Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kurucusundan DeFi Övgüsü Gelen NEO, Kendi DeFi Protokolünü Başlatıyor

ss-neo-defi.jpg

Merkezi olmayan finans (DeFi) kripto piyasası, son birkaç ayda hem grafiklere hem de manşetlere hükmederken, bazıları sermaye ve perakende katılımcıları çekmek için bir sonraki öncü olarak ortaya çıkan NEO, yeni milyar dolarlık kripto sektörünü müjdeledi.

Ancak DeFi ve “yield farming” faaliyetlerinin çoğu Ethereum tabanlı token’lar ve ERC20 token’leri ile sınırlıyken, NEO kurucusu Da Hongfei yakın tarihli bir podcast’te diğer zincirleri yakında yakalamak için kendi DeFi platformlarıyla ortaya çıkacaklarını söyledi. DeFi’daki yavaş işlemler ve yüksek gas ücretlerin olmayacağını belirtti.


Bilmeyenler için yield farming, kullanıcıların diğer kullanıcılara ödünç vermek üzere kripto protokollerine sermayelerini kilitleyip faiz kazancı sağladığı bir DeFi alt kümesidir. Bu faiz ödemesinin bir kısmı ise ödünç verilen likiditeye göre alınır. Diğer DeFi uygulamaları, uçtan uca ve gözetim hizmeti sunmayan alım satımları kapsar.

NEO, DeFi alanına katılıyor
Çin’den çıkan ve uzun süredir Ethereum rakibi olarak lanse edilen en büyük kripto projelerinden biri olan NEO, bu ay Flamingo’nun duyurulmasıyla birlikte DeFi alanına adım attı. Yazım sırasında projede 1.6 milyar dolar kilitli.

Lansmanla birlikte NEO, Binance Smart Chain blok zincirinin “Bakery Swap” ve “Pancake Swap” gibi projelerin yüksek yıllık getiriler sağlayan kripto borsası Binance gibi borsalara katıldı.

NEO’dan Hongfei, Çin pazarının da bu alana dalabileceğini belirtti. Hongfei, ülkedeki demografinin finansal ve nakitsiz uygulamalarla uyumluluğuna atıfta bulunarak, “Çin vatandaşları bunu az çok yaptı. Muhtemelen bankalarla uğraşarak, Alipay ve WeChat ile uğraşarak – en azından bu tür finansal davranışları bankaya gitmeden uyguladılar.” dedi. Ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“BORÇ VERME VE BORÇLANMA, MERKEZİ OLMAYAN BORSALAR, SİGORTA VE HER TÜRLÜ TÜREV, DEFİ’DA YÜKSELİŞTE. İLK AŞAMA OLARAK DEFİ ALTYAPISI SAĞLAM VE İYİ BİR BAŞLANGIÇ YAPTI VE ŞİMDİ, DEFİ ÜZERİNE İNŞA EDİLECEK VE YENİLENECEK DAHA FAZLA UYGULAMAYI GÖRMENİN ZAMANI GELDİ.”
Flamingo: NEO’nun yeni DeFi projesi
Hongfei ayrıca, DeFi’ın kullanıcıların daha yeni sermaye biçimlerine erişmesine ve bunlardan yararlanmasına olanak tanıyan; yeni finansal görev ve uygulama olanakları başlattığını belirtti.

Bu hedefe ulaşmaktan çok uzak olmayabilir. NEO blockchain’i üzerine inşa edilmiş birlikte çalışabilir, full-stack DeFi protokolü olan Flamingo, daha önce Launchpool programının bir parçası olarak Binance’te listelenmişti. Bugün erken saatlerde ise kendi platformu, OKEx ve FTX üzerinde işlem görmeye başladı.


Flamingo, NEO’larını protokolüne kilitleyenlere getiri ödeyerek trader, staker ve likidite sağlayıcıları olarak katılmalarına izin verir.

Bu sırada Hongfei’nin sözleri, Çin hükümetinin geçen hafta devlet tarafından yürütülen bir yayında “genellikle” kripto para birimlerinin konuşulduğu bir anda geldi. Çin hükümetine bağlı medya, kripto para birimlerinin “2020’nin en iyi performans gösteren varlık sınıfı” olduğunu söyledi. Hatta özellikle DeFi’nin yükselişinin önde gelen faktörlerden biri olduğuna dikkat çekti.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,371
Mesajlar
62,781
Kullanıcılar
6,690
Son üye
yeser42
Geri
Üst