Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kripto Para ve Tek Dünya Düzeni

kripto para dijital para.jpg

Tek Dünya Düzeni anlayışını benimsemiş insanlar tarafından ortaya atılan teoride Tek bir Dünya Devleti olacağı öngörülür ve bu teorinin temelinde, dünya ülkelerinin birleştirilerek tek bir devletin oluşturulacağı iddiası yer almaktadır. Bu teoride, bu tek dünya devletinin oluşturulması için güçlü bir kuruluşun veya grubun çalıştığı veya çalıştırılacağı varsayılır. Bu komplo teorisi, birçok insan tarafından gerçekçi olmadığı düşünülmektedir ve çoğu zaman, bu teoriye inanan insanların çok az olduğu görülmektedir. Tek Dünya Düzeninde oluşturulan bu Tek Dünya Devletinin para biriminin kripto para olacağı ve herkesin bu kripto parayı kullanmaya zorlanacağına inanılmaktadır.

Günümüz şartlarında bakıldığında kripto paralar ve altyapılarını oluşturan blockchain projeleri, ilk çıktıklarında her ne kadar şuan kullanılan paraların yerine geçecek şeklinde bir inanışı benimsemiş olsa da, zaman ilerledikçe bu anlayıştan uzaklaşılmıştır. Şuan özellikle fiat paraların dijitalleştirilmesinin altyapısının sağlanması şeklinde öncülük edilmeye çalışılmaktadır. Ayrıca birçok blockchain projesi sadece ödeme odaklılığı aşarak sağlık, eğitim, spor vb. kamu ve özel pek çok kurumun ihtiyaçlarını gidermek üzere tasarlanmıştır. Metaverse ve NFT projelerinin de hayatımıza girmesiyle beraber artık sanal bir çağa adım atılacakmış gibi bir izlenimin insanlarda oluşmasına olanak sağlandı. Ödeme işlemlerinden uzakaşmış olunsa da temelde Metaverse ve Metaversnin benimsenmesi ile Tek Dünya Düzeni komplo teorisine yönelik daha çok yakınlık başladı.

Kavramlar "Tek Dünya Devleti" ve "Yeni Dünya Düzeni" şeklinde. Aslında aynı şeyi kastediyorsun yazında "Tek Dünya Düzeni" diyerek. Ben sadece kavram karmaşası olmasın diye belirtmek istedim.
Bir de bu kavramlar komplo teorisi değil. Özellikle Davos'ta bu kavramları bizzat savunan kişiler (küreselci tayfa. İçlerinde Soros da vardı yanlış hatırlamıyorsam Davos'ta yapılan konferasta) tarafından dillendirildi. Amaçladıkları şey, kendi kontrollerinde olan bir düzen. Tek devlet, tek para, tek din vs. "Christİslam" diye bir şey uydurdular. Konu uzun...

Kavramlar "Tek Dünya Devleti" ve "Yeni Dünya Düzeni" şeklinde. Aslında aynı şeyi kastediyorsun yazında "Tek Dünya Düzeni" diyerek. Ben sadece kavram karmaşası olmasın diye belirtmek istedim.
Bir de bu kavramlar komplo teorisi değil. Özellikle Davos'ta bu kavramları bizzat savunan kişiler (küreselci tayfa. İçlerinde Soros da vardı yanlış hatırlamıyorsam Davos'ta yapılan konferasta) tarafından dillendirildi. Amaçladıkları şey, kendi kontrollerinde olan bir düzen. Tek devlet, tek para, tek din vs. "Christİslam" diye bir şey uydurdular. Konu uzun...
Sonuçta hala komplo teorisi hocam. Yani bizlerin gözünde. Düzeltme için teşekkürler.

Destekleyenler kimler davosta merak ettim.

Buna şöyle bir ekleme yapmak istiyorum. Tek Dünya Devleti'nde istenen aslında kendilerine hizmet edecek kadar belirli sayıda insan, hizmetçi ve işçi robotların olduğu tam egemen oldukları bir dünya. Böylelikle su kıtlığı, kuraklık, iş azlığı gibi sorunlar da kökten çözülmüş olucak. Fazla bencil bir yaklaşım ama bunu gerçekleştirmek için her şeyi yaparlarlar.

Buna şöyle bir ekleme yapmak istiyorum. Tek Dünya Devleti'nde istenen aslında kendilerine hizmet edecek kadar belirli sayıda insan, hizmetçi ve işçi robotların olduğu tam egemen oldukları bir dünya. Böylelikle su kıtlığı, kuraklık, iş azlığı gibi sorunlar da kökten çözülmüş olucak. Fazla bencil bir yaklaşım ama bunu gerçekleştirmek için her şeyi yaparlarlar.
Bunun için sözde özgür olduğunu düşündüğümüz iradeyi çözümlemeleri gerekiyor.

Aşılar için değişik teoriler ortaya atıldı mesela.

Bunlar olayın görünen yüzü sanırım
Çok haklısın hocam. Bunlar gerçekten görünen yüzleri. En tepedekilerin bunlar olmadığını düşünüyorum bende. Korona zamanında Bill Gates bizim ülkemize geldiğinde hep altında bir şey aranmıştı haklı olarak. Ama bu duruma tepki gösteren sadece bizler değiliz. Örneğin; Hollanda'da onun yapay et fabrikası , bölgedeki çiftçiler tarafından yerle bir edilmişti. Bu tarz haberler sadece duyulanı.

Çok haklısın hocam. Bunlar gerçekten görünen yüzleri. En tepedekilerin bunlar olmadığını düşünüyorum bende. Korona zamanında Bill Gates bizim ülkemize geldiğinde hep altında bir şey aranmıştı haklı olarak. Ama bu duruma tepki gösteren sadece bizler değiliz. Örneğin; Hollanda'da onun yapay et fabrikası , bölgedeki çiftçiler tarafından yerle bir edilmişti. Bu tarz haberler sadece duyulanı.
Bu korona aşılarıyla uyumsuz filminde insanları kontrol ettikleri gibi elektromanyetik alanla devreye giren bir mekanizmanın vücudumuza enjekte edildiği söyleniyor. İdrarda kalıntılarının bulunduğu söyleniyor.

Doğruluğunu bilemem tabiki

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,219
Kullanıcılar
6,696
Son üye
efex
Geri