtiyaç ve güç kaynağı olan para ile ilgili sürekli yeni projeler çıkıyor. Bu projelerin son yıllarda en çok konuşulanı şüphe yok ki petrol, altın ve gümüşü dahil geride bırakacak olan kripto projeleridir.

Kimisi taht korkusundan olacak ki karşı çıksa da gün geçtikçe portföylerde yer edinmeye hızlıca devam ediyor kriptolar. Bu kriptoların en başında Bitcoin var ve bu dünyanın evrensel merkez bankası olarak kabul gören IMF (International Moneutary Fund) de artık Bitcoin'e ve kripto paralara olumlu bakıyor.

Kriptokoin haber sitesinden Serkan Eser'in haberini aktarıyorum. Habere göre IMF, kripto paraların ekonominin alışıldık hızasını kökten değiştireceğine inanmış durumda. Hatta evrensel bir kripto para ifadesini kullanmış IMF. Bunun yanında hem devletler hem de yatırımcılara kolaylık sağlayacağından dem vurmuş.

images.jpeg

SON ZAMANLARDA, EVRENSEL BİR CBDC FİKRİ DE ÖNEM KAZANDI. BİR SEPET CBDC İLE DESTEKLENEN SENTETİK BİR HEGEMONİK PARA BİRİMİ, ONU DESTEKLEYEN BİRDEN ÇOK MERKEZ BANKASININ GÜVENİLİRLİĞİNDEN YARARLANARAK DAHA VERİMLİ YURT İÇİ VE SINIR ÖTESİ ÖDEME HİZMETLERİ SAĞLAYABİLİR. BÖYLE BİR MİMARİ, SEPETTEKİ PARA BİRİMLERİYLE İFADE EDİLEN REZERV TALEBİNİ NİSPİ AĞIRLIKLARINA GÖRE DEĞİŞTİREBİLİR.

Habere göre bu evrensel kripto para biriminin Facebook'um Diem'i olabileceğinden bahsediliyor. Bir veya birden fazla sabit jetonun evrensel jeton olarak kabul edilebileceğinden de bahsederken bu birimlerin fiat paralarla desteklemeye ihtiyaçlarının olmadığını, kendilerince rezerv para olabileceklerini söylüyor.

images-1.jpeg

BİR GSC’NİN PİYASAYA SÜRÜLMESİ, DESTEKLEDİĞİ İTİBARİ REZERV PARA BİRİMLERİNE OLAN TALEBİ ARTIRABİLİR. ANCAK GSC’LERİN MEVCUT İTİBARİ REZERV PARA BİRİMLERİ İLE DESTEKLENMESİNE GEREK YOKTUR VE KENDİLERİ REZERV PARA BİRİMİ STATÜSÜNE ERİŞEBİLİRLER. BİRDEN FAZLA KÜRESEL STABLECOİN’İN YEDEK VARLIK HALİNE GELEBİLECEĞİ DE DÜŞÜNÜLEBİLİR.

IMF paranın icat edilmesinden bu yana kullanıldığını ve artık yeni bir sistemin bir gereklilik olduğunu düşünüyor bence. Bakın ne demiş:

ANİ DEĞİŞİKLİKLERİN TARİHSEL EMSALLERİ, DİJİTAL PARA BİRİMLERİNİN VE YENİ ÖDEME EKOSİSTEMLERİNİN ORTAYA ÇIKIŞI GİBİ YENİ GELİŞMELERİN, YENİ BİR REZERV PARA ORTAMINA GEÇİŞİ HIZLANDIRABİLECEĞİNİ GÖSTERİYOR.

Tüm bunlar birlikte ele alındığında artık yeni düzenin herkesçe kabul göreceği ve yeni düzen için gereken zeminin hazırlandığını söyleyebiliriz. Bu tür haberler gelmeye devam edecek. Bir süre sonra sabah ekmek alma rutinlerinde ödeme yöntemimizin değiştiğini görmek mutlu edecek. Belki biz görmeyiz ama çocuklarımız, torunlarımız görecek. Artık sakızı Bitcoin ile alacaklar. :)

Bu tip haberleri görmek çok güzel. Zemini hazırlıyor mu bilmem ama kripto paraların benimsenmesi gün geçtikçe arttırıyor.

Ben bitcoin ile sakız almam. Çok masraflı olur :)

Bitcoin'in benimsenmesi coin dünyasında güzel karşılanan bir durum. Coinlere ilgi ve alâka arttıkça bu alanda yenilikler ve teknolojik adımlar da beraberinde gelebilir. Yatırım tavsiyesi değildir.

Diem'in rezerv para yapılmak istenmesiyle ilgili bir yazı kaleme almıştım. Tabi bunu okuduğum haberlerden yola çıkarak yazmıştım.
Olayın ekonomik ve siyasi yönünü anlatmaya çalışmıştım kendimce.
https://satoshiturk.com/threads/hem-ekonomik-hem-siyasi-diem.2682/
yazıya bir göz atmanızı isterim.
Evet o yazını okumuştum hocam. Başka bir yazının altına yaptığımız yorumlarda da bu konudan çokça bahsettik. Gerçekten de yapılmak istenen şey ortada. Biraz zaman alacak ama olacak.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,176
Kullanıcılar
6,689
Son üye
SavKripto
Geri