Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kripto Paralar Fiat Paraların Yerini Alabilir mi?

kripto para ön satış güvenilir mi.jpg

Kripto paralar, fiat paraların yerini almayı amaçlamazlar. Temel olarak bakıldığında durum böyledir. Elbette fiat paraların yerine kullanılsalar, biz istemiyoruz demezler. Ancak, bazı insanlar tarafından ödeme yöntemi olarak kullanılırlar ve bu nedenle bazı durumlarda fiat paraların yerini alabilirler. Ancak, kripto paraların çoğu halen çok volatil (değişken) olduğundan, pek çok insan ve kuruluş onları ödeme yöntemi olarak kullanmaktan çekinir. Ayrıca, kripto paraların çoğunun çok yeni olması ve hala çok az sayıda ülkede yasal olarak tanınırlıkları olması nedeniyle, onların fiat paraların yerini alabilecekleri endişesiyle birçok insan ve kuruluş tarafından hala güvenilir olmadıkları düşünülür.

Pek çok yatırımcı kripto paralara fiat paraların gelecekteki hali gözüyle baksa da, işin aslı pek öyle görünmüyor. Çünkü "kabul edilebilirlik" seviyesine ulaşabilecek bir kripto para, dijital paranın ötesine geçemez. Aslında bu yorumların yapıldığı zamanlarda kripto paralar çoğunlukla alım- satım işlemlerine entegre edilmeye çalışılıyordu. Şu an kripto paralar tüm sektörlerin neredeyse göbeğinde yer almaya başlıyor. Yani bu teknoloji ve atılımlar, bütün sektörleri bir bir sarıyor. Kripto paralar muhtemelen fiat paraların yerine geçemeyecek. Ancak ortadaki teknolojileri gelecek fiat paraların alt yapısını oluşturacak.

YTD.

Kağıt paraların yerini kripto paralar değil de, dijital paralar alacak gibi. Geçen bir piyasa uzmanın yorumunu okumuştum, hatta paylaştım burada da. Kripto para sektörünün daha fazla büyümeyeceğini, belirli bir kesimin al sat yapacağı kadar bir yer kaplayacağını söylüyordu. Mantıklı da geldi hani.

Dijital paraların alacağı yönü kesinleşti gibi zaten. İlk çıkışları yerini almaktı. Sonra kendi içinde gelişti kripto. Şuan öyle bir amacı kalmadı. Ama küçük bir kesimin al sat yapacağı şekilde olacağına inanmıyorum.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,225
Kullanıcılar
6,695
Son üye
Noyan
Geri