Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

İngiltereden Kripto Para Birimlerine Bir Ret Daha

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, lider kripto para birimi Bitcoini (BTC) bir kez daha reddetti. Bailey, Bitcoinin kendine özgü bir değeri olduğunu görmekte zorlandığını belirtti.

Pazartesi günü İngiltere Merkez Bankası, halktan insanlarla bir soru cevap oturumu düzenledi ve Başkan Bailey burada bir açıklama yaptı:

Dürüst olmalıyım, Bitcoinin içsel değer dediğimiz şeye sahip olduğunu görmek zor, İnsanların istediği anlamda dışsal bir değeri olabilir.

Bailey ayrıca, BTCyi bir ödeme aracı olarak kullanan perakende kullanıcılarını uyarmakta hızlı davrandı. Çünkü insanların ödemeler için BTC kullanması onu çok tedirgin etti. Bailey ayrıca kripto paranın fiyat oynaklığına ve belirsiz değerine de dikkat çekti.

Ödeme Aracı Olarak Kullanılmasına da Karşı Çıkmıştı

Daha önce BTC hakkındaki görüşlerini dile getirmiş ve stablecoin, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin geleneksel ödemeler için bir kullanım aracı olarak kullanılmasını reddetmişti. Bailey, kripto para kullanmanın halk için zor ve uygunsuz olduğuna ve perakende kalabalığın çoğunun hala dijital para birimlerinin kullanımını anlamadığına inanıyordu.

Bu önceki tartışmada, düzenleyicilere stablecoin düzenleyen standartları güncellemeleri ve netleştirmeleri için bir G20 yetkisi çağrısında bulunmuştu. Konuşma sırasında Bailey, İngiltere merkezli stablecoinin pound tarafından desteklenmesinde ve şu anda İngiliz bankalarına uygulanan standartları karşılaması gerektiğinde ısrar etti.

Bu arada, iki gün önce İngiltere Bankası, Kanada, Avrupa, Japonya, İsviçre ve ABDden diğer merkez bankalarına katılarak, her bir ulusun CBDClerinin mevcut para biçimleriyle nasıl bir arada var olabileceğini ve bunları nasıl tamamlayabileceğini ve teşvik edebileceğini belirten bir rapor üzerinde işbirliği yapmak istediğini duyurmuştu.

Kaynak: Kripto Para Haberleri
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,352
Mesajlar
62,638
Kullanıcılar
6,675
Son üye
bahadirkilic
Geri
Üst