Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kripto Paralar Neden Düşüyor

Kripto Paralar Neden Düşüyor

Arkadaşlar 23 Mayıs'ta yaşanan düşüşten sonra insanların akıllarında Kripto Paralar Neden Düşüyor gibi sorular oluşmaya başladı, Özellikle yeni yatırımcılar için bir konu açarak tartışma başlatmak istedim...

Son günlerde sürekli bir telefon trafiği sürekli terste kalanlar neden böyle oluyor gibilerinden soruyorlar genel olarak hepsine verdiğimiz yanıt tek oluyor "Sen SatoshiTURK'ü takip etmiyor musun?"

Her ne kadar bir trend dönemi yaşamış olsakta bunlar pandemi etkileriydi kimse bunu inkar edemez.
Defalarca insanların İnternetten Nasıl Para Kazanılır gibi konuları araştırdığı biz Yazılımcılar biliyoruz çünkü yıllardır bu sektördeyiz.

Türkiye ciddi anlamda Kripto Para sektöründe önde gelen ülkelerden, doğal olarak pandemide bir çok insan internette gördüğü konu başlıklarına istinaden kripto paralar ile tanıştı ve herkesin ilgisi Kripto Paralar üzerine yöneldi.

Sebebi ise kolay para ve kolay yoldan zengin olma :) Peki bu doğru mu? tabi ki doğru değil çünkü Kripto para sektöründe Shit coinlere yatırım yapmak bizim gözümüzde tamamen K-U_M-A_R gibi bir şey.

Bu birimlerde güzel para kazanan arkadaşları tebrik ediyorum çünkü cesaretleri hiçte küçümsenecek gibi değil :) Yalnız bu birimlerde zarar eden arkadaşlar ise ya piskolojik olarak sağda solda arkadaşlarının kazandığını duyarak yada Haber sitelerinin üstü kapalı şekilde yönlendirici haberlerini okuyarak zarar edenlerdir.

Şimdi mantıklı bir şekilde düşünelim diyor ve şu mantıklı cümleyi sizler ile paylaşıyorum "Hangi yatırım aracı sürekli yükselebilir?" eğer yatırım araçlarından sadece 1 tanesi bile sürekli yükselmiş olsaydı herkes zengin olurdu :)

Bu düşüşler normal, hatta çok normal...
Bu düşüşlerdeki en önemli husus düşük zararla ya çıkıp kenarda izlemek ; yada ben zararı göze alıyor ve bekliyorum demek mantıklı olacaktır.

Sakin Bir Senaryo
Örnek vereyim ben 10K TL yatırmış ve piyasa etkisinden dolayı tedirginim düşüş devam edecek gibi duruyorsa zararı belirlerim diyelim ki param 9K Tl kaldı, çıkar kenara çekilim 1000 TL zarar bir şey değil bu sektörde. Diğer taraftan 10K TL yatırımım 7K düşmüş ise çok dikkatli takip eder minimalize edecek şekilde çıkmaya çalışırım :)

En Kötü Senaryo
Sabah kalktım ve 5K TL yatırımım kalmış :) Allah korusun
Kapatırım tüm uygulamaları ve siteleri, bakmam bir daha; benim için artık bitmiştir, Uzun vade beklemeyi göze alır ve sabırla beklerim...

En Kötü Senaryodan Kurtulmak
5K TL yatırımım kalmış o halde 5K TL ile satış yapar sürekli takipte olur ve Yatırım yaptığım birim düştükçe yavaş yavaş alım yaparım ve birim arttırırım.
İllaki bir gün çıkacaktır o günü bekleyene kadar kendi avantajıma kullanmaya çalışırım piyasayı.

Yatırım Tavsiyesi Değildir..

SatoshiTurk hocam 5k tl'lik waves/usdt aldım. Yükseliyor hafiften kar edeyim dedim 33.300$ girdim ama düştükçe düştü acemiligime deng geldi. Stratejik olar nasıl yapmam gerek.

SatoshiTurk hocam 5k tl'lik waves/usdt aldım. Yükseliyor hafiften kar edeyim dedim 33.300$ girdim ama düştükçe düştü acemiligime deng geldi. Stratejik olar nasıl yapmam gerek.
Bu konuyu sizden daha iyi kimse bilemez. Çünkü paraya olan ihtiyacınız, tahammül sınırını vb. Bunları sizin yerinizde olmadığımız sürece tam olarak bilmemiz mümkün değil. Ayrıca Yatırım Tavsiyesi Vermek yasaktır :)

Senaryolar çok güzel özetlenmiş aslında. Bunun kararı tamamen kişisel. 10k olan yatırım 9kya düştüğünde çıktığın zaman pişmanlık yaşamayacaksan çıkış yapmalısın. Yoksa bi anda fiyat artar fake bir şekilde girersin bir daha düşer vs.

O yüzden çıkarken de girerken de olasılıkları düşünmek lazım. Ona göre plan çizmek gerekiyor.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,194
Kullanıcılar
6,694
Son üye
Dogubeyggv
Geri