Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kurumsal Alarmı! 13 Milyar Dolarlık Şirket 115 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

ant

Uzman Çavuş
13 milyar doları aşan bir varlık yönetimi şirketi, hazine rezervinin bir parçası olarak 10.000 BTC satın aldığını açıkladı.

Üç yıl önce, 13 milyar dolarlık Stone Ridge Asset Management’ın kurucuları bir sorunla karşılaşmıştı. Sorun şuydu; danışmanlık firmasının kurucularının ve üst düzey çalışanlarının birçoğu Bitcoin’i o kadar hızlı satın alıyordu ki, satın alma işlemlerinin firmanın denetçileri tarafından daha yakından incelenmesi gerektiği aşikardı. Stone Ridge’in personelinin kişisel olarak Bitcoin’e böylesine bir ölçekte yatırım yaptığı söylendiğinde, firmanın müşterileri giderek aynı inanca sahip oldular. Stone Ridge’in kurucu ortağı Robert Gutmann’ın belirttiği gibi bu inanç, “Bitcoin gibi para birimlerinde açık kaynaklı bir para sisteminin uzun vadeli büyümesine olan” inançtı.

2017 yılına gelindiğinde bu vizyon, tamamen ana şirkete ait olmayan ilk Stone Ridge yan kuruluşu olan New York Digital Investment Group (NYDIG) haline geldi. O yıl, şirket daha önce duyurulmamış bir yatırımdan sessizce 50 milyon dolar topladı ve giderek daha fazla hizmet arayan kurumsal yatırımcılara hizmet eden bir yan ürün oluşturmaya başladı. Geçtiğimiz Cuma günü NYDIG, Bessemer Ventures ve Ribbit Capital’in katıldığı ve Fintech Collective liderliğindeki 50 milyon dolarlık büyüme özkaynak toplama fonunu toplayarak toplam 100 milyon dolara çıktığında, bu çalışma bir sonraki seviyeye geçti. Duyurunun bir parçası olarak Stone Ridge Holdings Group, NYDIG’in ana şirketin Bitcoin’ini 115 milyon dolar değerinde Bitcoin tuttuğunu açıkladı.

Stone Ridge’in Kurucu Ortağı Robert Gutmann konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bitcoin ağırlıklı olarak kurumsal olarak sahip olunan bir para birimi olma yolunda ilerlerken, Stone Ridge şirketlere ve kurumlara Bitcoin çözümlerinin lider sağlayıcısı olmak için her zamankinden daha iyi bir konumdadır.”
Buna ek olarak CEO, şirketinin “Bitcoin’e şimdiye kadar açıklanan en büyük hazine varlık taahhütlerinden birini kolaylaştırmaktan ve kurumsal hazine ve yatırım çözümlerimizin tamamı için talebin hızlandığını görmekten” gurur duyduğunu söyledi.

Bununla birlikte, şu anda AUM’da 13 milyar dolara kadar yükselen Stone Ridge Varlık Yönetimi, büyük miktarda Bitcoin satın almak için sırada yer alıyor.
 
Artık neredeyse geleceği öngören tüm büyük şirketler BTC alıyor. BTC ye geleceğin parası demek için erken ama bir hazırlığın başladığı söylenebilir.
 

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,379
Mesajlar
62,929
Kullanıcılar
6,695
Son üye
Samet1
Geri
Üst