Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

İngiliz Araştırmacılar, Bitcoin'in Son Derece Güçlü Kuantum Bilgisayarlarla Hacklenebileceğini Söylüyor

bebuluderler

Kıdemli Çavuş
resim_2022-01-26_220408.png

İngiliz araştırmacılar, gelecekte kuantum bilgisayarlarla Bitcoin (BTC) hacklemenin mümkün olabileceğini iddia ediyorlar.

The Independent'ın raporlarına göre, Sussex Üniversitesi'nde kuantum fizikçisi olan Mark Webber, .fütüristik ile bitcoin kriptografisini kırmanın mümkün olacağını söylüyor.

Süper bilgisayarlar. Şimdilik, ana kripto para birimi bu sorundan muzdarip olamaz.

Mevcut cihazlar, Bitcoin'i hacklemek için gereken gücün çok gerisinde kalıyor.

Kuantum bilgisayarları, bitler yerine kübitler kullanır ve bu da sıradan bilgisayarlardan sonsuz derecede daha fazla veri işlemelerine izin verir.

Kasım ayında, ABD teknoloji devi IBM, ilk kez 100 kübitlik engeli aşan 127 bitlik bir kuantum hesaplama çipini tanıttı.

Webber ve meslektaşı, bir kuantum bilgisayarın Bitcoin'in kriptografisini kırmak için günde en az 13 milyon kübit olması gerektiğini tahmin ediyor.

Spesifik olarak, araştırmacılar gelecekte kuantum bilgisayarlar için 300 milyon kübit bekliyorlar.

Kübitin "ulaşılabilir" olacağını ve bunun maksimum olduğunu Webber, Bitcoin'in gelecekte kuantum dirençli hale gelmek ve süper bilgisayar sorununu çözmek için potansiyel olarak bir hard fork yapabileceğini düşünüyor, ancak aynı zamanda ağ ölçeklendirme sorunları konusunda da uyarıyor.

Güvenli olmadığını düşünüyorum:Bitcoin, SHA256 karma algoritmasını kullanır.

Ocak başında 13 yaşına girdikten sonra, Bitcoin tüm bu yıllar boyunca inanılmaz derecede esnek oldu.

Güvenlik uzmanı Dan Kaminsky, 2013 yılında Bitcoin'i hackleyemeyeceğini itiraf etmişti.

Daha önce buna benzer bir haber daha okumuştum ve benzer bir ihtimalden bahsediyordu. Kuantum bilgisayarların gelecekte neler yapabileceğini kavramak zor olduğu için söz konusu ihtimalin imkansız olmadığını düşünüyorum.

şu anda kuantum bilgisayarların ne işe yaradığını ve neleri yapabileceğini bilen çok az insan var dünya üzerinde.Ayrıca teknolojideki ve bilgisayar çağındaki bu gelişmeler bitcoin için bence olumlu yansıyacaktır.Bekleyip göreceğiz.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,190
Kullanıcılar
6,692
Son üye
erdmkrmn1
Geri