Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kripto Para Borsaları Neden Ön Satış Yapıyor?

borsalar.jpg

Kripto para borsalarını günümüzde incelediğimizde; ön satış yapan kripto para borsalarının çoğunlukta olduğunu görebiliriz. Kripto para borsaları kendi ya da başka bir ekibin projesini ön satış yoluyla piyasaya sürüyorlar. Peki ama neden kripto para borsaları ön satış yapıyorlar? Aslında bu sorunun cevabı oldukça basit.

Kendi Token/coinini tanıtmak: Çoğu kripto para borsası kendi kripto para birimini çıkarmış durumda. Bu kripto para biriminin satışı büyük bir prestij ve beraberinde likidite getirecektir. Bu sebeple kendi kripto para biriminin satışına büyük önem vermektedirler. Ayrıca başka kripto para projelerinin ön satış süreçlerinde çoğu borsa, daha önce çıkarmış oldukları kendi kripto paralarını satış sürecine bir şekilde dahil ederek kullanımını arttırmaktadır.

Ücretsiz likidite: Kripto para borsaları ile anlaşan projeler, ön satış süreçlerini işletecek kripto para borsalarına ön satışta kullanılacak kripto paraların yanında, listeleme esnasında kullanacakları kadar kripto para verirler. Yani süreç çoğunlukla bu şekilde işler. Bu durumda da kripto para borsası ücretsiz likidite sahibi olmuş olur.

Nakit Ödeme: Bazı kripto para borsaları ön satış sürecini işletmek için proje sahiplerinden, kripto para borsasının popülerliğiyle doğru orantılı ücret talebinde bulunuyorlar. Kısacası direkt olarak para istiyorlar. Her ne kadar çoğu kripto para borsasında ücretsiz listeleme denmiş olsa da perde arkasında güzel paralar döndüğü söylenebilir.

Çeşitlilik: Kripto para borsaları, ön satışını yaptıkları projeyi daha sonra listeleyerek borsa üzerinde çeşitlilik sağlarlar. Bu da kullanıcılara daha fazla alternatif sunmak anlamına gelir. Daha fazla alternatif demek, daha fazla al sat ve beraberinde gelecek komisyon demektir.

Borsalar için her açıdan karlı bir iş.
Akıllı yönetilen bir borsanın teknik olarak bakıldığında zarar etme ihtimali yok. Ya kasıtlı yönetim zafiyeti ya da gününü gün etme diyelim. Yoksa ben kolay kolay bir kripto para borsasının batabileceğine inanmıyorum Sonuçta giren belli çıkan belli. Sen komisyon usulü çalışıyorsun.

Akıllı yönetilen bir borsanın teknik olarak bakıldığında zarar etme ihtimali yok. Ya kasıtlı yönetim zafiyeti ya da gününü gün etme diyelim. Yoksa ben kolay kolay bir kripto para borsasının batabileceğine inanmıyorum Sonuçta giren belli çıkan belli. Sen komisyon usulü çalışıyorsun.
Aslında biraz daha karmaşık. Sonuçta portföyünde ne kadar çok çeşit kripto bulundurursan o kadar çok müşteri çekersin ve borsandaki ticaret artar. Bazen likidite anlamında zorluk çekiyor olabilirler. Bu kısım bir parça zorlayabilir sanki.

Aslında biraz daha karmaşık. Sonuçta portföyünde ne kadar çok çeşit kripto bulundurursan o kadar çok müşteri çekersin ve borsandaki ticaret artar. Bazen likidite anlamında zorluk çekiyor olabilirler. Bu kısım bir parça zorlayabilir sanki.
Bence zorlayacak birşey yok. Kaynakları farklı yerlerde kullanmadıkları sürece TL aynı miktarda TL btc aynı miktarda btc. Diğerleri içinde durum böyle. Üzerine al sat komisyonlarından borsa kalan miktarda fazlalık.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,200
Kullanıcılar
6,694
Son üye
CryMsty
Geri