Neler yeni

Johan Van Overtveldt Kripto Paraya Neden Karşı?

Kuse

Kıdemli Çavuş
Katılım
14 Nis 2022
Mesajlar
150
Tepkime puanı
16
Puanları
1
Konum
Ankara
BNB
0.00003252
Cinsiyet
Erkek
1597E203-AC78-4B6E-88B1-9108B55F762D.jpegEski Belçika Maliye Bakanı ve Avrupa Parlementosu üyesi Johan Van Overtveldt, son dönemde bankacılık sektöründe yaşanan kriz dalgası üzerine kripto para birimlerinin yasaklanması çağrısında bulundu. Van Overtveldt, dijital varlık endüstrisinin ekonomik veya sosyal bir değer sağlamadığını savundu. Bu açıklama, Avrupa Parlementosu’nun kripto para lisanslama kurallarını oylama sürecinde geldi.

Son dönemde bankacılık sektöründe yaşanan çöküşler, endüstrinin istikrarlı olmadığına dair endişeleri arttırdı. Abd’de Signature Bank ve Silicon Valley Bank’ın çökmesi, Avrupada’da Credit Suisse ile ilgili yaşanan sorunlar ve First Republic Bank’ın kurtarma planı, sektördeki panik havasını arttırdı. Bu gelişmeler, yatırımcıların alternatif yatırım araçlarına yönelmesine sebep oldu.

Ancak Van Overtveldt, kripto para birimlerinin bankacılık sektörüne alternatif olamayacağını savunuyor. Van Overtvedt’a göre, kripto para birimleri ekonomik veya sosyal bir değer sağlamıyor ve hatta suç faaliyetlerinin finansmanında kullanılabiliyor. Bu nedenle, kripto para birimlerinin yasaklanması gerekiyor.

Bu açıklamalar, kripto para birimleriyle ilgili tartışmaları yeniden gündeme getirdi.
Ancak kripto para birimleri savunucuları, Van Overtveldt’in açıklamalarına karşı çıkıyor. Kripto para birimleri, merkezi otoritelere bağlı olmayan ve kullanıcıların kontrolünde olan bir yapıya sahip olması nedeniyle, bankacılık sektöründen bağımsız bir yatırım aracı olarak görülüyor. Ayrıca kripto para birimleri sayesinde finansal işlemlerin daha hızlı ve ucuz bir şekilde gerçekleştirilmesi mümkün olabiliyor. Sonuç olarak kripto para birimleri ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Bankacılık sektöründeki krizler kripto para birimlerine olan ilgiyi arttırsa da, bu alternatif yatırım aracının yasaklanması gibi bir durum söz konusu olup olmayacağı ise henüz net değil. Ytd.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
12,487
Mesajlar
54,355
Kullanıcılar
6,510
Son üye
İlhan
Üst