Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kripto Para Platformu İflas Etti!

Merkeziyetsiz kripto para platformlarının arttığı günümüzde, bir merkeziyetsiz kripto para borç verme platformu olarak faaliyet gösteren Cred, 7 Kasım 2020 tarihinde New York’ta iflas başvurusunda bulundu. Şirket bahse konu başvuruda 50- 100 milyon dolar tutarında bir varlık beyanı ile kullanıcılarına yönelik 100- 500 milyon dolar arasında bir yükümlülük taahhüdünde bulundu. Ayrıca Cred iflas başvurusunu, benze platformlar ile iş ilişkisi bulunan bütün şirketlere email yoluyla bildirdi. Gönderilen bildiride, iflas sürecine yönelik yeniden yapılanmanın şeffaf bir şekilde denetlenebilmesi maksadıyla yönetim kuruluna Grant Lyon’un atandığını ve denetim faaliyetlerini kendisinin yöneteceğini açıkladı. İflas başvurusuyla beraber şirket, MACCO Yeniden yapılandırma Grubu adındaki bir firma ile iflas sürecinin yeniden yapılandırılmasına yönelik bir iş anlaşması imzalandığı da bildirildi.

Ekim ayında para çekme ve yatırma aktivitelerini dolandırıcılık faaliyetleri nedeniyle askıya alan şirket, kurumsal şirket fonlarına ait düzensizlikler nedeniyle bu kararın alındığını belirtmişti. Ayrıca ünlü al-sat platformu Uphold, Cred ile iş ilişkileri sonlandırdığını açıklamış, para çekme ve yatırma işlemlerinin askıya alınması da ciddi spekülasyonlara sebep olmuştu Aslında çoğu durumda bu durum tamamen dedikodu şeklinde ve çoğu zaman gerçeği yansıtmayan şekilde oluşsa da, bu sefer çeşitli sosyal mecralarda öne sürülen iddiaların büyük çoğunluğunun doğru olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Dünyaca ünlü Uphold firması, Cred platformunun iflasını açılmasının ardından müşterilerine yönelik tazminat talebinde bulunacağını belirten bir açıklama yayınladı. Bu tazminat talebi kararının sözleşmelerinin ihlali ve dolandırıcılık faaliyetlerine yönelik alındığı açıklandı.

Bitcoin fiyatında Covid-19 pandemisinin ilk sürecinde ciddi bir düşüş yaşanmış ve sektörde bulunan pek çok borç verme platformu bu sebepten ciddi sorunlar ile karşılaşmıştı. Bazıları kepenk kapatmış, bazıları ise 100 milyon dolarları bulan zarar açıklamıştı.

Cred platformundan konunun detaylarına ilişkin açıklama beklenirken, henüz bu şekilde bir açıklama yapılmış değil. İlerleyen günlerde sürecin işlemeye başlamasıyla açıklamanın da geleceği bekleniyor.

Kaynak :Uzmancoin
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,259
Mesajlar
61,845
Kullanıcılar
6,697
Son üye
ibrahim6314
Geri
Üst