Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kripto Sözlüğü (B)

mehmetce

Üstçavuş
Aşağıda, kripto sözlüğünde B harfi ile başlayan terimlerin bir listesi bulunmaktadır:
sözlükB-min.jpg

• Binance: Binance, kripto para birimleri alım-satım platformudur. Binance, 2017 yılında kurulan ve kripto para birimlerine yönelik alım-satım hizmetleri sunan bir şirketdir. Binance, popüler bir platformdur ve dünya çapında birçok kullanıcısı vardır.
  • Bitcoin - Bitcoin, merkezi olmayan, dijital bir para birimidir. Bitcoin, peer-to-peer ağı üzerinden işler ve merkez bankaları veya diğer kuruluşlar tarafından denetlenmez. Bitcoin, 2009 yılında "Satoshi Nakamoto" takma adıyla bilinmeyen bir kişi veya kişiler tarafından oluşturulmuştur. Bitcoin, dijital para birimlerinin en popüler ve en yaygın olanıdır.
  • Blockchain - Blockchain, bir veri yapısıdır ve birçok bilgi parçasının (block) birbirine bağlı olarak sıralandığı bir zincirden oluşur. Blockchain, güvenliği ve doğruluğu yüksek bir veri yönetim sistemidir ve kripto para birimleri gibi uygulamalarda sıkça kullanılır. Blockchain, bir işlemi doğrulamak ve onaylamak için kullanılan bir teknolojidir ve işlemlerin değiştirilemezliğini sağlar.
  • Bull Market - Bull market, piyasada yükseliş trendinin olduğu zaman dilimini ifade eder. Bull marketlerde, yatırımcıların çoğu yükseliş beklentisiyle hareket eder ve piyasadaki fiyatlar genellikle yükseliş eğilimindedir.
  • Bear Market - Bear market, piyasada düşüş trendinin olduğu zaman dilimini ifade eder. Bear marketlerde, yatırımcıların çoğu düşüş beklentisiyle hareket eder ve piyasadaki fiyatlar genellikle düşüş eğilimindedir.
  • Bitcoin Cash - Bitcoin Cash, Bitcoin blockchain'inin bir fork'u olarak ortaya çıkmış bir kripto para birimidir. Bitcoin Cash, Bitcoin'in blok boyutunu 8 MB'ye çıkarmayı amaçlayan bir çözüm olarak ortaya çıkmıştır. Bu sayede, Bitcoin Cash blockchain'inde daha fazla işlem yapılması mümkün hale gelmiştir.
  • Bitfinex - Bitfinex, kripto para birimleri alım-satım platformudur. Bitfinex, Hong Kong merkezli bir şirket olarak 2012 yılında kurulmuştur ve kripto para birimleri gibi dijital varlıkların alım-satımını gerçekleştirir.
  • Bits - Bits, bitcoin'in bir alt birimidir ve 1 bitcoin'in 1.000.000 bits'e bölünmesiyle oluşmuştur. Bits, bitcoin'in fiyatının çok yüksek olduğu durumlarda kullanılır ve bitcoin'in daha küçük birimlerine bölünmesini sağlar.
  • Block - Block, bir blockchain'de verilerin saklandığı birimlerdir. Her block, bir önceki block'taki verilere bağlı olarak oluşturulur ve bir blockchain'de birden fazla block bulunur. Blocklar, bir blockchain'de işlemleri doğrulamak ve onaylamak için kullanılır.
  • Block Height - Block height, bir blockchain'de bulunan blockların sayısını ifade eder. Block height, bir blockchain'in genişliğini ve büyüklüğünü gösterir ve her yeni eklenen block ile birlikte artar.
  • Bittrex - Bittrex, kripto para birimleri alım-satım platformudur. Bittrex, 2014 yılında kurulmuş ve kripto para birimlerine yönelik alım-satım hizmetleri sunan bir şirketdir. Bittrex, dünya çapında birçok kullanıcısı vardır ve popüler bir platformdur.
  • Block Reward - Block reward, bir blockchain'de bir block'un oluşturulduğu sırada madenciye verilen ödüldür. Block reward, genellikle bir blockchain'in kripto para birimi olarak belirlenir ve madenciye block'un oluşturulduğu sırada ödül olarak verilir.
  • Burned - Burned, bir kripto para biriminin tamamen yok edilmesi anlamına gelir. Kripto para birimlerinin "yakılması" genellikle, bir projenin kripto para birimlerinin bir kısmının tamamen ortadan kaldırılması suretiyle projenin değerinin arttırılması amacıyla yapılır.
  • Bytecoin - Bytecoin, merkezi olmayan, dijital bir para birimidir. Bytecoin, 2012 yılında ortaya çıkmış ve anonim işlemleri destekleyen bir kripto para birimidir. Bytecoin, açık kaynak kodlu bir projedir ve kullanıcılarının gizliliğini koruma amacıyla tasarlandı.
  • Byzantine Fault Tolerance - Byzantine Fault Tolerance (BFT), bir blockchain ağının olası olarak yanıltıcı veya yanlış bilgi üreten birimlerine karşı güçlü bir şekilde çalışmasını sağlar. BFT, bir blockchain ağının güvenilirliğini arttırmak ve işlemlerin doğruluğunu sağlamak için kullanılır.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,181
Kullanıcılar
6,690
Son üye
argrn
Geri