Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kripto Paralara Vergi Gelirse Ne Olur? Fiyatlar Düşer mi?

Merhaba arkadaşlar burada bu konuya elimden geldiğince açıklı getirmek istedim, Biliyorsunuz biz haber siteleri gibi sağdan soldan duyma bilgileri sizlerle paylaşmıyor aksine tecrübelerimizi aktarmaya çalışıyoruz.

Borsadan gelen insanlar, Evinde oturup hem evi hem de çoluğu çocuğuyla ilgilenen ev hanımları vs. Bu Kripto Para sektörünü duymuş ve yavaş yavaş girmeye başlamıştır.

İnsanların Yoğun Olarak Kripto Parayı Duyduğu Yıl
2017 Yılında biliyorsunuz Kripto Paralar bir çok insan tarafından duyuldu, Kara para aklama, Dolandırıcılık işleri, Hacklenme gibi konuları bizlerin önüne koyarak korkutmaya çalışanlarda olmadı değil. 2017 Yılında oluşan Kripto Para akımından en çok bankalar etkilendi, Hatta o dönemlerde bazı bankalar Kripto Para borsalarına para yatırmasını engelliyordu müşterilerinin, Bunun en büyük sebebi Kazım abinin gözünün açılması ve Ayşe teyzenin kazım abiye gaz vermesi ile başlayan süreç.

Kazım abi hanıma sorar
K : Hanım Kripto Para diye bir şey var çok güzel gelir elde ediyor insanlar, Hani diyorum bankada duran paramızı faizden alıp Kripto Paraya'mı yatırsak?
A : Zaten yıllardır paramız orada eriyip gidiyor bankada bir şey vermiyor, Kazanırız diyorsan yap ben yanındayım..

Bu kazım ve ayşe teyze faizden veya bankada boşta duran parasını alıp Kripto paralara yatırıyor, Bunlar gibi binlerce insan bu işi yapıyor.
Sonra bankalar bağırıyor Size şu kadar faiz veriyoruz. Ters Gösterip Düz Vuruyoruz getirin paranızı bize.

Sonra sağda soldan duyumla Altınlarınızı bankaya yatırın vs... Anlayacağız para lazım. Sadece Ülkemize değil Tüm ülkelere.
Bütün ülkeler bu Kripto Para sektörüne darbe yapmaya çalışıyor :) Nafile.

2017 yılında o dönemin eski maliye bakanı Sayın Mehmet Şimşek'in bir canlı yayında şu açıklamasına şahit olmuştuk.
Kripto Paralar üzerinde vergi çalışması planlıyoruz, Muhtemelen %25 veya %34 aralığında vergi alabiliriz gibi bir deyimi vardı.

2017 Yılından bugüne bu çalışmalar bitmedi artık zaten bu çalışma süreçlerinin geç olması ülkemizde doğal yaşam akışı haline geldi.

Sonrasında 2017 yılında sektöre giriş yapan yeni yatırımcılar Bitcoin'in bir düzeltme yapması ile panik satışlar gerçekleştirerek tamamen diplere inmesine neden oldu.
Hemen arkasından binlerce şak şakçı biz demiştik şöyle böyle gibi yorumlarda bulundular bu yorum yapan Şak şakçılar bugün Emin olun kripto para alım satımı yapıyor.

Kripto paralar artık kendini belli bir düzeyde kanıtlamış durumda.

Yıl Oldu 2021
Geçen sene tüm dünyayı sarsan Covid-19 tüm insanları eve hapsetti hatta öyle ki bir çok firma evden çalışma olanaklarına ayak uydurdu.
Evde çalışan insanlar işleri bitince veya Boş boş zaman geçirmek istemeyen insanlar İnternetten ek gelir elde etmek için arayış içerisine girdi.
Buda tam düşündüğünüz gibi Kripto Paraların artmasına sebep oldu, Çünkü artık insanların gözü açılmaya başladı.

Sosyal medyanın etkisi ile insanlar artık TV izlemiyor en güncel haberi ve faydalı bilgiyi internetten alıyor. Buda Ülkelerde devletlerin Görsel medya ile halkı yönetmesini zorlaştırıyor neden diyeceksiniz.

Bakın videoda adam açık açık anlatıyor biz ne olduğunu bilmiyoruz ki :)

Devletler şuan bu durum ile karşı karşıya ve Tam olarak ne olduğunu bilmedikleri bir şeyin önüne geçmek için çözüm arayışına girdiler.
Bunlara örnek verelim Bazı ülkelerde
Torrent kullanımı telif hakları yüzünden yasaklandı sonuç ? Tabi ki bir şey yapmadılar.
Youtube kullanımı yasaklandı sonuç ? Tabi ki bir şey yapmadılar.
Facebook kullanımı yasaklandı sonuç ? Tabi ki bir şey yapmadılar.
Twitter kullanımı yasaklandı sonuç ? Tabi ki bir şey yapmadılar.
Wikipedia kullanımı yasaklandı sonuç ? Tabi ki bir şey yapmadılar.

Devlet büyükleri Artık basın açıklamaları ve tartışmaları hatta istifaları bile twitter gibi mecralardan yapıyor :)
Önüne geçemiyorsan ayak uyduracaksın. Hindistan başta olmak üzere bir kaç ülkede Kripto Para yasaklandı Sonuç? Camiide Madencilik yaptı adamlar.

Şimdi kontrol edemediğin bir devrim karşısında vergi duyurusunu Dijital ortamda yapıyor ve Vatandaşı tedirgin ediyorsun, Oysaki teknolojiye ayak uydursan fakir sürekli fakir kalmasa insanların gözü açılsa ne kaybedersin? ne kaybedeceğini bende dahil sizlerde biliyorsunuz pek girmek istemiyorum bu konulara.

Eee bu kadar laf kalabalığı sonuç ne olacak diye soruyorsanız arkadaşlar
Vergi Gelirse Şunlar Olacak
2017 Yılındaki haberlerden hemen faydalanarak bir kişiler arası alım satım platformı açtık adı buytobitcoin . com'u şuan kapalı başkasına ait düşmüş domain.
Sitenin amacı kişileri bir araya getirerek karşılıklı alışveriş ortamı sağlamaktı. Cep telefona bitcoin gönderme Bitcoin kart sistemine kadar her şeyi yaptık :)
Ama insanımız alışmış komisyon ödemeye Sistem tutmadı, Asıl amacımız vergi geldiğinde bu sistemi hayata erkenden geçirip insanları bu gibi durumlardan korumaktı. Sonra detaylı düşününce devletle uğraşılmaz diyerek KORKTUK sebeplerini tahmin ediyorsunuzdur ve fişini çektik projenin.

Uzattığımın farkındayım ama şimdi buraya dikkat edin. Vergi geldiğinde insanlar kişiler arası ticarete başlayacak çünkü vergiden kaçmaya çalışacak.
Localbitcoin gibi sve bizim projemiz gibi ESCROW sistemlere yönelecek veya forumlarda ticaretler başlayacak.

Devlet bir işten vergi almak isterken diğer taraftan vatandaş sürekli dolandırılacak. Kimse kimseye bu sektörde güvenemez ki :)
Bir gerçek var ki insanlar her zaman alım satıma devam edecek. Dikkatli olmayanlar ise paralarına tüm yatırımlarına veda edebilir.

Siz siz olun başka mecralardan güvenmediğiniz hatta yüz yüze görüşmediğiniz kişiler ile ticarete kalkışmayın.

Kripto Para Piyasası Ne Kadar Etkilenecek
Bu durum Türkiye'de bir çok insanın parasını borsadan çekmesine sebep olacaktır tabiki.
Bu parasını çeken insanlar başka yollar ile tekrar geri dönüş yapacaktır.
Bakın açıkça söylüyorum sadece bitcoin için geçerli bir gün bitcoin güzel bir şekilde zaten düzeltmeye gidecek ve düşüşe geçecektir.
Bu kesinlikle Türkiye'de uygulanacak olan vergiden dolayı olmayacaktır.
Çünkü hiç bir yatırım aracı sürekli çıkamaz.
Genel olarak diğer Kripto Paralar pek etkilenmeyecektir.
YTD

Gelişi güzel yazdım hatalar olabilir zaman zaman güncelleme yapabilirim.

Yasal düzenlemeler veya Vergi gibi konulara benden daha hakim insanlar vardır elbette bu insanlardan ricam sizde lütfen bilgilerinizi yorumlarınızı bizlerle paylaşın.
Keyifli Forumlar....

Eğer vergi gelirse insanların bir kısmı sırf vergi geldiği için elindeki kripto paraları satabilir, durum böyle olursa fiyatta düşme yaşanabilir.

İnsanların piyasadan kopmasını sağlayacak büyük bir harekete kalkışması da saçma. Herkes satıp çıksa kimden vergi alacak ?

Yazacak çok şey var ama ben bir tek şey söylemek istiyorum. Bu ülkede şans oyunlarından vergi vermemek için bet siteleri kuruluyorsa, bende vergi vermeyen bir kripto pazarında yatırım yaparım.

Bir ülkenin vergilendirme yapması bütün piyasayı zaten etkileyemez. Ayrıca bu sistemi oturtmak kolay değil. Kripto paralar bir menkul kıymet, bir yatırım aracı olarak kabul edilecekse edilen kârdan vergi alınması gerekiyor. Lisanslı borsaların hepsine birçok yeni algoritma girmesi lazım. Vergilendirme illa gelecektir ama altyapısının kurulması uzun sürer.

Vergi uygulamaları ilk başlarda piyasada bir hareketliliğe yol açsa dahi, daha sonrasında her şey normale dönecektir. Kimse kripto paralardan vergi yüzünden tamamen vazgeçmez. Yukarıdaki yazıda da belirtildiği gibi kayıt dışı işleme yapmanın yolları aranır ve belki de bulunur bir şekilde. Onun da riskleri olacaktır elbet. Bir de %30'luk vergi oranı çok fazla. İnsanlar %18'den şikayet ederken üstelik.

Zarara ortak olursalar ben vergi vermeye hazırım
Şaka bir yana hocam çok iyi anlatmışsınız zaten, vergi gelirse elbet vergiden kaçmanın bir yoluda olucak yasadışı veya yasaya uygun olması fark etmez insanlar yönelecektir. Zaten hepimiz bu görüşteyiz

İçeriğine ulaşılamayan bir cüzdan değerinden vergi alacağım demek bize mahsus olsa gerek, yok ben coin borsalarındaki alım satımı kayıt altına alır vergilendiririm denirse,
Haydaaaaa, Atilla Mayda, diyorum:)

Bir ülkenin vergilendirme yapması bütün piyasayı zaten etkileyemez. Ayrıca bu sistemi oturtmak kolay değil. Kripto paralar bir menkul kıymet, bir yatırım aracı olarak kabul edilecekse edilen kârdan vergi alınması gerekiyor. Lisanslı borsaların hepsine birçok yeni algoritma girmesi lazım. Vergilendirme illa gelecektir ama altyapısının kurulması uzun sürer.

Burada onu demek istedim.

İçeriğine ulaşılamayan bir cüzdan değerinden vergi alacağım demek bize mahsus olsa gerek, yok ben coin borsalarındaki alım satımı kayıt altına alır vergilendiririm denirse,
Haydaaaaa, Atilla Mayda, diyorum:)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,187
Kullanıcılar
6,691
Son üye
Hancoin
Geri